ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"13" березня 2014 р.Справа № 921/45/14-г/4
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Бурди Н.М.
Розглянув справу
За позовом Прокурора Монастириського району Тернопільської області, вул. Шкільна, 4, м. Монастириська, Монастириський район, Тернопільська область, 48300, в інтересах держави в особі Висоцької сільської ради, с. Високе, Монастириський район, Тернопільська область, 48312
до Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" Тернопільської філії, вул. В.Чорновола, 1, м. Тернопіль, Тернопільська область, 46001
За участю представників сторін:
прокуратури: прокурор прокуратури м. Тернополя Антонюк О.Р., посвідчення №001002 від 11.12.13 р.
позивача: сільський голова Скринник М.В., посвідчення НОМЕР_1, б/д від 11.12.13 р.
відповідача: начальник відділу правового забезпечення - Олійник Т.П. (довіреність № 1185 від 11.12.2013 р.)
Суть справи:
В розпочатому судовому засіданні представникам сторін процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22, 29, 81-1 ГПК України, роз'яснено.
Прокурор Монастириського району Тернопільської області, вул. Шкільна, 4, м. Монастириська, Монастириський район, Тернопільська область звернувся до господарського суду Тернопільської області в інтересах держави в особі Висоцької сільської ради, с. Високе, Монастириський район, Тернопільська область з позовом до відповідача - Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Тернопільської філії, вул. В. Чорновола, 1, м. Тернопіль про внесення змін до договору оренди землі від 17.09.2012р. шляхом викладення пункту 5 Договору у наступній редакції: "п.5 Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 418 грн. 60 коп. , що складає 41 грн. 80 коп. за 1 кв. м."; викладення пункту 9 Договору у наступній редакції: "п.9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що складає 41 грн. 86 коп. в рік, в місяць - 3 грн. 49 коп.".
13.02.2014р. в судовому засіданні представники позивача повідомили суду, що докази надіслання (вручення) відповідачу пропозиції про внесення змін до договору оренди землі від 17.09.2012р. в порядку ст. 188 ГК України представити не мають змоги, оскільки така надсилалась простою кореспонденцією.
Представник відповідача в даному судовому засіданні не заперечив проти отримання пропозиції про внесення змін до договору оренди землі та подав відзив № 18-09/44 від 12.02.2014р. на позовну заяву, згідно якого просив відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на таке:
- всупереч вимогам п. 4.1.9 Податкового кодексу України, щодо можливості внесення зміни до будь-яких елементів податків та зборів не пізніш як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки, 24.07.2013р. Висоцькою сільською радою прийнято рішення №92 "Про приведення орендної плати у відповідність до нормативної грошової оцінки земель села Високе", яке з врахуванням зазначених норм Податкового законодавства України не може застосовуватись у 2014р. ;
- умовами укладеного між сторонами договору оренди землі від 17.09.2012р. не передбачено право орендодавця вимагати від орендаря зміни розміру орендної плати у разі зміни грошової оцінки земельної ділянки;
- до позовної заяви не додано доказів офіційного оприлюднення рішення №56 від 05.07.2012р., яким затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Високе Монастириського району;
- матеріали позовної заяви не містять відомостей щодо дати затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Високе Монастириського району, дійсної на момент укладення договору.
В судовому засіданні, що відбулося 27.02.2014р., представники позивача позовні вимоги підтримали та надали суду:
- довідку № 268 від 17.02.2014р. Висоцької сільської ради щодо оприлюднення рішення сесії Висоцької сільської ради №56 від 05.07.2012р. ;
- довідку Висоцької сільської ради № 273 від 18.02.2014р., лист № 32/03-04 від 18.02.2014р. з додатком архівного відділу Монастириської районної державної адміністрації на підтвердження того, що при укладенні договору від 17.09.2012р розмір орендної плати розраховувався на підставі нормативної грошової оцінки земель, затвердженої розпорядженням голови РДА №39 від 15.02.2001р.
Проте, представники позивача не надали суду витребувані ухвалою про порушення провадження у справі від 23.01.2014р. докази надіслання (вручення) копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу - Публічному акціонерному товариству "Укртелеком", посилаючись при цьому на те, що представник відповідача повідомив, що отримав позовну заяву з додатками, а оскільки довіреність № 1185 від 11.12.2013р. надана йому ПАТ "Укртелеком", слід вважати, що останнє повідомлено про розгляд даної справи в господарському суді Тернопільської області.
Представник відповідача в даному судовому засіданні підтримав відзив № 18-09/44 від 12.02.2014р. на позовну заяву, згідно якого просив відмовити у задоволенні позовних вимог, з підстав викладених у ньому.
13.03.2014р. в судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав.
Позивач участь уповноваженого представника в судовому засіданні не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить підпис уповноваженого представника на повідомленні про оголошення перерви у судовому засіданні від 27.02.2014р.
Відповідач участь уповноваженого представника в судовому засіданні не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить підпис уповноваженого представника на повідомленні про оголошення перерви у судовому засіданні від 27.02.2014р.
У відповідності до ст. 77 ГПК України в судових засіданнях оголошувались перерви до 27.02.2014р. та до 13.03.2014р. для надання можливості: сторонам подати витребувані судом документи та прийняти участь у розгляді даної справи.
Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу у відповідності до ст. 81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання представників сторін.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, господарським судом встановлено наступне:
- 11.06.2012р. між Висоцькою сільською радою (надалі - Орендодавець) та ПАТ "Укртелеком" в особі Тернопільської філії ВАТ "Укртелеком" (надалі - Орендар) укладено договір оренди землі, зареєстрований в Управлінні держкомзему в Монастириському районі, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 17.09.2012 року за №612420004001418;
- згідно з умовами зазначеного Договору (п. п. 1-3) орендодавець надав, а орендар прийняв у строкове платне користування згідно акту прийому - передачі земельної ділянки наданої в оренду, підписаної сторонами та завіреної відтисками їх печаток, земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі промисловості, транспорту та зв'язку, яка знаходиться у с. Високе, вул. Чорновола, №35а Монастириського району Тернопільської області, загальною площею 0,0010 га для обслуговування будівель і споруд ПАТ "Укртелеком" - будівлі АТС;
- Договір укладено терміном на десять років (п. 8 Договору);
- пунктами 5, 9, 10 Договору передбачено, що нормативна грошова оцінка переданої в оренду земельної ділянки станом на 05.06.2012р. становить 118 грн. 40 коп. (11,84 грн. за 1 кв.м), орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 10 % від нормативної грошової оцінки землі, що складає 11 грн. 84 коп. в рік;
- згідно п. 10 Договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії;
- також у п. 12 Договору Сторони дійшли згоди про те, що розмір орендної плати може переглядатися щорічно, у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законодавчими актами України;
- у п. 35 даного Договору зазначено, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
05.07.2012 року п'ятнадцятою сесією шостого скликання Висоцької сільської ради прийнято рішення №56 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Високе Монастириського району", яким затверджено технічну документацію нормативної грошової оцінки земель с. Високе загальною площею 715 га та п. 2 рішення зобов'язано використовувати дану нормативну грошову оцінку землі села для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, при розробці показників та механізмів економічного стимулювання, раціонального використання та охорони земель.
24.07.2013р. рішенням Висоцької сільської ради №92 "Про приведення орендної плати у відповідності до нормативної грошової оцінки земель с. Високе" зобов'язано ПАТ "Укртелеком" привести розмір орендної плати згідно договору оренди №б/н від 17.09.2012р. у відповідність до нормативної грошової оцінки земель с. Високе, затвердженої рішенням сесії №56 від 05.07.2012р. та оприлюдненої, відповідно до ст. 271 Податкового кодексу України.
Згідно витягу від 11.01.2014р. за №16 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, наданого Відділом Держземагентства у Монастириському районі Тернопільської області, нормативна грошова оцінка орендованої ПАТ "Укртелеком" земельної ділянки площею 10 кв.м. у 2014 році складає 418 грн. 60 коп.
З огляду на зазначене, позивач вказує, що річний розмір орендної плати з урахуванням зміненої нормативно грошової оцінки повинен становити 41 грн. 86 коп. в рік, щомісячна сплата - 3 грн. 49 коп.
В обґрунтування заявлених ним вимог позивач посилається на скерування Висоцькою сільською радою на адресу Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" листа №1198 від 25.11.2013р., яким повідомлено про необхідність укладення додаткової угоди до договору оренди від 17.09.2012р. щодо перерахунку суми орендної плати у відповідності до нормативної грошової оцінки земель с. Високе, затвердженої рішенням Висоцької сільської ради №56 від 05. 07.2012р. у відповідності до вимог ст. 271 Податкового кодексу України;
- у відповідь на звернення, відповідач листом від 02.12.2013р. за №31-15-287 повідомив про відсутність підстав для переукладення чи внесення змін в діючий договір оренди земельної ділянки, оскільки ПАТ "Укртелеком" не є платником податку на землю, тому вимоги Податкового кодексу України не можуть бути застосовані до спірних правовідносин, які регулюються ЗУ "Про оренду землі", ЗУ "Про плату за землю", якими передбачено, що грошова оцінка землі передує укладенню цивільно-правових угод.
Матеріали справи свідчать, що у позасудовому порядку досягти згоди щодо зміни умов Договору сторонам не вдалося, що стало підставою для звернення прокурора з позовом про внесення змін у договір оренди землі від 17.09.2012р. шляхом викладення пункту 5 Договору у наступній редакції: "п.5 Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 418 грн. 60 коп. , що складає 41 грн. 80 коп. за 1 кв. м."; викладення пункту 9 Договору у наступній редакції: "п.9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що складає 41 грн. 86 коп. в рік, в місяць - 3 грн. 49 коп.".
Проаналізувавши подані позивачем докази в обґрунтування заявлених ним вимог та заперечення відповідача по суті заявленого позову, оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення, враховуючи наступне:
Згідно до ст.14 Конституції України та ст. 1 Земельного кодексу України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Відповідно ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади безпосередньо або через органи самоврядування, в межах їх повноважень, визначених законом, шляхом прийняття рішень, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.
Статтею 121 Конституції України, ст.ст. 2,29 ГПК України передбачено, що прокуратура забезпечує представництво інтересів громадян або держави в суді із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Підставою представництва інтересів держави в судах, згідно ст.361 Закону України "Про прокуратуру" є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів, внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються між ними або державою.
В рішенні Конституційного Суду України від 08.04.1999р. у справі № 1-1/99 зазначено, що "інтереси держави" є оціночним поняттям, тому прокурор, у кожному конкретному випадку, з посиланням на законодавство, самостійно визначає, в чому саме відбулося, чи може відбутися, порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Державні інтереси закріплюються як нормами Конституції України, так і нормами інших правових актів. Інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних (політичних, економічних, соціальних та інших) дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону, гарантування державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання тощо.
Заявлений прокуратурою Монастириського району в інтересах держави в особі Висоцької сільської ради позов відповідає вимогам Законів України "Про прокуратуру", "Про місцеве самоврядування в Україні" та Податкового кодексу України і підлягає до розгляду по суті.
При цьому, відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі" (надалі - Закон), законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст.2 ЗУ "Про оренду землі").
Відповідно до ст.13 ЗУ "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння, користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ст. 21 ЗУ "Про оренду землі" розмір орендної плати за землю встановлюється у договорі оренди. Однією з істотних умов договору оренди, як визначено ст.15 цього Закону, є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Загальні підстави внесення змін до договору визначені у Цивільному кодексі України, ст. 651 якого передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору (ст. 652 ЦК України).
Статтею 632 ЦК України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Розглядувані судом правовідносини сторін з приводу оренди землі випливають із договору оренди земельної ділянки від 17.09.2012р., згідно з умовами якого Орендар зобов'язався вносити орендну плату за землю у розмірі 10 % від нормативної грошової оцінки землі (118 грн. 40 коп.) , що складає 11 грн. 84 коп. в рік.
Згідно поданого відділом Держземагентства в Монастириському районі Тернопільської області витягу від 11.01.2014р. за №16 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки нормативна грошова оцінка орендованої ПАТ "Укртелеком" земельної ділянки площею 10 кв.м. у 2014 році складає 418 грн. 60 коп.
З огляду на зазначене, позивач вказує, що річний розмір орендної плати з урахуванням зміненої нормативно грошової оцінки повинен становити 41 грн. 86 коп. в рік, щомісячна сплата - 3 грн. 49 коп.
У п. 12 Договору Сторони дійшли згоди про те, що розмір орендної плати може переглядатися щорічно, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.
Пунктом 14.1.125 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів;
У відповідності з п.5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Частиною 1 статті 13 цього Закону встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі, зокрема: визначення розміру земельного податку, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Щодо земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Отже, прийняте Висоцькою сільською радою рішення №56 від 05.07.2012р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Високе Монастириського району" є підставою для внесення змін у договір оренди земельної ділянки від 17.09.2012р.
Відповідно до частини першої статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного вказаною нормою зазначеного Кодексу.
Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Частинами 2, 3 ст. 188 ГК України передбачено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. При цьому, сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
Також ч.4 вказаної статті ГК України передбачено, що у разі коли сторони не досягли згоди щодо зміни договору, зацікавлена сторона має право передати спір на вирішення суду. Спори пов'язані із зміною та розірванням господарських договорів, відповідно до ст.12 ГПК України підвідомчі господарським судам України.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору як в добровільному порядку, так і в разі незгоди однієї із сторін - за рішенням суду на вимогу іншої сторони, у випадках встановлених законом або договором.
Так у пункті 35 Договору сторони дійшли згоди про те, що у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
В процесі розгляду спору судом встановлено, а сторонами не оспорено факт дотримання позивачем передбаченого ст.188 ГК України порядку внесення змін до договору шляхом надіслання на адресу відповідача листа за №1198 від 25.11.2013р. з пропозицією внесення таких змін і не досягнення при цьому згоди.
Частиною 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Згідно зі ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом також встановлено наявність підстави для зміни розміру орендної плати у договорі через його невідповідність встановленому законом розміру, а відтак Висоцька сільська рада вправі вимагати від орендаря - ПАТ "Укртелеком" приведення договору оренди землі від 17.09.2012р. у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін з метою усунення порушення сторонами вимог законодавства, обов'язкового для позивача і відповідача.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги, що рішення Висоцької сільської ради №56 від 05.07.2012р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Високе Монастириського району" набрало чинності та не скасовано, суд визнає позовні вимоги прокуратури Монастириського району заявлені в інтересах держави в особі Висоцької сільської ради про внесення змін у договір оренди земельної ділянки від 17.09.2012р. шляхом викладення пункту 5 Договору у наступній редакції: "п. 5 Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 418 грн. 60 коп. , що складає 41 грн. 80 коп. за 1 кв. м."; викладення пункту 9 Договору у наступній редакції: "п. 9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 10% від нормативної грошової оцінки, що складає 41 грн. 86 коп. в рік, в місяць - 3 (три) грн. 49 коп " , обґрунтованими, заявленими відповідно до вимог чинного законодавства, такими, що підтверджуються належними доказами та підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача, викладені ним у відзиві № 18-09/44 від 12.02.2014р. на позовну заяву, судом оцінюються критично та до уваги не приймаються, як такі, що не відповідають фактичним обставинам та матеріалам справи та суперечать вимогам чинного законодавства, що регулює спірні відносини.
Відповідно до ст.ст.44,49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати стягуються з відповідача в дохід Державного бюджету України, оскільки прокурор звільнений від його сплати відповідно до Закону України "Про судовий збір".
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Внести зміни до укладеного між Висоцькою сільською радою (48312, Тернопільська область, Монастириський район, с. Високе, ідент. код 04396058) та Публічним акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" (46001, м. Тернопіль, вул. Чорновола, 1, ідент. код 01188052) договору оренди земельної ділянки від 17.09.2012р., зареєстрованого в Управлінні держкомзему в Монастириському районі, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за №612420004001418 від 17.09.2012 року, шляхом викладення пункту 5 Договору у наступній редакції: "п.5 Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 418 (чотириста вісімнадцять ) грн. 60 коп., що складає 41 (сорок одну) грн. 80 коп. за 1 кв. м.".
3. Внести зміни до укладеного між Висоцькою сільською радою (48312, Тернопільська область, Монастириський район, с. Високе, ідент. код 04396058) та Публічним акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" (46001, м. Тернопіль, вул. Чорновола, 1, ідент. код 01188052) договору оренди земельної ділянки від 17.09.2012р., зареєстрованого в Управлінні держкомзему в Монастириському районі, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за №612420004001418 від 17.09.2012 року, шляхом викладення пункту 9 Договору у наступній редакції : "п. 9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що складає 41 (сорок одну) грн. 86 коп. в рік, в місяць - 3 (три) грн. 49 коп.".
4. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", вул. Шевченка, 18, м. Київ, 01030, ідент. код 21560766 в особі Тернопільської філії , вул. Чорновола, 1 , ідент. код 01188052 в доход Державного бюджету України 1218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору.
Наказ видати після вступу рішення у законну силу.
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу через місцевий господарський суд, який розглянув справу.
Повне рішення складено 19.03.2014р.
Суддя Н.М. Бурда