Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 801/539/13-а
14.03.2014 м. Севастополь
Суддя Севастопольського апеляційного адміністративного суду Єланська О.Е., розглянувши апеляційну скаргу Громадської організації Наукове товариство студентів та аспірантів юристів "ЮСТІ*С" в інтересах ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Сидоренко Д.В. ) від 06.02.14 у справі № 801/539/13-а
за позовом Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІС" (НТСАЮ"ЮСТІ*С", а/я - "ЮСТІ*С", м.Євпаторія-14, Автономна Республіка Крим,97414)
в інтересах ОСОБА_1 АДРЕСА_2
до Комісії з розгляду питань, пов'язаних з узгодженням документів по землеустрою Сакської районної державної адміністрації АР Крим (вул. Леніна, буд.15,Саки,Сакський район, Автономна Республіка Крим,96500)
Сакської районної державної адміністрації АР Крим (вул. Леніна 15,Саки,Сакський район, Автономна Республіка Крим,96500)
треті особи: ОСОБА_3 АДРЕСА_3
ОСОБА_4 АДРЕСА_4
ОСОБА_5 (АДРЕСА_5
про визнання незаконним та скасування висновку, спонукання до виконання певних дій
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація НТСАЮ "ЮСТІС" члена НТСАЮ "ЮСТІС" - Щербакової Ніни Іванівни оскаржує в апеляційному порядку постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.02.2014.
Вивчивши матеріали апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що за результатами розгляду справи № 801/539/13-а 06.02.2014 прийнята ухвала про відмову у задоволенні заяви про роз'яснення рішення, однак позивачем подана апеляційна скарга на постанову Окружного адміністративно суду Автономної Республіки Крим від 06.02.2014.
Відповідно до ч.1, ч. 2 ст. 189 КАС України адміністративна справа реєструється у день її надходження до адміністративного суду апеляційної інстанції в порядку, встановленому частиною третьою статті 151 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу. Отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Згідно статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга повинна відповідати певним вимогам.
Вимогами частини шостої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Також, відповідно до частини 7 статті 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Згідно статті 246 Цивільного кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
В порушення зазначених вимог до апеляційної скарги не надані докази на підтвердження повноважень особи яка підписала апеляційну скаргу, тобто не були виконані вищенаведені вимоги ч. 5 та ч. 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також не надана належним чином оформлена довіреність на представництво інтересів ОСОБА_1.
За частиною 4 статті 245 Цивільного кодексу України тільки довіреність на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо) може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання.
Згідно частини 4 статті 58 КАС України довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності. Згідно пункту 4 частини 3 статті 40 Закону України "Про нотаріат" від 02.09.1993 №3425-ХП до нотаріально посвідчених довіреностей прирівнюються довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, посвідчені уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреності на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами.
Відповідно до частини 1 статті 60 КАС України у випадках, встановлених законом, юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
19.04.2012 року набув чинність Закон України "Про громадські об'єднання" від 22.03.2012 №4572-УІ, який введений в дію з 1 січня 2013 року. Згідно статті 21 вказаного закону для здійснення своєї мети (цілей) громадське об'єднання має право:
1) вільно поширювати інформацію про свою діяльність, пропагувати свою мету (цілі);
2) звертатися у порядку, визначеному законом, до органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами;
3) одержувати у порядку, визначеному законом, публічну інформацію, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації;
4) брати участь у порядку, визначеному законодавством, у розробленні проектів нормативно-правових актів, що видаються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування і стосуються сфери діяльності громадського об'єднання та важливих питань державного і суспільного життя;
5) проводити мирні зібрання;
6) здійснювати інші права, не заборонені законом.
2. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має право:
1) бути учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права відповідно до законодавства;
2) здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню. Відомості про здійснення підприємницької діяльності громадським об'єднанням включаються до Реєстру громадських об'єднань;
3) засновувати з метою досягнення своєї статутної мети (цілей) засоби масової інформації;
4) брати участь у здійсненні державної регуляторної політики відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";
5)брати участь у порядку, визначеному законодавством, у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, що утворюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій з громадськими об'єднаннями та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери їхньої діяльності.
Отже, на момент звернення до суду у громадській організації відсутні повноваження представляти і захищати законні інтереси своїх членів (учасників) та своїх засновників у державних та громадських органах.
Частиною третьою статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, відповідно до частини шостої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Проте, заявником апеляційної скарги при зверненні з апеляційною скаргою до суду не було надано доказів, підтверджуючих сплату судового збору згідно з Законом України "Про судовий збір".
При цьому, посилання заявника апеляційної скарги на п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", як на підставу звільнення від сплати судового збору, у зв'язку з вищенаведеним є безпідставними.
У відповідності до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання до адміністративного суду позову майнового характеру складає 2% розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
У даному випадку позивачу треба сплатити судовий збір в розмірі 36,54 грн. (1218*0,06*50%=36,54 грн.)
Реквізити рахунку, відкриті у Головному управлінні Державного казначейства України у м. Севастополі, для перерахунку судового збору:
Рахунок: 31217206781001
Одержувач: ГУДКСУ у м. Севастополі 22030001
ЄДРПОУ: 38022717
МФО: 824509
Банк одержувача: ГУДКСУ у місті Севастополі
Призначення платежу: "Судовий збір"
Код: 35188206
Номер пункту частини статті Закону України "Про судовий збір", відповідно до якого сплачується судовий збір.
Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає необхідним подану позивачем апеляційну скаргу залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків.
Згідно частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України залишення апеляційної скарги без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 108, 189, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити апеляційну скаргу Громадської організації Наукове товариство студентів та аспірантів юристів "ЮСТІ*С" в інтересах ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.02.14 у справі № 801/539/13-а - без руху.
2. Запропонувати протягом 30 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути вказані недоліки.
Роз'яснити, що у випадку не усунення ним недоліків, вказаних у мотивувальній частині наявної ухвали, апеляційна скарга, у відповідності до вимог п.1 ч.3 ст.108; ч.3 ст. 189 КАС України, буде повернута йому.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяпідписО.Е.Єланська
З оригіналом згідно Суддя О.Е.Єланська