Постанова № 37677051, 13.03.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2014
Номер справи
820/2268/14
Номер документу
37677051
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний судП О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 березня 2014 р. справа №820/2268/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Котеньова О.Г., при секретарі судового засідання Звягіні Я.І.,

за участі сторін:

представника позивача - Шелехань Ю.О.,

відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові адміністративну справу за адміністративним позовом Балаклійського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення суми, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Балаклійський районний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2, у якому просить суд стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Балаклійського районного центру зайнятості (р/р 37174300900021 в УДК у Харківській області, МФО 851011, ОКПО 22683086) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 584,94 грн.

У обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що громадянкою ОСОБА_2 була незаконно отримана заробітна плата в сумі 584 грн. 94 коп. за період з 10.09.2013 року по 30.09.2013 року. До теперішнього часу добровільно кошти ОСОБА_2 службі зайнятості не відшкодовані, чим завдано суттєвих збитків інтересам служби зайнятості в результаті умисного невиконання своїх зобов'язань та зловживання ними, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з вищевказаними позовними вимогами.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити адміністративний позов з підстав та мотивів, викладених в ньому.

Відповідач про час, дату та місце судового засідання повідомлявся шляхом направлення поштових відправлень на адресу, зазначену у позові, проте до суду повернувся конверт з відміткою відділення поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Враховуючи встановлене п.11 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства поняття розумного строку, суд вважає за можливе розглянути справу у найкоротший строк, достатній для надання своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту порушених прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах. Відповідач письмових заперечень проти позову до суду не надав, заяву про розгляд справи за його відсутності також не надав.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне. 02.04.2013 року громадянка ОСОБА_2 звернулася за сприянням у працевлаштуванні до Балаклійського районного центру зайнятості, де була зареєстрована як шукаюча роботу з відкриттям персональної картки № 201313040200016 (а.с. 4). Заява про надання статусу безробітного ОСОБА_2 подана 02.04.2013 року (а.с.7).

Згідно поданої заяви, наказом від 09.04.2013 року № НТ130409 з 09.04.2013 року ОСОБА_2 наданий статус безробітного (відповідно відомостей з додатку №2 до персональної картки № 201313040200016 - а.с.8).

ОСОБА_2 була ознайомлена з пам'яткою «Ваші права - ваші обов'язки», затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 03.11.2010 року №351, про що міститься відмітка у заяві про надання статусу безробітного ОСОБА_2 (а.с.7).

09.09.2013 року ОСОБА_2 за власним бажанням була направлена на громадські роботи до Управління ЖКГ та розвитку інфраструктури міста Балаклійської міської ради відповідно до договору № 201313040800011 від 08.04.2013 року (а.с.10-11) про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт, укладеного між Балаклійським РЦЗ та Управління ЖКГ та розвитку інфраструктури міста Балаклійської міської ради (відомості з додатку №3 до персональної картки № 201313040200016 - а.с.9, корінець направлення на громадські роботи від 09.09.2013 року № 201313082800060007 - а.с.14).

10.09.2013 року був укладений трудовий договір на участь в громадських роботах між ОСОБА_2 та Управлінням ЖКГ та розвитку інфраструктури міста Балаклійської міської ради (а.с.17).

Згідно наданих позивачем розрахунково-платіжної відомості та додатку до договору № 201313040800011 від 08.04.2013 року (а.с.18-19), відповідач приймала участь у громадських роботах до 30 вересня включно та отримала кошти за виконану роботу. Вказані обставини підтверджуються відомостями з додатку №3 до персональної картки № 201313040200016 (а.с.9).

З наданого позивачем додатку № 1 до персональної картки № 201313040200016 (Відвідування особою ЦЗ, надані послуги та прийняті рішення) ОСОБА_2 не з'явилася на планове відвідування 07.10.2013 року до Балаклійського РЦЗ, хоч була повідомлена належним чином спеціалістом з працевлаштування про наступну дату відвідування, про що свідчить підпис відповідача у відповідній графі (а.с.5-6).

Наказом від 28.10.2013 року № НТ131028 з 21.10.2013 року відповідача знято з обліку (відповідно відомостей з додатку №2 до персональної картки № 201313040200016 - а.с.8).

Балаклійським РЦЗ на адресу відповідача був направлений лист-претензія за вих. № 2210 від 14.11.2013 року про вирішення питання щодо добровільного повернення коштів, отриманих незаконним шляхом, як заробітну плату в Управлінні ЖКГ та розвитку інфраструктури міста Балаклійської міської ради Харківської області в сумі 584,94 грн., який було повернуто 18.12.2013 року Укрпоштою ЦПЗ - 2 Харківської області до Балаклійського РЦЗ у зв,язку з закінченням терміну зберігання (а.с.15-16).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами норм чинного законодавства.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення", зареєстрований безробітний - особа працездатного віку, яка зареєстрована в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна і готова та здатна приступити до роботи.

Відповідачу, ОСОБА_2, згідно поданої нею заяви наказом від 09.04.2013 року № НТ130409 з 09.04.2013 року надано статус безробітного відповідно до п. п. 1,3,4 ст. 22 та п. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. п. 2.1 «Порядку надання допомоги по безробіттю у тому числі, одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності».

Відповідно до частини другої та третьої статті 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.44 Закону України "Про зайнятість населення", зареєстровані безробітні зобов'язані відвідувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів.

Вказана норма права конкретизована в приписах пунктів 28, 29 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 198, якими визначено, що безробітний зобов'язаний відвідувати з метою пошуку підходящої роботи та отримання інших соціальних послуг територіальний орган, в якому він зареєстрований, не рідше ніж один раз на 30 календарних днів з паспортом чи іншим документом, що посвідчує особу, та трудовою книжкою. Дата наступного відвідування безробітним територіального органу, в якому він зареєстрований, встановлюється територіальним органом не рідше ніж один раз на 30 календарних днів за погодженням з безробітним, що зазначається в додатку до персональної картки, та може бути відстрочена більш як на 30 календарних днів у зв'язку з поданням:

Зареєстрований безробітний зобов'язаний відвідати територіальний орган протягом 14 робочих днів після закінчення строкового трудового договору. У разі невідвідання зареєстрованим безробітним територіального органу в установлений строк реєстрація безробітного в зазначеному органі припиняється (п. 13 Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 р. № 175).

Відповідно до п.7 ч.1 ст.45 Закону України "Про зайнятість населення", реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється у разі невідвідування без поважних причин територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування (наявність поважних причин підтверджується відповідними документами).

Відповідно до п. 6 ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення», фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що ОСОБА_2 перебувала на обліку у Балаклійському районному центрі зайнятості як безробітна з 02.04.2013 року по 21.10.2013 року; з 10.09.2013 року по 30.09.2013 року одержувала заробітну плату за виконання громадських робіт; порушила приписи ст.44 Закону України "Про зайнятість населення", а саме не з'являлась до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Відповідно до приписів роз'яснення Державного центру зайнятості від 29.07.2011 року за № ДЦ-01-5637/0/-11 та листа Харківського обласного центру зайнятості від 05.11.2013 року за вих. № ХОЦЗ-09-4173, вартість наданих соціальних послуг за рахунок Фонду стягується з особи, яка порушила рекомендації служби зайнятості щодо відвідування центру зайнятості для пошуку роботи.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_2 була незаконно отримана заробітна плата в сумі 584,94 грн. за період з 10.09.2013 року по 30.09.2013 року.

Статтею 39 закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим законом, вирішуються в судовому порядку.

За таких обставин суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 6, 9, 71, 94, 159, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Балаклійського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення суми - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Балаклійського районного центру зайнятості (64200, Харківська обл., м. Балаклія, вул. Леніна, 93 а, р/р 37174300900021 в УДК у Харківській області, МФО 851011, ОКПО 22683086) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 584,94 грн. (п'ятсот вісімдесят чотири гривні дев'яносто чотири копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову у повному обсязі виготовлено 18 березня 2014 року.

Суддя Котеньов О.Г.