Постанова № 37662725, 12.03.2014, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
12.03.2014
Номер справи
569/23857/13-а
Номер документу
37662725
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 569/23857/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2014 року м.Рівне

Рівненський міський суд у складі:

головуючого судді: Харечка С.П.,

за участю секретаря Калетинець Т.В.,

представника позивачаОСОБА_3 -ОСОБА_1

представника відповідача ПавловаЮ.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання дій незаконними та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Фізичні особи-підприємець ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулися до суду з адміністративним позовом до Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання дій відповідача незаконними та скасування рішення. В позові ОСОБА_3, ОСОБА_4 вказують, що як суб'єкти господарювання звернулися до відповідача із відповідною заявою та додатками матеріалів про можливість розміщення тимчасових споруд. Розглянувши заяви відповідач надав: паспорт прив'язки торгового павільйону на вул. Театральна (біля ринку «Дикого») від 24.04.2012, реєстраційний №01-ТС/8, замовник ФОП ОСОБА_4; паспорт прив'язки торгового павільйону на вул. Театральна (біля ринку «Дикого») від 26.07.2012, реєстраційний №01-ТС/23, замовник ФОП ОСОБА_3; паспорт прив'язки торгового павільйону на вул. Театральна (навпроти вет.аптеки) від 15.06.2012, реєстраційний №01-ТС/19, замовник ФОП ОСОБА_3. Однак, 10 грудня 2013 року відповідач своїм наказом №52-о анулював вищенаведені паспорти. Вважає, що такі дії відповідача є незаконними.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить позов задовольнити.

Позивач ОСОБА_4 подав до суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовільнити.

Представник відповідача Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради з позовними вимогами не погодився, просив у задоволенні відмовити. Обґрунтовує свої заперечення тим, що у зв'язку з моніторингом розміщення тимчасових споруд та виявленими помилками на підставі п.2.27 порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року №244 паспорти прив'язки були анульовані наказом №52 від 10.12.2013 року виданого Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що позивачі ОСОБА_3, ОСОБА_4 , звернулися до Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради з заявами про розгляд можливості розміщення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності (торгових кіосків) на вул. Театральній (біля ринку «Дикого» та навпроти вет. аптеки).

Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради були видані паспорти прив'язки на торговий павільйон на вул. Театральна (біля ринку «Дикого») від 24.04.2012, реєстраційний №01-ТС/8, замовник ФОП ОСОБА_4; паспорт прив'язки торгового павільйону на вул. Театральна (біля ринку «Дикого») від 26.07.2012, реєстраційний №01 -ТС/23, замовник ФОП ОСОБА_3; паспорт прив'язки торгового павільйону на вул. Театральна (навпроти вет.аптеки) від 15.06.2012, реєстраційний №01-ТС/19, замовник ФОП ОСОБА_3. Паспорти прив'язки дійсні до 15 жовтня 2017 року.

Відповідно до п.п.1.3. п.1 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244 (далі - Порядок № 244), тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Відповідно до Порядку підставою для розміщення тимчасових споруд є паспорт прив'язки ТС, який видається з поданням пакету документів, зазначених у п.2.6 цього Порядку.

Згідно з п.п. 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, п. 2 Порядку № 244, паспорт прив'язки підлягає реєстрації в журналі реєстрації паспортів прив'язки або електронному журналі органом, який його видав, з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру. Строк дії паспорта прив'язки визначається органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради або районної державної адміністрації відповідно до генерального плану, плану зонування та детального плану територій та з урахуванням строків реалізації їх положень. Продовження строку дії паспорта прив'язки здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. У разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб'єкта господарювання, паспорт прив'язки може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив'язки або на новий строк.

10 грудня 2013 року Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради своїм наказом №52-о анулювало паспорти прив'язки у зв'язку з моніторингом розміщення тимчасових споруд і виявленими помилками та на підставі п.2.27 Порядку №244.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).

Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до п.п. 2.27 п. Порядку № 244, дія паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив'язки при її встановленні; невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.

В судовому засіданні не наведено, які конкретно помилки під час моніторингу тимчасових споруд були виявлені відповідачем, що стало підставою для анулювання паспортів прив'язки, не наведені факти яку з умов п.2.27 Порядку порушено.

Враховуючи те, що відповідачем не доведено правомірність прийнятого рішення, суд дійшов висновку скасувати наказ №52-о Управлінням містобудування і архітектури Рівненської міської ради про анулювання паспортів прив'язки від 24.04.2012, реєстраційний №01-ТС/8; від 26.07.2012, реєстраційний №01-ТС/23; від15.06.2012 року реєстраційний №01-ТС/19.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.11, 17, 18, 71, 94, 160-163 КАС України, суд, -

Постановив:

Адміністративний позов задовільнити.

Визнати незаконним та скасувати наказ Управління містобудування та архітектури Виконавчого комітету Рівненської міської ради від 10 грудня 2013 року №52-о.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10-ти днів з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Рівненського міського суду Харечко С.П.