ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2014 року 11 год. 30 хв. Справа № 813/1434/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша В.М., розглянувши у м. Львові у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Хантер» про стягнення коштів, -
в с т а н о в и в:
Скорочене провадження у справі відкрито 26.02.2014 року.
Поштова кореспонденція, направлена відповідачу на адресу зазначену у довідці з ЄДРПОУ, повернулась на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову та заяви про визнання позову, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Згідно з довідкою позивача № 123/18-2010 від 19.08.2013 року ТзОВ «Хантер» взяте на облік платників податків 26.12.1994 року за № 00702262.
Відповідно до довідки позивача № 2877/20-2020 від 05.09.2013 року за відповідачем рахується податкова заборгованість по податках та платежах перед бюджетом за період з 08.10.2010 року по 04.09.2013 року в сумі 221 687,63 грн., а саме: по сплаті податку на прибуток приватних підприємств в сумі 2 975,77 грн., та по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів в сумі 213 007,89 грн. - основний платіж та 5 703,97 грн. - пеня.
Вищезазначену заборгованість відповідача з податку на додану вартість, що складає предмет стягнення в рамках даного позову, становлять самостійно задекларовані суми коштів зазначені у поданих останнім податкових деклараціях.
Окрім цього, заборгованість відповідача з податку на додану вартість становлять також нараховані податковим органом суми коштів за вчинені товариством порушення, встановлені в ході перевірок, за результатами яких складено: акт № 98/15-2013/22332464 від 29.03.2013 року на підставі якого винесено податкове повідомлення - рішення № 0003041520/5829 від 04.04.2013р., яким визначено суму грошового зобов'язання за платежем податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів за штрафною санкцією в розмірі 1330,53 грн.; Акт № 704/60/22-40/22332464 від 07.05.2012 року, на підставі якого винесене податкове повідомлення - рішення № 0000122340/6692 від 22.05.2012 року, яким визначено суму грошового зобов'язання за платежем податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів в сумі 28 047,50 грн.; Акт № 603/126/15-1/22332464 від 28.04.2012 року на підставі якого винесене податкове повідомлення - рішення № 0003371630/4888 від 07.05.2012 року, яким визначено суму грошового зобов'язання за платежем податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів за штрафною санкцією в розмірі 2 079,87 грн. та Акт № 370/15-2/22332464 від 29.10.2012 року на підставі якого винесене податкове повідомлення - рішення № 0007331630/18264 від 31.10.2012 року, яким визначено суму грошового зобов'язання за платежем податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів за штрафною санкцією в розмірі 1 436,73 грн.
Заборгованість відповідача з податку на прибуток підприємств становлять самостійно задекларовані суми коштів, зазначені у поданих останнім податкових деклараціях.
Окрім цього, заборгованість відповідача з податку на додану вартість становлять також нараховані податковим органом суми коштів за вчинені товариством порушення, встановлені в ході перевірки.
Зокрема ДПІ у Шевченківському районі м. Львова було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету, якою було встановлено вчинення відповідачем порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України. За результатами перевірки складено акт № 214/115/15-1 від 05.04.2012 року, на підставі якого винесено податкове повідомлення - рішення № 0004211510 від 12.04.2012 року, яким відповідачу визначено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток за штрафною санкцією в розмірі 5 грн.
Враховуючи переплату в розмірі 29,23 грн., що облікувалась по особовому рахунку платника податків, сума податкового боргу з податку на прибуток становить 2975,77 грн.
Позивачем також вживались заходи щодо погашення відповідачем податкового боргу, зокрема направлено податкову вимогу № 1365 від 26.12.2012 року, однак вони не мали позитивного характеру.
Спірні правовідносини регулюються положеннями Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI.
Відповідно до ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.41.5 ст.41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Підпунктом 20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України визначено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана ним сума податкових зобов'язань є не узгодженою, оспорювалась в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, суд дійшов до висновку, що згадане податкове зобов'язання є податковим боргом. Відповідач не надав суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача, а тому податковий борг підлягає стягненню.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами, а відтак підлягають задоволенню.
Згідно вимог ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хантер» (79059, м. Львів, вул. Хвильового, 56/39, ЄДРПОУ 22332464) на користь державного бюджету кошти в сумі 221 687,63 грн. (двісті двадцять одна тисяча шістсот вісімдесят сім гривень шістдесят три копійки).
Постанова виконується негайно відповідно до п.9 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Сакалош В.М.