Постанова № 37646510, 26.02.2014, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2014
Номер справи
822/545/14
Номер документу
37646510
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/545/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І. при секретаріСтрахарській М. В. за участі:представника позивача Чорного О.В., представника відповідача Повх В.О.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Хмельницької обласної комплексної ДЮСШ "Спартак", про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

12.02.2014 року позивач звернувся з адміністративним позовом №336-08 від 05.02.2014 року у якому просить стягнути з відповідача на його користь заборгованість по коштам використаним не за цільовим призначенням в сумі 39655,10 гривень, згідно рішення №4-Ц від 09.02.2010 року.

У суді представник позивача позовні вимоги підтримав, покликаючись на ті ж докази, що у позові і письмове пояснення №532-08 від 26.02.2014 року.

Представник відповідача позов не визнала, про що надала письмове заперечення, яке підтвердила у суді.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд прийшов до таких висновків.

Рішенням №4-Ц від 09.02.2010 року, про зменшення суми планових асигнувань та повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Хмельницькою обласною комплексною ДЮСШ "Спартак", використаних не за цільовим призначенням, вирішено зобов"язати Хмельницьку обласну комплексну ДЮСШ "Спартак" повернути до бюджету Фонду кошти у розмірі 39655,10 гривень у десятиденний строк від дня отримання цього рішення та зменшити в 2010 році планові асигнування на суму 39655,10 гривень (стор. 15 справи).

Згідно поштового повідомлення відповідач 12.02.2010 року отримав Рішення №4-Ц від 09.02.2010 року і подав на нього скаргу про перегляд рішення від 21.02.2010 року.

Наказом позивача №26 від 26.02.2010 року, припинено фінансування Хмельницької обласної комплексної ДЮСШ "Спартак" з дати видання цього наказу (п.1 наказу).

Відповідач оскаржив до ХОАС, наказ №26 від 26.02.2010 року і Рішення №4-Ц від 09.02.2010 року, який ухвалою від 26.05.2010 року у справі №2а-2393/10/2270/15, закрив провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України, але ЛААС своїм рішенням від 21.05.2013 року скасував рішення суду першої інстанції і направив справу для продовження розгляду.

Постановою ХОАС у справі №2а-2393/10/2270 від 25.07.2013 року, було скасовано наказ №26 від 26.02.2010 року і Рішення №4-Ц від 09.02.2010 року, однак це рішення суду першої інстанції було скасовано постановою ВААС від 18.09.2013 року. Отже, відповідно до вимог ч.1 ст.72 КАС України, судовим рішенням, яке набрало законної сили, встановлено законність рішень на підставі яких позивач проводить стягнення у цій справі.

Відповідно до ст.28 Закону України № 16/98-ВР від 14.01.1998 року "Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", роботодавці несуть відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованим особам або страховикам внаслідок невиконання або неналежного виконання своїх обов'язків із загальнообов'язкового державного соціального страхування, відповідно до законодавства.

Згідно ч.1 ст.30 у редакції на час спірних правовідносин Закону України № 2240-III від 18.01.2001 року "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон № 2240-III), страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Частиною 2 цієї статті визначено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій до страхувальників приймаються органами Фонду у разі виявлення порушень відповідно до законодавства та оформляються за встановленими формами згідно з Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 N 29, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 за N 393/19131 (далі - Інструкція N 29).

Відповідно до п. 4.1 Інструкції N 29 за матеріалами акта перевірки та результатами розгляду заперечень страхувальника (за їх наявності) керівник органу Фонду або його заступник приймає рішення про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій до страхувальника.

Пунктом 17.4 (редакція постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 06.07.2006 р. N 83) Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженою постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №38 від 19.09.2001 року, яка діяла на момент спірних правовідносин, було визначено, що по матеріалах акта ревізії відповідними посадовими особами органів Фонду, при необхідності, може прийматися рішення за встановленою формою (додаток 3 до Інструкції) щодо зменшення планових асигнувань та повернення підприємством, установою або організацією (у т. ч. громадським об'єднанням) неправомірно використаних коштів в порядку, встановленому правлінням Фонду.

Отже, судом встановлено дотримання позивачем порядку прийняття рішення, визначеного Інструкцією про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженою постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №38 від 19.09.2001 року, яка діяла на момент спірних правовідносин (редакція постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 06.07.2006 р. N 83) і відповідно не порушення строку звернення до суду, так як відповідач реалізовував своє право на адміністративне і судове оскарження рішення. Крім цього, потрібно враховувати, що у редакції ст.30 Закону № 2240-III, яка була чинною на момент спірних правовідносин, було визначено, що строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Згідно ст.48 Закону № 2240-III, за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій, утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків, в порядку, визначеному правлінням Фонду.

Частинами 1 - 2 ст.71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, суд приходить до висновку, що суб"єкт владних повноважень довів що діяв у межах закону, адже стягнення він проводить на підставі рішення №4-Ц від 09.02.2010 року, законність якого стверджена судовим рішенням по справі №2-а-2393/10/2270, яке набрало законної сили, що підтверджено доказами, які перевірено судом, тому позов задовольняється.

На підставі викладеного, керуючись Законами України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", "Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" і ст.ст. 4-15, 70-71, 94, 99, 122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов №336-08 від 05.02.2014 року, задовольнити.

Стягнути з Хмельницької обласної комплексної ДЮСШ "Спартак", ідентифікаційний код 34088968 на користь Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності кошти визначені рішенням №4-Ц від 09.02.2010 року у розмірі 39655,10 гривень (тридцять дев"ять тисяч шістсот п"ятдесят п"ять гривень десять копійок).

Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 03.03.2014 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя/підпис/А.І. Петричкович"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович