Справа №295/20691/13-а
Категорія 101
2-а/295/665/13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.03.2014 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого - судді Семенцової Л.М.,
за участі секретаря - Андрушко І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з указаним позовом, в якому просить визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо відмови у встановленні йому статусу інваліда війни відповідно п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та зобов'язати відповідача встановити йому такий статус. В обґрунтування своїх вимог зазначив, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії та відповідно до експертного висновку йому встановлено І групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у зв'язку з чим згідно п. 9 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» він звернувся до відповідача з заявою про встановлення йому статусу інваліда війни. Однак йому було відмовлено у встановлені такого статусу, мотивуючи своє рішення тим, що ним надано недостатньо доказів на підтвердження факту його залучення до складу формувань Цивільної оборони. Вважає, що ним надано всі необхідні документи для встановлення йому статусу інваліда війни, а посилання відповідача на відсутність архівних документів, які підтверджують, що підприємство, на якому він працював, входило до складу підрозділів Цивільної оборони, є безпідставними, оскільки спростовуються наданими ним документами.
Позивач у судове засідання не з`явився, до суду надав заяву з проханням проводити розгляд справи у його відсутності, вимоги позову підтримує.
Представник відповідача у судове засідання також не з'явився, надіслав заперечення проти позову, у яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог та справу розглядати у його відсутності.
За таких обставин, суд розглянув справу у відсутність відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно Закону України «Про правові засади цивільного захисту» цивільний захист - система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів, які здійснюються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підпорядкованими їм силами і засобами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, добровільними рятувальними формуваннями, що забезпечують виконання цих заходів з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, які загрожують життю та здоров'ю людей, завдають матеріальних збитків у мирний час і в особливий період.
Відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до інвалідів війни відносяться особи з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Згідно до п. 7 змін, що вносяться до Постанови Кабінету Міністрів України № 302 від 12.05.1994 року, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2009 року № 12 «Посвідчення інваліда війни», «Посвідчення учасника війни» і відповідні нагрудні знаки, «Посвідчення члена сім'ї загиблого» видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
Судом встановлено, що позивач, працюючи водієм АТП № 0602, у складі формувань Цивільної оборони в період з 19.02.1987 року по 06.03.1987 року працював у зоні відчуження, а саме вивозив із Житомирського м'ясокомбінату заражену радіоактивну кісткову муку для її захоронення в с. Буряковка Прип`ятського району Київської області, таким чином приймав участь у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, у зв'язку з чим він набув статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та йому встановлена І група інвалідності.
Наведене підтверджується копією трудової книжки позивача, довідками Коростенського м'ясокомбінату № 132 від 27.04.1993 року, Житомирського м'ясокомбінату № 377 від 23.04.1993 року, АТП 0602 № 84 від 02.12.1992 року, про те, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у період з 19.02.1987 року по 06.03.1987 року в с. Буряковка Припятського району Київської області, експертним висновком і довідкою МСЕК від 20.11.2013 року, якими позивачу безстроково встановлено 1 групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС, посвідченням серії НОМЕР_1 особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, виданим 11.10.2013 року Житомирською ОДА, та вкладкою учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, грамотою виконавчого комітету Богунської районної ради м. Житомира на ім'я позивача.
Окрім того, з листа Департаменту цивільного захисту населення Житомирської ОДА від 09.12.2013 вбачається, що документи, які містили в собі інформацію стосовно зведеного мобільного загону спеціального захисту Житомирської області (завдань, комплектації, видів та місць виконання робіт) були витребувані в 1991 році органами прокуратури періоду СРСР із розпорядження існуючого на той момент штабу Цивільної оборони області і приєднані до матеріалів кримінальної справи, що розслідувалась.
Зважаючи на викладені обставини, вимоги позивача щодо визнання дій відповідача про відмову у визначенні статусу інваліда війни є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. ст. 7 п. 9, 18 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст. 35 Закону України «Про правові засади цивільного захисту», ст. ст. 8, 9, 11, 86, 94, 128, 160-163, 167, 254 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо відмови ОСОБА_1 у встановленні статусу інваліда війни відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира встановити статус інваліда війни ОСОБА_1 відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видати відповідне посвідчення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Л.М. Семенцова