ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 131/1783/13-а
Головуючий у 1-й інстанції: Волошина С.В.
Суддя-доповідач: Гонтарук В. М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2014 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Гонтарука В. М.
суддів: Білої Л.М. Матохнюка Д.Б.
секретар судового засідання: Сокольвак Ю.В.
за участю:
представників позивача: Камзалової О.В., Добровольської А.О.
представника відповідача: Сторожука М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" на постанову Іллінецького районного суду Вінницької області від 28 січня 2014 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" до Іллінецької міської ради Іллінецького району Вінницької області про визнання незаконним та скасування рішення щодо затвердження ставок земельного податку на території міської ради , -
В С Т А Н О В И В :
Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" звернулось з позовом до Іллінецької міської ради Іллінецького району Вінницької області про визнання незаконним та скасування рішення щодо затвердження ставок земельного податку на території міської ради.
Постановою Іллінецького районного суду Вінницької області від 28 січня 2014 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, посилаючись при цьому на неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи та порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору.
Представники позивача в судовому засіданні 11 березня 2014 року апеляційну скаргу підтримали, просили вимоги, що в ній викладені, задовольнити в частині скасування п.2 рішення Іллінецької міської ради від 16.04.2013 року "Про затвердження ставок земельного податку на території міської ради".
Представник відповідача з вимогами апеляційної скарги не погодився, оскільки вважає, що постанова суду, прийнята за наслідками розгляду справи в суді першої інстанції, є законною та обгрунтованою, а тому просив Вінницький апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову Іллінецького районного суду Вінницької області від 28 січня 2014 року - без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.
Як досліджено з матеріалів справи, Іллінецькою міською радою Іллінецького району Вінницької області 16.04.2013 року винесено рішення 25 сесії 6 скликання «Про затвердження ставок земельного податку на території міської ради», яке було опубліковано 02.05.2013 року в друкованому засобі масової інформації - газеті «Партнер» № 18.
Відповідно до п. 2 цього рішення ставки земельного податку встановлені даним рішенням застосовуються з 01 січня 2013 року, а у п. 5 визнається таким, що втратив чинність додаток 6 до рішення 6 сесії міської ради 6 скликання від 27 січня 2011 року «Про встановлення місцевих податків і зборів».
Вважаючи незаконними п.2 та п.5 даного рішення позивач звернувся до суду з вимогами щодо його скасування.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, вірно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.
Згідно ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Згідно з п. 24 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються з поміж інших також питання встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України;
Згідно п. 275.3. ст. 275 Податкового кодексу України ставки податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із ставок податку, встановлених пунктом 275.1 цієї статті, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не більше трикратного розміру цих ставок податку, з урахуванням коефіцієнтів, установлених пунктом 275.2 цієї статті.
Згідно п. 275.3.1. ст. 275 Податкового кодексу України рішення рад щодо затвердження ставок податку за земельні ділянки набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 цього Кодексу.
Згідно п. 288.5. ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;
Таким чином, проаналізувавши вищезазначенні норми права, суд першої інстанції прийшо до правильного висновку, про те, що Іллінецькою міською радою 16.04.2013 року прийнято рішення «Про затвердження ставок земельного податку на території міської ради», відповідно до п. 5.1 Додатку до якого встановила подвійну ставку земельного податку, у розмірі 1,80 грн. за 1 квадратний метр в м. Іллінці, чим не перевищила трикратний, максимальний розмір цих ставок, встановлених законом.
Разом з тим, встановлена за погодженням між позивачем і відповідачем в додатку до договору оренди землі від 21.05.2012 року № 391 - 28 сума орендної плати за земельну ділянку, на рівні 3 - х ставок земельного податку, ніяким чином не порушує права позивача по справі, оскільки такий розмір плати за землю було встановлено за погодженням між сторонами та з 21.05.2012 року жодною із сторін договору не оскаржено.
Крім того, суд першої інстанції правильно застосував та дав вірну оцінку вимогам пункту 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України.
Отже, відповідно до ст. 19 Конституції України Іллінецька міська рада Іллінецького району Вінницької області при винесенні оскаржуваного рішення діяла лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
При цьому за змістом ч.1 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, обґрунтовує вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та ніші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Отже, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги позивача не ґрунтуються на вимогах законодавства та не спростовують висновків суду першої інстанції
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 , ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Підсумовуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", - залишити без задоволення, а постанову Іллінецького районного суду Вінницької області від 28 січня 2014 року, - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 14 березня 2014 року .
Головуючий Гонтарук В. М.
Судді Біла Л.М.
Матохнюк Д.Б.