Постанова № 37618300, 13.03.2014, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2014
Номер справи
806/1001/14
Номер документу
37618300
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2014 року Житомир справа № 806/1001/14

категорія 10.4.1

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Панкеєва В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Овруцького районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення 3546,02 грн.,

встановив:

Овруцький районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів, отриманих як допомога по безробіттю в сумі 3546,02 грн. Позов обґрунтовував тим, що ОСОБА_1 з 09.01.2013 р. отримав статус безробітного та йому було розпочато виплату допомоги по безробіттю, в той же час, на момент надання статусу безробітного між ОСОБА_1 та КП "Водоканал" Першотравневої селищної ради Овруцького району Житомирської області було укладено ряд цивільно-правових договорів про надання послуг. Про те, що він є зайнятою особою центр зайнятості не повідомив, у зв'язку з чим не мав права на отримання допомоги по безробіттю в сумі 3546,02 грн. Добровільно зазначені кошти відповідач не повернув, а тому позивач просить стягнути їх в судовому порядку.

Представник позивача на адресу суду надіслав клопотання з проханням розглядати справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового засідання був повідомлений вчасно та належним чином. Причини неявки суду не повідомив.

Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 09 січня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Овруцького районного центру зайнятості із заявою про вирішення питання працевлаштування та надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю (а.с. 4).

ОСОБА_1 перебував на обліку в Овруцькому районному центрі зайнятості як безробітний з 09.01.2013 р.

З матеріалів справи, зокрема, акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Закону України "Про зайнятість населення" № 513 від 26.12.2013 р., видно, що ОСОБА_1 дійсно виконував роботи (надавав послуги) згідно цивільно-правових договорів з КП "Водоканал" Першотравневої селищної ради Овруцького району Житомирської області від 12.06.2013 р. (а.с.7), від 01.07.2013 р. (а.с.9), від 02.08.2013 р. (а.с.11), від 02.09.2013 р. (а.с.13), та від 02.10.2013 р. (а.с.15) та отримував дохід.

Факт виконання роботи ОСОБА_1 підтверджується актами здавання-приймання виконаної роботи від 27.06.2013 р., 31.07.2013 р., 30.08.2013 р., 30.09.2013 р., 31.10.2013 р. (а.с.8, 10, 12, 14, 16).

На підставі вказаного акту, наказом директора Овруцького районого центру зайнятості населення № НТ 131227 від 27.12.2013 р. про відшкодування коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1, було прийнято рішення про повернення суми незаконно отриманого матеріального забезпечення відповідачем в сумі 3546,02 грн. Листом від 31.12.2013 р. за вих. № 01-2795 (а.с.17) відповідача було повідомлено про даний наказ та запропоновано повернути дані кошти.

Даний лист ОСОБА_1 отримав 18.02.2014 р. про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.18). В добровільному порядку відповідачем кошти не повернуті.

Частиною 1 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. № 803-XII, із змінами і доповненнями (далі - Закон), який діяв на момент виникненя спірних правовідносин, передбачено, що зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.

Згідно ч.1 ст.2 Закону безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, зокрема, працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном у фізичних осіб.

Підпунктом 1 пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. № 219 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), передбачено, що громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг. При цьому в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата і номер наказу, дата державної реєстрації фізичної особи - підприємця, дата укладення цивільно-правового договору.

Відповідно до вказаних норм, відповідач, працюючи за цивільно-правовими договорами та отримуючи за це дохід у КП "Водоканал", не міг вважатися безробітним, перебувати на обліку в центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю.

Згідно ч.2 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 р. N 1533-III, із змінами і доповненнями (далі - Закону), застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. У разі виїзду особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа зобов'язана повідомити про це державну службу зайнятості.

Враховуючи викладене та те, що відповідач безпідставно отриману допомогу по безробіттю не повернув, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати не стягуються.

Керуючись ст. ст.71, 86, 94, 158-162, 186, 254 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідент.номер НОМЕР_1) на користь Овруцького районного центру зайнятості (р/р 37175300900426 через ГУДКСУ в Житомирській області, код ЄДРПОУ 20401310, МФО 811039) заборгованість в сумі 3546,02 грн.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.А. Панкеєва