ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2014 року справа № 823/493/14
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Каліновської А.В.,
при секретарі – Будченку А.Ю.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області до Смілянського комунального підприємства «Комунальник» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним позовом, в якому просить стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Смілянське комунальне підприємство «Комунальник» на користь бюджету через Смілянську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Черкаській області для погашення податкового боргу у сумі 94397 грн. 44 коп.
Позов обґрунтовано тим, що відповідач не виконує своїх податкових зобов’язань, внаслідок чого має податковий борг у сумі 94397 грн. 44 коп.
Позивач, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, в судове засідання не з’явився, на адресу суду направив клопотання, в якому просить розгляд справи проводити за відсутності свого представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явився, адміністративний позов визнав, про що подав відповідну заяву, просив розгляд справи провести за його відсутності.
Згідно ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Смілянське комунальне підприємство «Комунальник» зареєстроване як юридична особа, ідентифікаційний код 36778980, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 17.02.2014р.
Положеннями п.п. 16.1.4 п. 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпункт 14.1.156 п. 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначає податкове зобов’язання як суму коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно п. 203.1 ст. 203 ПКУ податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного ( податкового) місяця.
Так, згідно абз. 1 п. 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 статті 50 Податкового кодексу України).
Згідно поданих до податкового органу податкових декларацій, відповідач самостійно визначив податкове зобов’язання на загальну суму 32555 грн. 00 коп., що складає:
- 3650 грн. 00 коп. за податковою декларацією з податку на додану вартість від 18.10.2013р.;
- 3506 грн. 00 коп. за податковою декларацією з податку на додану вартість від 14.11.2013р.;
- 438 грн. 00 коп. за податковою декларацією з податку на додану вартість від 17.12.2013р.;
- 24961 грн. 00 коп. за податковою декларацією з податку на додану вартість від 17.01.2013р.;
В матеріалах справи відсутні відомості, що підтверджують сплату відповідачем вищезазначених самостійно визначених податкових зобов’язань зі сплати податку на додану вартість в установлені чинним законодавством терміни.
Як вбачається з матеріалів справи, Смілянською об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Черкаській області прийняті рішення про розстрочення грошових зобов’язань з податку на додану вартість:
- №82/24-007/36778980 від 30.08.2013р. на суму 33787 грн. 00 коп. по строку сплати до 10.10.2013р.;
- №99/24-007/36778980 від 30.09.2013р. на суму 28101 грн. 00 коп. по строку сплати до 15.11.2013р.
Згідно п. 100.1 ст. 100 Податкового кодексу України розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.
Відповідно до п. 100.11 ст. 100 ПКУ розстрочення або відстрочення надаються окремо за кожним податком та збором. Строки сплати розстрочених (відстрочених) сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення (відстрочення).
В матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують сплату відповідачем вищезазначених зобов’язань.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Положеннями п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення (п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України).
У зв’язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов’язання в установлені строки позивачем на адресу відповідача направлена податкова вимога №118-15 від 05.11.2013р., яка отримана бухгалтером Смілянського комунального підприємства «Комунальник» 05.11.2013р., що підтверджується підписом на вищевказаній вимозі.
З облікової картки платника податку на додану вартість станом на 31.01.2014р. вбачається, що податковий борг відповідача з урахуванням переплати в сумі 45 грн. 56 коп. складає 94397 грн. 44 коп.
Таким чином, сума податкового боргу Смілянського комунального підприємства «Комунальник» становить 94397 грн. 44 коп.
Відповідно до довідки Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області Смілянське комунальне підприємство «Комунальник»має 6 відкритих рахунків.
Згідно з п.п. 20.1.34, п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Положеннями п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Оскільки відповідне право органів державної податкової служби на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, передбачено п.п. 20.1.34, п. 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, суд вважає доведеним право позивача на стягнення з рахунків відповідача податкового боргу на загальну суму 94397 грн. 44 коп.
Частиною 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси (ч. 4 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України).
Враховуючи вищезазначене, суд приймає визнання відповідачем даного позову, оскільки ці дії не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Смілянське комунальне підприємство «Комунальник» (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Чапаєва, буд. 2, ідентифікаційний код 36778980), на користь бюджету через Смілянську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Черкаській області (20702, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний код 38627894) податковий борг в сумі 94397 (дев’яносто чотири тисячі триста дев’яносто сім) грн. 44 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.В. Каліновська