Постанова № 37607837, 10.02.2014, Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
10.02.2014
Номер справи
484/366/14-п
Номер документу
37607837
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

КОПІЯ Справа № 484/366/14-п

Провадження № 3/484/107/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2014 року суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Маржина Т.В., при секретарі Мирошниченко Р.М., за участю заступника Первомайського міжрайонного прокурора Миколаївської області Буц Г.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Первомайська матеріали, які надійшли до суду 03.02.2014 року з Відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. ст. 172-4 ч.1 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Первомайськ Миколаївської області, громадянина України, зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1, працюючого дільничим інспектором з охорони природно - заповідного фонду Мигіївського природоохороного науково-дослідного відділення національного парку "Бузький Гард", до адміністративної та кримінальної відповідальності раніше не притягувався, депутатських повноважень не має, до категорії учасників війни та ліквідаторів аварії на ЧАЕС не відноситься, на утриманні має двох неповнолітніх дітей, присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_1, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 згідно наказу № 36-к-1 від 03.09.2013 року в період з 03.09.2009 р. по 30.09.2013 р. займав посаду дільничного інспектора з охорони природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя". Згідно посадової інструкції до його повноважень серед іншого входило: 1) проведення обліків природних екосистем установи природно-заповідного фонду, прийняття участі у підготовці роботи з його впорядкування; 2) здійснення постійного нагляду за станом ресурсів природних екосистем; 3) забезпечення додержання вимог щодо відвідування території парку; 4) контроль за дотриманням землекористувачами встановленого режиму в процесі господарського використання заповідних територій, а також природозберігаючих технологій; 5) попередження порушення природоохоронного законодавства, повідомлення правоохоронних органів та органів екологічної інспекції для прийняття заходів згідно чинного законодавства; 6) складання актів перевірки стану природних екосистем на території парку; 7) подання клопотань про припинення, зупинення чи обмеження будь-якої діяльності, що провадиться з порушенням вимог природоохоронного законодавства, тощо.

Відповідно до положень ст.ст. 60, 62 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" охорона регіональних ландшафтних парків, управління якими здійснюється спеціальними адміністраціями, покладається на служби їх охорони, які входять до складу служби державної охорони природно-заповідного фонду України; державний контроль за додержанням режиму території та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища, його органами на місцях, посадовими особами служби державної охорони природно-заповідного фонду.

Законодавче визначення терміну "державний контроль" надане у ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", з якого вбачається, що державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства та забезпечення інтересів суспільства. Отже, державний контроль - це одна із форм здійснення державної влади, що забезпечує дотримання законів і інших правових актів, що видаються органами держави і одна із важливих функцій у державного управління.

У відповідності до ст. 61 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"; Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2000 р. № 1127; розділу 4 Положення про регіональний ландшафтний парк "Гранітно-степове Побужжя" служба державної охорони природно-заповідного фонду України має статус правоохоронного органу, одним із основних завдань якої є попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства на території парку, тобто здійснення правоохоронної функції, а працівники вказаної служби наділені низкою організаційно-розпорядчих владних повноважень. Зокрема, складати протоколи про порушення адміністративного законодавства в галузі охорони довкілля і використання природних ресурсів, надсилати їх відповідним органам для притягнення винних до відповідальності, вилучати у порушників предмети і знаряддя незаконного використання природних ресурсів, транспортні засоби, незаконно добуту продукцію, відповідні документи, тощо.

Визначення поняття правоохоронного органу надається чинним законодавством й через розкриття характеру здійснюваної ним функції, а не лише правоохоронного спрямування. Так, згідно зі ст. 1 Закону України "Про основи національної безпеки України" правоохоронні органи - це органи державної влади, на які Конституцією і законами України покладено здійснення правоохоронних функцій. Відповідно до ст. 1 Закону України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" визначено, що правоохоронні органи - це державні органи, які відповідно до законодавства здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Посадові особи служби державної охорони природно-заповідного фонду України під час виконання службових обов'язків мають право на носіння форменного одягу, встановленого наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 20.10.2000 р. № 171, а також на носіння табельної зброї та інших спеціальних засобів відповідно до законодавства України.

Згідно додатку до Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2000 р. № 1127 до складу служби державної охорони природно-заповідного фонду України, крім інших посад входить посада інспектора з охорони природно-заповідного фонду.

З урахуванням вищевикладеного, ОСОБА_1, займаючи у період з 03.09.2009 р. по 30.09.2013 р. посаду дільничного інспектора з охорони природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя", являвся службовою особою державного органу, так як на постійній основі здійснював функції представника влади та був наділений державними владними адміністративними та організаційно-розпорядчими повноваженнями, у зв'язку з чим відносився до категорії осіб, передбаченої п.п. "ж" п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" особам, зазначеним у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Разом з тим, згідно виданого директором Національного природного парку "Бузький Гард" Артамоновим В.А. наказу № 35-к від 30.08.2013 р. ОСОБА_1 з 02.09.2013 р. був прийнятий на посаду дільничного інспектора з охорони природно-заповідного фонду Мигіївського природоохоронного науково-дослідного відділення національного природного парку "Бузький Гард". В його завдання та обов'язки згідно посадової інструкції входило здійснення державного контролю за дотриманням режиму території парку, використанням, відтворенням, охороною і захистом його природних екосистем; забезпечення порядку використання природних ресурсів та додержання вимог щодо відвідування території парку; обстеження стану території та об'єктів, які входять до складу парку; перевірка дотримання відвідувачами парку правил пожежної безпеки і санітарних правил на території парку; здійснення заходів щодо запобігання виникненню, поширенню пожеж, інших надзвичайних ситуації та їх ліквідації; попередження пошкодження лісових насаджень внаслідок незаконних рубок, тощо.

Таким чином, у період з 02.09.2013 р. по 30.09.2013 р. ОСОБА_1, крім здійснення службових обов'язків у регіональному ландшафтному парку "Гранітно-степове Побужжя" був одночасно працевлаштований та виконував роботу у національному природному парку "Бузький Гард".

За виконання роботи у вказаний період останньому, як співробітнику НПП "Бузький Гард" було нараховано заробітну плату у загальному розмірі 1474 грн., з яких з урахуванням відрахувань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податку з доходів фізичних осіб він фактично отримав 1207,80 грн. Зазначені факти підтверджуються документальними матеріалами, отриманими супровідним листом НПП "Бузький Гард" від 14.01.2014 р. № 8, та безпосередньо поясненням ОСОБА_1, який також пояснив, що вимоги Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" йому відомі, оскільки особисто з ними неодноразово ознайомлювався протягом 2013 р. Зокрема, на момент одночасного виконання роботи в РЛП "Гранітно-степове Побужжя" та НПП "Бузький Гард" був обізнаний щодо заборони, встановленої ст. 7 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" (в частині недопущення сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності). Таким чином, останній при виконанні оплачуваної діяльності в національному природному парку "Бузький Гард" усвідомлював неправомірність своїх дій.

Таким чином ОСОБА_1, займаючи посаду дільничного інспектора з охорони природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя", являючись службовою особою державного органу, діючи умисно, з метою одержання матеріальних благ, у період з 02.09.2013 р. по 30.09.2013 р. одночасно виконував обов'язки дільничного інспектора з охорони природно-заповідного фонду Мигіївського природоохоронного науково-дослідного відділення національного природного парку "Бузький Гард", за що отримав грошові кошти у загальному розмірі 1207,80 грн., тобто займався іншою оплачуваною діяльністю, у зв'язку з чим скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", що тягне за собою відповідальність згідно з ч. 1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім визнавальних пояснень ОСОБА_1, обвинувачення підтверджується сукупністю досліджених судом письмових доказів, а саме: рапортом старшого оперуповноваженого по ОВС 1-го сектору відділу БКОЗ Управління СБ України в Миколаївській області капітана Бичковського А.М., положенням про регіональний ландшафтний парк "Гранітно-степове побужжя" від 12.06.2002 року, наказом №36-к-1 від 03.09.2009 року, наказом №16-к від 30.09.2013 року, посадовою інструкцією дільничого інспектора регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове побужжя", розпорядженням про впорядкування подальшої діяльності регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове побужжя" № 381-р від 12.10.09 року, довідкою про заробітну плату ОСОБА_1 за період з 01.01.2013 р. по 01.11.2013 р., положенням про національний природний парк "Бузький гар" від 11.08.2009 року, наказом №35-к від 30.08.2013 року, посадовою інструкцією інспектора з охорони природно-заповідного фонду, декларацією ОСОБА_1 про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік.

Оцінюючи в сукупності досліджені докази, суд приходить до висновку, що викладене у протоколі про адміністративне правопорушення № 1 від 29.01.2014 року обвинувачення знайшло своє повне підтвердження під час судового розгляду. Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ст. 172-4 ч.1 КУпАП.

Призначаючи ОСОБА_1 стягнення, суд враховує обставини вчинених правопорушень та особу винного, який повністю визнав свою провину, щиро покаявся, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, позитивно характеризується, раніше не притягувався до жодного виду відповідальності;звільнений з роботи, яку виконував за сумісництвом.

Враховуючи наведене, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити мінімальне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, за якою він обвинувачується. При цьому, оскільки судом встановлено, що ОСОБА_1 за виконання обовязків за суміцництвом отримав дохід в розмірі 1 207, 80 грн, такий дохід має бути конфіскований.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 36, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за ст. 172-4 ч.1 КУпАП піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. р/р 31112106700009, код платежу: 21081100, Державний бюджет: МФО 826013, код ОКПО 38011820, банк ГУДКСУ у Миколаївській області м. Первомайськ, з конфіскацією отриманого доходу від роботи за сумісництвон в сумі 1 207 (одна тисяча двісті сім) грн. 80 коп.: р/р 31119129700294. ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, Первомайський райн, 31010000, код ЄДРПОУ 234411600.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір на користь держави в сумі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Апеляційного суду Миколаївської області через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області або на неї може бути винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

СУДДЯ: підпис

Копія вірна: СУДДЯ

Постанова н6е набрала законної сили. Видана для ознайомлення.

СУДДЯ: Т.В. МАРЖИНА

підпис

Копія вірна: СУДДЯ

Постанова набуває законної сили з «__» ___ 2014 року та може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців з дня її винесення. Оскільки штраф не було добровільно сплачено протягом строку, встановленого ч.1 ст. 307, тому відповідно до ч.2 ст. 308 КУПАП при примусовому виконанні постанови стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

С У Д Д Я Т.В. МАРЖИНА