ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 березня 2014 рокуЛуганськ№ 812/1753/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Гончарова І.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Краснодонськго міськрайцентру зайнятості про визнання дій неправомірними та скасування наказу № 9 від 03.02.2014,-
ВСТАНОВИВ:
11 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Краснодонськго міськрайцентру зайнятості про визнання дій неправомірними та скасування наказу № 9 від 03.02.2014.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, вважаю за необхідне залишити його без руху з наступних підстав.
Позивач просить суд визнати противоправними дії відповідача та скасувати наказ № 9 від 03.02.2014 року про повернення коштів до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття громадянином ОСОБА_1 у сумі 14628,60 грн.
Таким чином, відповідно до наданого позову, предметом оскарження позивач, зокрема, визначив визнання противоправною та скасування наказу № 9 від 03.02.2014, визнання противоправними дій щодо прийняття вищезазначеного наказу.
Скасування наказу від 03.02.2014 року № 9, має своїм наслідком зміну майнового стану позивача.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Отже, оскарження позивачем наказу про повернення коштів до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття громадянином ОСОБА_1 у сумі 14628,60 грн. від 03.02.2014 року № 9 спрямовано на захист порушеного права у публічно - правових відносинах з метою збереження належного особі майна, а тому вказані вимоги є майновими, оскільки можуть вплинути на склад майна позивача.
Виходячи з того, що заявлені позивачем вимоги про скасування наказу № 9 від 03.02.2014 є майновими, судовий збір за даними вимогами має бути сплачено, виходячи із ставок судового збору встановлених за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, а саме у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Однак, позовні вимоги позивача, щодо визнання противоправними дій, зобов'язання вчинити певні дії та встановити відсутність повноважень є немайновими, оскільки не призводять до зміни майнового стану позивача.
Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються копії всіх документів, відповідно до кількості відповідачів та документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Суддя звертає увагу позивача на те, що 23 жовтня 2013 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» №590-18 від 19.09.2013 року, яким було внесено зміни у Закон України «Про судовий збір» (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87, № 32-33, ст. 413).
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», встановлені ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову, розмір яких залежить від характеру поданого позову.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Вказаним законом, за подання позову майнового характеру, ставка судового збору встановлена в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання адміністративного позову немайнового характеру - у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» державний, з 01.01.14 року встановлено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі - 1218,0 гривень.
Таким чином, ставкою судового збору, що підлягає оплаті за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру є 73,08 гривень, а мінімальною ставко судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру - 1827,0 гривень.
Позивач у даному випадку за подання до суду вказаного адміністративного позову мав сплатити судовий збір у наступному розмірі:
- за майновими вимогами - 1827,0 грн., що складає не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати;
Суд звертає увагу позивача, згідно частини третьої статті 4 зазначеного Закону під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, при зверненні до адміністративного суду з позовною вимогою майнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у сумі 182,70 грн., що складає 10 відсотків розміру ставки судового збору від 1827,0 грн.
Позивачем було надано документ про сплату судового збору за немайнові вимоги у розмірі 73,08 грн.
Отже, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно зі статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, доходжу до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, а позивачу слід встановити строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Краснодонськго міськрайцентру зайнятості про визнання дій неправомірними та скасування наказу № 9 від 03.02.2014, залишити без руху.
Запропонувати позивачу у п'ятиденний строк з моменту отримання ухвали надати суду документ про сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру на суму 182,70 грн. що складає 10 відсотків розміру ставки судового збору від 1827,00 грн., сплаченого за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м.Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД): 22030001
Символ звiтностi банку: 206
Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація,050).
У разі ненадання вищезазначеного документу, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили
СуддяІ.А. Гончарова