Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/118/14-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2014 року смт. Народичі
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючої - судді Піщуліної І.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов'язання вчинити дії , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом та просить зобов'язати відповідача провести нарахування та виплатити компенсацію вартості домоволодіння АДРЕСА_1 з урахуванням індексів 1,18 та 1,34 в сумі 189925,84 грн., мотивуючи тим, що його мати ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, та спадщину після смерті якого він прийняв, мала у власності зазначене домоволодіння, яке здала на баланс сільської ради і перебувала на черзі для отримання компенсації. З моменту постановлення на чергу було проведено індексацію вартості житлового фонду з коефіцієнтами 1,18 та 1,34, але відповідач відмовляє у перерахунку компенсації.
Сторони повідомлені належним чином, але в судове засідання не з'явились, позив в позовній заяві просить справу розглядати без його участі, відповідач просить справу розглядати без участі представника, позовні вимоги не визнає.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити частково з наступних підстав.
На підставі виконавчого листа Житомирського окружного адміністративного суду від 16.01.2008 року ОСОБА_2 з 06.07.2009 року перебувала на черзі для отримання грошової компенсації за здане відповідно до ст.35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 120115 грн.
13.09.2013 року позивач отримав свідоцтво про право на спадщину за законом на грошову компенсацію за втрачене нерухоме майно у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 120115 грн. після смерті матері ОСОБА_2, про що свідчить копія відповідного свідоцтва, й перебуває на черзі у відповідача для отримання грошової компенсації.
Відповідно до ч.1 п.8 Положення "Про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій", затвердженого постановою КМУ № 755 від 15.07.97, яке діяло на момент виникнення правовідносин, у разі, коли у період до перерахування грошової компенсації Кабінетом Міністрів України були прийняті нормативні акти, за якими вартість житлового фонду індексується, компенсація виплачується з урахуванням цієї індексації.
Розмір нарахованої грошової компенсації також підлягає перерахунку, якщо заява про здачу належного на праві власності майна була подана згідно з пунктами 4 і 6 цього Положення до місцевого органу виконавчої влади до дати набрання чинності нормативним актом про індексацію вартості житла, але фактично компенсація не була виплачена, нарахована за здане майно з вини державного органу або не отримана переселенцем, спадкоємцем з поважних причин.
Наказами Міністерства регіонального розвитку та будівництва України №100 від 27.02.2008 року та №133 від 31.03.2009 року проведено індексацію об'єктів житлового фонду з коефіцієнтами 1,18 станом на 01.01.2008 року та 1,34 станом на 01.01.2009 року відповідно.
Відповідно до абз.2 п.1 Порядку виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території (далі-Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2009 року № 1243, дія цього Порядку поширюється на громадян, які не отримали зазначену компенсацію на дату набрання чинності постановою, якою затверджено цей Порядок, в тому числі тих громадян, які перебувають на черзі на отримання компенсації.
При цьому суд враховує вимоги ст.58 Конституції, яка передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Постанова КМУ №1243 від 18.11.2009 року набрала чинності 28.11.2009 року і з цього часу почали діяти норми Порядку, в т.ч. їх дія розповсюджується і на тих осіб, що перебувають у черзі.
ОСОБА_2 перебувала в черзі для отримання компенсації з 06.07.2009 року і позивач продовжує перебувати в ній після набрання чинності постановою КМУ № 1243 від 18.11.2009 року з вини державного органу, а тому на період з часу постановки на чергу для отримання компенсації до 28.11.2009 року слід застосовувати норми Положення, пунктом 8 якого передбачено врахування індексації вартості житлового фонду для визначення розміру компенсації.
Порядком не передбачено врахування індексації вартості житлового фонду, а тому, не можуть бути застосовані індекси, які прийняті з 28.11.2009 року, натомість, накази №100 від 27.02.2008 року та №133 від 31.03.2009 року не були враховані відповідачем, що вбачається з копії технічного паспорту на домоволодіння, а тому, компенсація має бути проіндексована з урахуванням індексів, затверджених даними наказами.
Оскільки відповідно до норм Порядку визначення розміру компенсації віднесено до компетенції відповідача, вимога про визначення конкретної суми компенсації задоволенню не підлягає.
Позивач сплатив судовий збір в сумі 73,08 грн.
В порядку ч.1 ст.94 КАС України суму судового збору, сплачену позивачем при поданні до суду позовної заяви, слід стягнути із Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 160, 161, 162, 267 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 компенсацію вартості домоволодіння АДРЕСА_1 з урахуванням індексів 1,18 та 1,34.
В задоволенні решти позовних вимоги відмовити за безпідставністю.
Зобов'язати управління Державного казначейства України в Народицькому районі стягнути із Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 73,08 грн. шляхом безспірного списання коштів з рахунку управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Народицький районний суд Житомирської області може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови, з одночасним направленням копії скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду особою, яка її подає.
Суддя: І. С. Піщуліна