ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 лютого 2014 року
Справа №801/453/14
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Калініченко Г.Б., при секретарі судового засідання Бугаєвій Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
за позовом Керченської об'єднанної державної податкової інспекції Головного управління міністерства доходів в АР Крим
до Комунального підприємства "Жилавтосервіс-Керч"
про стягнення заборгованості у сумі 1 162 593, 91 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Керченська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління міністерства доходів в АР Крим до Комунального підприємства "Жилавтосервіс-Керч" про стягнення податкової заборгованості у сумі 1 162 593,91 грн.
Позовні вимоги мотивовані в тим, що відповідачем не сплачений у встановлені строки єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за липень-вересень 2013 року.
Позивач у судове засідання явку представника не забезпечив, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю представника позивача та підтримання позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки не відомі.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представника позивача та відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 року №2464-VI (надалі - Закон) визначаються правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби , які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст.1 Закону встановлено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Пунктом 3 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону встановлено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.
Згідно з п.1 частини 1 статті 4 Закону платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Жилавтосервіс-Керч" (ЄДРПОУ 36198330) є юридичною особою, зареєстровано Реєстраційною службою Керченського міського управління юстиції, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
КП «Жилавтосервіс-Керч» узято на облік платника податків в Керченській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міністерства доходів в АР Крим з 06.10.2008 (а.с. 6).
Комунальне підприємство "Жилавтосервіс-Керч" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з частиною 2 статті 6 Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики. Відповідно до частини 3 статті 9 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати єдиний внесок лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Частиною 8 статті 9 Закону встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Згідно ч. 4 ст. 25 Закону орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Керченською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міністерства доходів в АР Крим сформована та направлена на адресу відповідача вимога про сплату боргу №Ю-45 від 09.09.2013 на загальну суму 1 162 593,91 грн.
Зазначена вимога отримана відповідачем 06.11.2013, про що свідчить підпис директора про отримання вимоги на корінці вимоги.
Таким чином, недоїмка зі сплати єдиного внеску в розмірі 1 162 593,91 грн. погоджена відповідачем.
Судом встановлено, що відповідач зобов’язаний сплати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень-вересень 2013 рік в сумі 1 162 593,91 гривень.
Відповідно до пункту 1 ч. 2 ст. 6 Закону страхувальник зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Заборгованість у сумі 1 162 593,91грн. станом на дату розгляду справи відповідачем не сплачена, що підтверджується даними картки особового рахунку.
Докази сплати спірної заборгованості відповідачем не надано.
Позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Комунального підприємства "Жилавтосервіс-Керч" (ЄДРПОУ 36198330) на користь Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів в АР Крим (ЄДРПОУ 38710311) заборгованість з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за липень-вересень 2013 року у сумі 1 162 593,91 грн. (один мільйон сто шістдесят дві тисячі п’ятсот дев’яносто три гривні дев’яносто одну копійку).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Суддя Калініченко Г.Б.