Ухвала суду № 37591334, 11.03.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2014
Номер справи
813/2123/14
Номер документу
37591334
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

11 березня 2014 року справа №813/2123/14

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Крутько О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Львівської митниці про визнання протиправними дій, зобов'язання до вчинення дій,

в с т а н о в и в :

7 березня 2014 р. на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Львівської митниці у якій позивач просить визнати протиправними дії Львівської митниці, якою «незаконно і безпідставно відмовлено у задоволенні заяви від 13.11.2013 р., надана листом № 3.2/47-6694 від 22.11.2013 р. необ'єктивна і необґрунтована відповідь»; визнати протиправною бездіяльність Львівської митниці, якою «проігноровані вимоги Конституції України та інших нормативно-правових актів, що стосуються питань компенсації моральної шкоди, а також права ОСОБА_1»; зобов'язати Львівську митницю здійснити передбачені чинним законодавством заходи, спрямовані на компенсацію шкоди, заподіяної позивачу, як працівнику митних органів під час виконання або пов'язані з виконанням ним протягом 2010 року службових обов'язків.

Відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1 ст.3 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Як вбачається з матеріалів справи позивач звернувся до відповідача з заявою від 13.11.2013 р. у якій просив нарахувати та виплатити компенсацію шкоди, заподіяної йому під час виконання, або пов'язаної з виконанням службових обов'язків.

Львівською митницею Міндоходів надано позивачу відповідь № 3.2/47-6694 від 22.11.2013 р., де зазначено про відсутність підстав для здійснення нарахування та виплати компенсації шкоди, заподіяної під час виконання або пов'язаної з виконанням службових обов'язків.

Після отримання даної відповіді позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою.

При вирішенні даної справи встановленню підлягають обставини: чи заподіяно шкоду позивачу діями посадових осіб Львівської митниці, чи є підстави для її нарахування та виплати.

Отже, між позивачем та відповідачем виник спір про право позивача на відшкодування шкоди під час виконання чи пов'язаних з виконанням службових обов'язків, про що має бути і заявлено позов для захисту оспорюваних прав.

Згідно ч.2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Формулювання позовних вимог з прив'язкою до розгляду листа (заяви) від 13.11.2013 року не змінює їх правової природи.

Позивачу слід звернутися з позовом про відшкодування шкоди у порядку цивільного судочинства до місцевого загального суду.

Згідно вимог п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи наведене, у відкритті провадження у справі слід відмовити та роз'яснити позивачу, що відмова у відкритті провадження в адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом (у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих саме підстав), щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження.

Керуючись ст.ст. 17, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

у х в а л и в:

Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці про визнання протиправними дій, зобов'язання до вчинення дій.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

Суддя Крутько О.В.