ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"06" березня 2014 р.Справа № 910/21777/13
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Бурди Н.М.
Розглянув справу
за позовом Прокурора Зборівського району, вул. Б.Хмельницького, 47, м. Зборів, Тернопільської області, в інтересах держави в особі Залозецької селищної ради, вул. Шевченка, 64, смт. Залізці, Зборівського району, Тернопільської області
до Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", вул. Шевченка, 18, м. Київ
про внесення змін в договір оренди землі від 26.08.2010р.
За участю представників сторін:
прокуратури: прокурор прокуратури м. Тернополя Ковальчук О.Р., посвідчення № 001015 від 20.08.12 р.
позивача: не з'явився
відповідача: начальник відділу правового забезпечення - Олійник Т.П. (довіреність № 1185 від 11.12.2013 р.)
Головне управління Держземагентства у Тернопільській області: заступник начальника юридичного відділу Цвігун І.М., довіреність № 9-19-0.9-603/2-14 від 03.03.14 р.
Суть справи:
В розпочатому судовому засіданні представникам сторін процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22, 29, 81-1 ГПК України, роз'яснено.
Прокурор Зборівського району, вул. Б.Хмельницького, 47, м. Зборів Тернопільської області звернувся до господарського суду міста Києва в інтересах держави в особі Залозецької селищної ради, вул. Шевченка, 64, смт. Залізці, Зборівського району, Тернопільської області з позовом до відповідача - Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", вул. Шевченка, 18, м. Київ про внесення змін до договору оренди землі від 26.08.2010р. шляхом викладення пункту 5 Договору у наступній редакції: "п.5 Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 86 180 грн. 77 коп."; викладення пункту 9 Договору у наступній редакції: "п.9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 9% від нормативної грошової оцінки, що складає 7756грн. 29 коп. в рік, щомісячна сплата становить 646 грн. 35 коп.".
Ухвалою господарського суду м. Києва від 04.12.2013р. справу № 910/21777/13 за позовом Прокурора Зборівського району вул. Б.Хмельницького, 47, м. Зборів, Тернопільської області, в інтересах держави в особі Залозецької селищної ради вул. Шевченка, 64, смт. Залізці, Зборівського району, Тернопільської області до Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" вул. Шевченка, 18, м. Київ про внесення змін в договір оренди землі від 26.08.2010р., передано за підсудністю до господарського суду Тернопільської області в порядку ч. 8 ст. 16 та ч. 1 ст. 17 ГПК України.
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 24.12.2013р. матеріали справи № 910/21777/13 прийнято до провадження суддею Бурда Н.М. та призначено розгляд справи на 16.01.2014р. на 11:00 год.
16.01.2014р. в судовому засіданні представник відповідача подав відзив № 18-09/03 від 16.01.2014р. на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позову, оскільки вважає, що висновок прокурора про наявність визначених законом підстав для внесення змін у договір оренди від 26.08.2010р. щодо розміру нормативно грошової оцінки орендованої земельної ділянки та розміру орендної плати є передчасним, посилаючись при цьому на те, що:
- рішенням Залозецької селищної ради від 19.08.2010р. за №143 затверджено виготовлену Тернопільською філією ПАТ "Укртелеком" нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,0943 га в розмірі 21807,81 грн., тобто нормативно грошова оцінка земельної ділянки, переданої в оренду згідно договору від 26.08.2010р., була проведена безпосередньо перед укладенням даного договору;
- умовами укладеного договору від 26.08.2010р. не передбачено право орендодавця вимагати від орендаря зміни розміру орендної плати у разі зміни розміру грошової оцінки земельної ділянки;
- до позовної заяви не долучено жодних рішень Залозецької селищної ради, які б свідчили про її намір внести зміни у спірний договір оренди земельної ділянки щодо збільшення розміру орендної плати у зв'язку із зміною грошової оцінки земельної ділянки;
- рішення Залозецької селищної ради від 12.12.2011р. за №321, яким затверджено нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель смт. Залізці, не містить положень щодо внесення змін у раніше укладені договори оренди землі.
Крім того, ним (відповідачем) подано клопотання № 18-09/02 від 16.01.2014р. про заміну первісного відповідача ПАТ "Укртелеком" на належного - ПАТ "Укртелеком в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком", яке судом відхилено з огляду на те, що :
- відповідно до ч. 1 ст. 24 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за наявністю достатніх підстав має право до прийняття рішення залучити за клопотанням сторони до участі у справі іншого відповідача;
- згідно ст. ст. 1, 21 ГПК України сторонами господарського процесу - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства, установи, організації , інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни , які здійснюють підприємницьку діяльність;
- згідно Положення "Про Тернопільську філію Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", долученого до матеріалів клопотання, Тернопільська філія ПАТ "Укртелеком" є відокремленим підрозділом Товариства, який не має статусу юридичної особи і здійснює від імені Товариства частину його господарської та іншої діяльності, в також функції представництва в межах повноважень, закріплених цим Положенням;
- з огляду на зазначене, відповідачем не доведено належними та допустимими доказами факту необхідності заміни ПАТ "Укртелеком", як первісного відповідача, належним відповідачем - ПАТ "Укртелеком в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком".
Представник позивача в судовому засіданні, яке відбулося 30.01.2014р., подав додаткове обґрунтування позовних вимог № 243 від 29.01.2014р. у якому, серед іншого, зазначає, що із набранням чинності у 2011р. Податковим кодексом України, яким змінено коефіцієнт формули нарахування нормативної грошової оцінки та внесено зміни до ЗУ "Про оцінку земель", "Про оренду землі" у позивача - Залозецької селищної ради, виникли підстави для прийняття рішення про затвердження нової нормативної грошової оцінки земель селища.
Представник відповідача в даному судовому засіданні подав клопотання № 18-09/29 від 30.01.2014р. про долучення до матеріалів справи зазначених у ньому документів, а також клопотання № 18-09/30 від 30.01.2014р. про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Держземагентства у Тернопільській області, яке судом відхилено, оскільки відповідачем не доведено як саме прийняте у справі рішення вплине на права та обов'язки останнього.
06.03.2014р. в судовому засіданні представник Головного управління Держземагентства у Тернопільській області, викликаний в порядку ст. 30 ГПК України, зазначив, роз'яснив підстави та порядок проведення нормативної грошової оцінки землі та зазначив, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
У відповідності до ст. 77 ГПК України розгляд справи відкладався на 20.02.2014р., 06.03.2014р., а також оголошувалась перерва до 30.01.2014р. для надання можливості: сторонам подати витребувані судом документи та прийняти участь у розгляді даної справи, а також з метою виклику в судове засідання представника Головного управління Держземагентства у Тернопільській області для надання пояснень.
Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу у відповідності до ст. 81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання представників сторін.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, господарським судом встановлено наступне:
- 26.08.2010р. між Залозецькою селищною радою (надалі - Орендодавець) та ВАТ "Укртелеком" (правонаступником усіх прав та обов'язків якого згідно п. 1.2 витягу із Статуту від 2013р., затвердженого позачерговими Загальними Зборами Акціонерів ПАТ "Укртелеком" протокол №12 від 08.10.2013р. , є Публічне акціонерне товариство "Укртелеком") в особі Тернопільської філії ВАТ "Укртелеком" (надалі - Орендар) укладено договір оренди землі, зареєстрований у Зборівському реєстраційному відділі Тернопільської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що в книзі державної реєстрації землі вчинено запис від 24.11.2010р. року за №041064900876;
- згідно з умовами зазначеного Договору (п. п. 1-3) орендодавець надав, а орендар прийняв у строкове платне користування згідно акту прийому - передачі земельної ділянки наданої в оренду, підписаної сторонами та завіреної відтисками їх печаток, земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі зв'язку і телекомунікацій, яка знаходиться у смт. Залізці, вул. Шевченка, 59, Зборівського району Тернопільської області загальною площею 0,0943 га для обслуговування будівель і споруд ВАТ "Укртелеком" - будівлі АТС у задовільному стані;
- Договір укладено терміном на десять років (п. 8 Договору);
- пунктами 4, 9, 10 Договору передбачено, що нормативна грошова оцінка переданої в оренду земельної ділянки становить 21 807 грн. 81 коп. (23,12 грн. за 1 кв.м) станом на 21.05.2010р., орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 9 % від нормативної грошової оцінки землі, що складає 1 962 грн. 70 коп. в рік;
- згідно п. 10 Договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії;
- також у п. 12 Договору Сторони дійшли згоди про те, що розмір орендної плати може переглядатися щорічно, у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законодавчими актами України;
- у п. 35 даного Договору зазначено, що зміна умов договору здійснюється я у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
12 грудня 2011 року тринадцятою сесією шостого скликання Залозецької селищної ради прийнято рішення №321 "Про грошову оцінку земель селища Залізці Зборівського району, Тернопільської області", яким затверджено технічну документацію нормативної грошової оцінки земель смт. Залізці Зборівського району Тернопільської області, економіко-планувальне зонування території та грошову оцінку 1 кв.м. земель селищної забудови різного функціонального використання в розрізі економіко-планувальних зон "додатків 1, 2" до рішення; зобов'язано суб'єктів господарювання та громадян селища до 01.04.2012р. одержати в Управління Держкомзему Зборівського району витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та до 01.07.2012р. подати уточнені розрахунки плати за землю в податкову інспекцію з врахуванням матеріалів затвердженої оцінки земель; затверджені дані нормативно-грошової оцінки земель селища підлягають до застосування з 01.01.2012р.
Згідно інформації (витягу) від 03.09.2013р. за №2148/20 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, наданого Відділом Держземагентства в Зборівському районі Тернопільської області, нормативно грошова оцінка орендованої ВАТ "Укртелеком" земельної ділянки площею 943 кв.м. у 2013 році складає 86 180 грн. 77 коп.
З огляду на зазначене, позивач вказує, що річний розмір орендної плати з урахуванням зміненої нормативно грошової оцінки повинен становити 7756,29 грн. в рік, щомісячна сплата - 646,35 грн.
В обґрунтування заявлених ним вимог позивач посилається на скерування Залозецькою селищною радою на адресу Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" листа №79 від 06.02.2012р., яким повідомлено про необхідність внесення змін у Договір від 26.08.2010р. в частині встановлення розміру орендної плати, оскільки при його (Договору) укладенні застосовувалась нормативна грошова оцінка від 02.11.2004р., термін дії якої становить 8 років і завершується у 2012р. ;
- у відповідь на звернення, відповідач листом від 08.02.2012р. за №31-15-36 повідомив про відсутність підстав для переукладення чи внесення змін в діючий договір оренди земельної ділянки, оскільки укладений він відповідно до грошової оцінки земельної ділянки проведеної станом на 21.05.2010р. та затвердженої рішенням Залозецької селищної ради від 19.08.2010р. за №143.
Матеріали справи свідчать, що у позасудовому порядку досягти згоди щодо зміни умов Договору сторонам не вдалося, що стало підставою для звернення прокурора з позовом про внесення змін у договір оренди землі від 26.08.2010р. шляхом викладення пункту 5 Договору у наступній редакції: "п.5 Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 86 180 грн. 77 коп."; викладення пункту 9 Договору у наступній редакції: "п.9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 9% від нормативної грошової оцінки, що складає 7756грн. 29 коп. в рік, щомісячна сплата становить 646 грн. 35 коп.".
Проаналізувавши подані позивачем докази в обґрунтування заявлених ним вимог та заперечення відповідача по суті заявленого позову, оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення, враховуючи наступне:
Згідно до ст.14 Конституції України та ст. 1 Земельного кодексу України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Відповідно ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади безпосередньо або через органи самоврядування, в межах їх повноважень, визначених законом, шляхом прийняття рішень, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.
Статтею 121 Конституції України, ст.ст. 2,29 ГПК України передбачено, що прокуратура забезпечує представництво інтересів громадян або держави в суді із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Підставою представництва інтересів держави в судах, згідно ст.361 Закону України "Про прокуратуру" є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів, внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються між ними або державою.
В рішенні Конституційного Суду України від 08.04.1999р. у справі № 1-1/99 зазначено, що "інтереси держави" є оціночним поняттям, тому прокурор, у кожному конкретному випадку, з посиланням на законодавство, самостійно визначає, в чому саме відбулося, чи може відбутися, порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Державні інтереси закріплюються як нормами Конституції України, так і нормами інших правових актів. Інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних (політичних, економічних, соціальних та інших) дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону, гарантування державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання тощо.
Заявлений прокуратурою Зборівського району в інтересах держави в особі Залозецької селищної ради позов відповідає вимогам Законів України "Про прокуратуру", "Про місцеве самоврядування в Україні" та Податкового кодексу України і підлягає до розгляду по суті.
При цьому, відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі" (надалі - Закон), законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст.2 ЗУ "Про оренду землі").
Відповідно до ст.13 ЗУ "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння, користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ст. 21 ЗУ "Про оренду землі" розмір орендної плати за землю встановлюється у договорі оренди. Однією з істотних умов договору оренди, як визначено ст.15 цього Закону, є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Загальні підстави внесення змін до договору визначені у Цивільному кодексі України, ст. 651 якого передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору (ст. 652 ЦК України).
Статтею 632 ЦК України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Розглядувані судом правовідносини сторін з приводу оренди землі випливають із договору оренди земельної ділянки від 26.08.2010р., згідно з умовами якого Орендар зобов'язався вносити орендну плату за землю у розмірі 9 % від нормативної грошової оцінки землі (21 807 грн. 81 коп.) , що складає 1 962 грн. 70 коп. в рік.
Згідно поданої відділом Держземагентства в Зборівському районі Тернопільської області інформації (витягу) від 03.09.2013р. за №2148/20 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, нормативно грошова оцінка орендованої ВАТ "Укртелеком" земельної ділянки площею 943 кв.м. у 2013 році складає 86180 грн. 77 коп.;
З огляду на зазначене, позивач вказує, що річний розмір орендної плати з урахуванням зміненої нормативно грошової оцінки повинен становити 7756 грн.29 коп. в рік, щомісячна сплата - 646 грн. 35 коп.
У п. 12 Договору Сторони дійшли згоди про те, що розмір орендної плати може переглядатися щорічно, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.
Пунктом 14.1.125 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів
У відповідності з п.5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Частиною 1 статті 13 цього Закону встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі, зокрема: визначення розміру земельного податку, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Щодо земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Отже, прийняте Залозецькою селищною радою рішення №321 від 12.11.2011р. "Про грошову оцінку земель селища Залізці Зборівського району, Тернопільської області" є підставою для внесення змін у договір оренди земельної ділянки від 26.08.2010р.
Відповідно до частини першої статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного вказаною нормою зазначеного Кодексу.
Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Частинами 2, 3 ст. 188 ГК України передбачено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. При цьому, сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
Також ч.4 вказаної статті ГК України передбачено, що у разі коли сторони не досягли згоди щодо зміни договору, зацікавлена сторона має право передати спір на вирішення суду. Спори пов'язані із зміною та розірванням господарських договорів, відповідно до ст.12 ГПК України підвідомчі господарським судам України.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору як в добровільному порядку, так і в разі незгоди однієї із сторін - за рішенням суду на вимогу іншої сторони, у випадках встановлених законом або договором.
Так у пункті 35 Договору сторони дійшли згоди про те, що у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
В процесі розгляду спору судом встановлено, а сторонами не оспорено факт дотримання позивачем передбаченого ст.188 ГК України порядку внесення змін до договору шляхом надіслання на адресу відповідача листів за №79 від 06.02.2012р., №451 від 02.10.2012р. з пропозицією внесення таких змін і не досягнення при цьому згоди.
Частиною 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Згідно з ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом також встановлено наявність підстави для зміни розміру орендної плати у договорі через його невідповідність встановленому законом розміру, а відтак Залозецька селищна рада вправі вимагати від орендаря - ПАТ "Укртелеком" приведення договору оренди землі від 26.08.2010р. у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін з метою усунення порушення сторонами вимог законодавства, обов'язкового для позивача і відповідача.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги, що рішення Залозецької селищної ради №321 від 12.11.2011р. "Про грошову оцінку земель селища Залізці Зборівського району, Тернопільської області" набрало чинності та не скасовано, суд визнає позовні вимоги прокуратури Зборівського району заявлені в інтересах держави в особі Залозецької селищної ради про внесення змін у договір оренди земельної ділянки від 26.08.2010р. шляхом викладення пункту 5 Договору у наступній редакції: "п.5 Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 86 180 грн. 77 коп."; викладення пункту 9 Договору у наступній редакції: "п.9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 9% від нормативної грошової оцінки, що складає 7756грн. 29 коп. в рік, щомісячна сплата становить 646 грн. 35 коп.", обґрунтованими, заявленими відповідно до вимог чинного законодавства, такими, що підтверджуються належними доказами та підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача, викладені ним у відзиві № 18-09/03 від 16.01.2014р. на позовну заяву, судом оцінюються критично та до уваги не приймаються, як такі, що не відповідають фактичним обставинам та матеріалам справи та суперечать вимогам чинного законодавства, що регулює спірні відносини.
Відповідно до ст.ст.44,49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати стягуються з відповідача в дохід Державного бюджету України, оскільки прокурор звільнений від його сплати відповідно до Закону України "Про судовий збір".
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Внести зміни до укладеного між Залозецькою селищною радою (Тернопільська область, Зборівський район, смт. Залізці, вул. Шевченка, 64, ідент. код 04396437) та відкритим акціонерним товариством "Укртелеком" (м. Київ, вул. Шевченка, 18, ідент. код 21560766) договору оренди земельної ділянки від 26.08.2010р., зареєстрованого у Зборівському реєстраційному відділі Тернопільської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що в книзі державної реєстрації землі вчинено запис від 24.11.2010р. року за №041064900876, шляхом викладення пункту 5 у наступній редакції: "п.5 Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 86 180 (вісімдесят шість тисяч сто вісімдесят) грн. 77 коп."
3. Внести зміни до укладеного між Залозецькою селищною радою (Тернопільська область, Зборівський район, смт. Залізці, вул. Шевченка, 64, ідент. код 04396437) та відкритим акціонерним товариством "Укртелеком" (м. Київ, вул. Шевченка, 18, ідент. код 21560766) договору оренди земельної ділянки від 26.08.2010р., зареєстрованого у Зборівському реєстраційному відділі Тернопільської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що в книзі державної реєстрації землі вчинено запис від 24.11.2010р. року за №041064900876, шляхом викладення пункту 9 у наступній редакції: " п.9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 9% від нормативної грошової оцінки, що складає 7756 (сім тисяч сімсот п'ятдесят шість) грн. 29 коп. в рік, щомісячна сплата становить 646 (шістсот сорок шість) грн. 35 коп.".
4. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", вул. Шевченка, 18, м. Київ, 01030, ідент. код 21560766 в доход Державного бюджету України 1218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору.
Наказ видати після вступу рішення у законну силу.
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу через місцевий господарський суд, який розглянув справу.
Повне рішення складено 13.03.2014р.
Суддя Н.М. Бурда