ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
12.03.2014
Справа №901/405/14
За заявою Кримського республіканського підприємства «Криммедсервіс» про надання роз'яснення рішення суду від 18.02.2014 по справі №901/405/14
за позовом Кримської республіканської установи «Клінічне територіальне медичне об’єднання «Університетська клініка»
(вулиця Київська, 69, місто Сімферополь, 95017, код ЄДРПОУ 37703827)
до Кримського республіканського підприємства «Криммедсервіс»
(вул. Гайдара, 14, місто Сімферополь, 95026, код ЄДРПОУ 22236683)
про стягнення заборгованості у розмірі 18060,62 грн.
суддя Шевчук Н.Г.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від заявника (позивача) – не з'явився;
Від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Кримська республіканська установа «Клінічне територіальне медичне об'єднання «Університетська клініка» звернулась до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою до Кримського республіканського підприємства «Криммедсервіс» про стягнення грошових коштів у розмірі 18060,62 грн.
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 18.02.2014 у задоволені позову відмовлено у повному обсязі.
08.03.2014 Кримське республіканське підприємство «Криммедсервіс» звернулось до суду із заявою про надання роз’яснення рішення суду від 18.02.2014 у справі №901/405/14.
Зазначена заява мотивована тим, що Кримському республіканському підприємству «Криммедсервіс» незрозуміло, чому суд відмовив у задоволенні клопотання, яке було подано відповідачем в процесі розгляду справи, про винесення окремої ухвали в порядку статті 90 Господарського процесуального кодексу відносно позивача щодо припинення неправомірних дій з перевірки та контролю за ціноутворенням та вжиття заходів по усуненню причин та умов, що сприяли таким порушенням.
У клопотанні про винесення окремої ухвали відносно позивача відповідач зазначив, що Кримська республіканська установа «Клінічне територіальне медичне об'єднання «Університетська клініка» не є суб’єктом державного контролю над цінами та ціноутворенням, отже не має права на проведення заходів з контролю за цінами, оскільки такі заходи повинні здійснюватись в межах повноважень, передбачених законом, а закон не передбачає жодних повноважень з контролю за цінами для закладів охорони здоров'я у зв’язку з чим просив суд зобов’язати Кримську республіканську установу «Клінічне територіальне об'єднання «Університетська клініка» припинити дії щодо порушення законодавства та вжити відповідні заходи щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Відповідно до статті 89 Господарського процесуального кодексу України суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення. Заява про роз'яснення рішення суду розглядається протягом десяти днів. Неявка осіб, які брали участь у справі, і (або) державного виконавця не перешкоджає розгляду питання про роз'яснення рішення суду.
Ухвалою суду від 06.03.2014 заява прийнята до розгляду та призначене судове засідання на 11.03.2014.
Сторони явку своїх повноважних представників у судове засідання не забезпечили, причини не повідомили, про час та місце слухання справи проінформовані належним чином.
У процесі розгляду судом справи клопотання Кримського республіканського підприємства «Криммедсервіс» про винесення окремої ухвали відносно позивача суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення» від 21 червня 2012 року №5007-Vl, державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Статтею 16 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», від 5 квітня 2007 року №>877-V, органами державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення (далі - уповноважені органи) є:
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами;
інші органи, визначені законом.
Повноваження та порядок діяльності уповноважених органів, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють державний контроль (нагляд) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та державне спостереження у сфері ціноутворення, визначаються цим Законом, Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та іншими законами.
Зазначений закон також визначає поняття державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади. їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища;
Відповідно до статті 4 Закону орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Відповідно до Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами, затвердженого Указом Президента України від З0 березня 2012 року № 236/2012, Державна інспекція України з контролю за цінами (Держцінінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України (далі - Міністр). Держцінінспекція України входить до системи органів виконавчої влади і реалізує державну політику з контролю за цінами. Крім того, встановлена уніфікована форма акта перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, яку затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14.08.2013 № 965 «Про затвердження уніфікованої форми акта перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін».
Позивач відповідно до статутних положень є закладом охорони здоров'я, що входить до сфері управляння Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, здійснює неприбуткову діяльність з метою надання медичних послуг населенню.
Позивач у встановленому законом порядку не наділений правом здійснювати будь-які заходи щодо перевірки, формування та контролю за пінами, правильності їх встановлення та застосування суб’єктам господарювання.
Проте, у процесі розгляду справи при розгляді судом клопотання відповідача про винесення окремої ухвали докази вчинення позивачем будь-яких дій з перевірки та контролю за ціноутворенням до матеріалів справи не були надані.
Відповідно до частини першої статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Виходячи з цього суд відмовив у задоволенні клопотання відповідача, оскільки судом було встановлено відсутність доказів стосовно порушень позивачем законодавства про ціноутворення та здійснення останнім будь-яких контрольних заходів у даній сфері.
З урахуванням викладеного суд вважає за доцільне задовольнити заяву Кримського республіканського підприємства «Криммедсервіс» про надання роз'яснення рішення суду від 18.02.2014.
Керуючись статтями 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Задовольнити заяву Кримського республіканського підприємства «Криммедсервіс» про надання роз'яснення рішення суду від 18.02.2014 у справі №901/405/14.
2. Роз'яснити Кримському республіканському підприємству «Криммедсервіс», що суд відмовив у задоволенні клопотання відповідача про винесення окремої ухвали відносно позивача у зв’язку з відсутністю здійснення Кримським республіканським підприємством «Криммедсервіс» будь-яких контрольних заходів з перевірки та контролю за ціноутворенням.
Суддя Н.Г. Шевчук
Розсилка:
1. Кримська республіканська установа «Клінічне територіальне медичне об’єднання «Університетська клініка» (вулиця Київська, 69, місто Сімферополь, 95017)
2. Кримське республіканське підприємство «Криммедсервіс»
(вул. Гайдара, 14, місто Сімферополь, 95026)