Ухвала суду № 37586757, 03.03.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2014
Номер справи
810/670/14-а
Номер документу
37586757
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду

03 березня 2014 року Справа №810/670/14-а

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу:

за позовом ОСОБА_1

до Таращанського районного відділу Головного управління МВС України в Київській області,

третя особа - управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області,

про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Таращанського РВ ГУ МВС України у Київській області, третя особа - управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області про визнання протиправним рішення відповідача про відмову у перерахунку заробітної плати та видачі довідки про заробітну плату за період знаходження в зоні відчуження відповідно до його заяви від 12.11.2013, а також про зобов'язання провести перерахунок та видати довідку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження відповідно до маршрутного листа за період з 23.09 по 28.09.1986 з урахуванням: посадового окладу та окладу в подвійному розмірі кратності відповідно до зони небезпеки (1 зона небезпеки) (посадовий оклад -90 крб., оклад за спеціальне звання -110 крб., вислуга років - 10 крб.); оплата за роботу в зоні відчуження у вихідний день в подвійному розмірі та кратності посадового окладу та окладу за звання (28 вересня 1986 року була неділя); премії в розмірі 60% посадового окладу з урахуванням кратності (посадовий оклад 90 крб.).

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.01.2014 р. було відкрито провадження у справі, справу призначено до судового розгляду.

В призначений час позивач та представник відповідача, повідомлені належним чином про дату та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явилися. Позивач надав заяву про розгляд справи без його участі.

На підставі ч.6 ст.128 КАСУ, суд здійснив розгляд даної справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши представлені докази, суд вважає за необхідне передати дану адміністративну справу, в порядку ст.22 КАСУ, до належного адміністративного суду, з огляду на таке:

згідно ухвали Київського окружного адміністративного суду від 27.05.2013 р. в адміністративній справі №810/2324/13-а за позовом ОСОБА_1 до Таращанського районного відділу Головного управління МВС України у Київській області, третя особа - управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, позовна заява ОСОБА_1. була залишена без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду. Вказана ухвала позивачем не оскаржена.

06.12.2013 р., ОСОБА_1 повторно звернувся до Київського окружного адміністративного суду із аналогічним позовом. Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.12.2013 р. у справі №810/6684/13-а позовну заяву було повернуто позивачеві у зв'язку з непідсудністю даної справи Київському окружному адміністративному суду. Вказана ухвала позивачем оскаржена не була.

В січні 2014 р., ОСОБА_1 повторно звернувся до суду з аналогічним позовом. Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.01.2014 р. адміністративний позов повернуто позивачеві у зв'язку з відкликанням позовної заяви на підставі п.2 ч.3 ст.108 КАСУ. Ухвала суду не оскаржена.

Вирішуючи питання щодо розгляду даної справи, суд зважає на таке: як вбачається із поданої позовної заяви ОСОБА_1, предметом спору є, зокрема, визнання протиправним рішення Таращанського РВ ГУ МВС України в Київській області про відмову у перерахунку та видачі довідки про заробітну плату за період знаходження пзивача в зоні відчуження за заявою від 12.11.2013. У позовній заяві зазначено, що відмова відповідача провести перерахунок та видати довідку про підвищену заробітну плату для перерахунку пенсії обмежує соціальні права позивча. Згідно з частиною другою статті 18 КАСУ окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України чітко визначена предметна підсудність адміністративних справ, які підсудні та можуть бути розглянуті в окружному адміністративному суді.

Відповідно до положень пункту четвертого частини першої статті 18 КАСУ місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Разом з тим, суд бере до уваги, що процедура проведення перерахунку заробітної плати за роботу в зоні відчуження завершується перерахунком пенсії, і врегульована, зокрема, наступними нормами. Так, згідно ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначений Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Згідно ст. 49 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3. 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.

Постановою Пенсійного фонду України від 25.11. 2005 р. № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846. У відповідності до пункту 7 Порядку, до заяви про призначення пенсії за віком додається, у тому числі, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форма якої затверджена постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 №122; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (при призначенні пенсії із використанням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" довідки про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період надаються підприємствами, установами та організаціями за основним місцем роботи працівників або їх правонаступниками.

В той же час, статтею 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що порядок перерахунку та видачі довідки про заробітну плату за період знаходження в зоні відчуження є невід'ємною складовою частиною процедури перерахунку пенсійних виплат позивача. Зазначена обставина безпосередньо пов'язана з питанням про визначення предметної підсудності адміністративних справ.

Оскільки позовні вимоги стосуються визнання протиправним рішення відповідача щодо відмови у перерахунку та видачі довідки про заробітну плату за період знаходження в зоні відчуження за заявою від 12.11.2013, що в свою чергу позбавляє позивача на перерахунок пенсійних виплат, що за приписами пункту 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України віднесено до підсудності місцевого загального суду, як адміністративного суду, то суд дійшов висновку, що ця справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.

При цьому, суд звертає увагу на ту обставину, що порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.22 КАСУ. суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду. За таких обставин, суд вважає за необхідне передати дану адміністративну справу місцевому суду юрисдикція якого розповсюджується на Таращанській район Київської області. Керуючись статтями 18, 19, 22, 160, 165, 202 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Таращанського районного відділу ГУ МВС Укураїни у Київській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії до Таращанського міського суду Київської області .

2. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Брагіна О.Є.