Справа № 405/60/14-а
2-а/405/2/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2014 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючого -судді: Драного В.В.
при секретарі Дудко І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до взводу ДПС ДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України в Кіровоградській області, інспектора взводу ДПС ДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України Корнілова Михайла Сергійовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить суд скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ПС 1 № 311821 від 26.12.2013 року про притягнення його до адміністративної відповідальності, посилаючись на порушення норм чинного законодавства України при її складанні. Вказав, що 26.12.2013 року відповідачем було винесено постанову про накладення щодо нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу 255 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП. З вказаним висновком та постановою відповідача не погоджується, також заперечує те що, він порушив вимогу дорожнього знаку 15.9 (ґ) ПДР України. Вважає, що оскаржуваною постановою неправомірно накладено адміністративне стягнення, а тому вона є незаконною і підлягає скасуванню, а провадження в справі про адміністративне правопорушення закриттю.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій просить розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідчі в судове засідання не з'явилися, належним чином повідомлені про час, дату і місце розгляду справи, причин неявки суду не повідомили, письмових заперечень не надали.
Суд, керуючись ч.4 ст. 128 КАС України, ухвалив розглядати справу у відсутності відповідачів на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд на підставі ст. 10 КАС України, згідно з якою усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 11 КАС України, згідно з якою розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними доказів, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково за наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до постанови серії ПС 1 № 311821, складеної 26.12.2013 року інспектором взводу ДПС ДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України Корніловим М.С., 26.12.2013 року о 13:45 год. ОСОБА_1, керуючи автомобілем «Джилі» МК Кросс, державний номерний знак НОМЕР_1, в м. Кіровограді на перехресті вул. Преображенській з вул.. Чорновола здійснив зупинку, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП України.
Згідно до ст. 287 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як вбачається зі змісту протоколу в справі про адміністративне правопорушення до нього додається лише постанова про адміністративне правопорушення, жодних інших документів, що можуть слугувати відповідними доказами вини позивача до протоколу не додано.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до п. 15.9 (ґ) ПДР України, зупинка забороняється на перехрестях та ближче 10 м. від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т - подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга.
Згідно з 15.5 ПДР України, ставити транспортні засоби під кутом до краю проїзної частини дозволяється в місцях, де це не буде перешкоджати руху інших транспортних засобів.
Позивачем в позові зазначено, що його автомобіль був зупинений більше ніж 30 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини і це місце не може вважатися перехрестям, так як там є виїзд з прилеглої території.
Як наслідок, судом не встановлено з яких саме міркувань виходив відповідач інспектор взводу ДПС ДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України Корнілов М.С. яким чином давав оцінку та досліджував обставини, на підставі яких прийшов до висновку та виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, притягнувши позивача до адміністративної відповідальності. Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість твердження позивача про безпідставність винесеної відносно нього постанови і накладення адміністративного стягнення в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 в частині скасування оскаржуваної постанови знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, в зв'язку з чим постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності від 26.12.2013 року серії ПС 1 № 311821 підлягає скасуванню.
Щодо позовних вимог в частині закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, то вони задоволенню не підлягають, оскільки, відповідно до ч.3 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень, а тому прийняти рішення щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення може лише орган чи уповноважена особа, яка вирішує питання про притягнення до адміністративної відповідальності в порядку КУпАП.
Керуючись ст. 122, 256, 283, 289 КУпАП, ст.ст. 10, 11, 70, 71, 158-163, 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до взводу ДПС ДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України в Кіровоградській області, інспектора взводу ДПС ДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України Корнілова Михайла Сергійовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - задовольнити частково.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії ПС 1 № 311821 від 26.12.2013 року, винесену інспектором взводу ДПС ДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України Корніловим Михайлом Сергійовичем про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 73,08 грн.
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного суду
м. Кіровограда В.В. Драний