УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
06 березня 2014 року
Справа № 803/422/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О. вивчивши позовну заяву Комунального підприємства «Луцьке електротехнічне підприємство-Луцьксвітло» до Державної фінансової інспекції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради про визнання акту незаконним,
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Луцьке електротехнічне підприємство-Луцьксвітло» звернулося з позовом до Державної фінансової інспекції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради про визнання незаконним акту складеного Державною фінансовою інспекцією у Волинській області за результатами позапланової ревізії діяльності Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради в частині внесених у нього відомостей щодо зустрічної звірки з КП «Луцьке електротехнічне підприємство-Луцьксвітло» та виявлення фінансових порушень на загальну суму 53551,20 грн.
Позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, у зв’язку з чим слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі частини 1 пункту 1 статті 109 КАС України.
Відповідно до статті 2 частини другої КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Згідно із статтею 4 частиною 2 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Нормативно-правові акти - рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб і які призначені для неодноразового застосування щодо цього кола осіб.
Правові акти індивідуальної дії - рішення, які є актом одноразового застосування норм права і дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації.
Ненормативні (індивідуальні) акти - породжують права і обов'язки у тих конкретних суб'єктів, яким вони адресовані, у конкретному випадку.
Із змісту зазначених визначень вбачається, що правові акти індивідуальної дії своїми приписами мають породжувати права і обов'язки конкретних осіб, на яких спрямована їх дія.
Як вбачається із змісту позовної заяви, предметом позову є визнання незаконним акту ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради від 28.10.2013 року № 060-28/10 в частині внесених у нього відомостей щодо зустрічної звірки з КП «Луцьке електротехнічне підприємство-Луцьксвітло».
Складений за результатами ревізії акт лише встановлює виявлені порушення під час перевірки, однак не породжує будь-яких правових наслідків (не встановлює прав і обов’язків для позивача), отже він не є правовим актом та не може бути предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, спір про визнання незаконним акту ревізії не є публічно-правовим спором та не підлягає вирішенню у порядку адміністративного судочинства.
Згідно частини першої пункту 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно із пунктом 3 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
Отже, у зв'язку із відмовою у відкритті провадження у справі судовий збір у сумі 128,70 грн., сплачений відповідно до платіжного доручення від 04 березня 2014 року № 988, підлягає поверненню позивачу.
Керуючись статті 109 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Комунального підприємства «Луцьке електротехнічне підприємство-Луцьксвітло» до Державної фінансової інспекції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради про визнання незаконним акту.
Повернути Комунальному підприємству «Луцьке електротехнічне підприємство-Луцьксвітло» (43000, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Франка, 14А, код ЄДРПОУ 30555550) судовий збір у сумі 128 (сто двадцять вісім) грн. 70 коп., сплачений відповідно до платіжного доручення від 04 березня 2014 року № 988.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О. О. Андрусенко