Постанова № 37571131, 13.02.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.02.2014
Номер справи
810/481/14-а
Номер документу
37571131
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 лютого 2014 року 810/481/14-а

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спиридонової В.О., розглянувши в порядку письмового провадження в місті Києві адміністративну справу за позовом Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківсвітло» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

22.01.2014 до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області (далі – позивач, Податковий орган) до комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківсвітло» (далі – відповідач, Підприємство), в який позивач, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати податку на додану вартість, штрафних санкцій та пені в загальній сумі 93568,37 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має перед Державним бюджетом України несплачену узгоджену суму податкового зобов’язання у загальній сумі 93568,37 грн., у тому числі самостійно нараховані зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 76204,00 грн., штрафні санкції в розмірі 16688,91 грн. та пеня в розмірі 675,46 грн.

Відповідач проти адміністративного позову заперечив, просив відмовити у його задоволенні. В своїх письмових запереченнях на адміністративний позов позивач проти наявності заборгованості в сумі 93568,37 грн. не заперечував, проте зазначив, що ця заборгованість буде погашена після отримання коштів від Управління житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради.

Розглянувши подані документи і матеріали, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов наступних висновків.

Комунальне підприємство Білоцерківської міської ради «Білоцерківсвітло», код за ЄДРПОУ 24223578, зареєстроване як суб’єкт господарювання 15.11.1996 виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради Київської області, що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ АБ № 472488, випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АА №569445, витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 24.04.2013.

Відповідно до довідки Форми №4-ОПП від 27.09.2012 Підприємство як платник податків перебуває на обліку Білоцерківської ОДПІ з 21.11.1996 за № 369.

01.10.2006 відповідач зареєстрований як платник податку на додану вартість, про що свідчить Свідоцтво № 14176456 Форми № 2-ПДВ.

07.07.2011 податковим органом було сформовано вручено головному бухгалтером Підприємства податкову вимогу форми «Ю» № 252 про сплату заборгованості за узгодженими грошовими зобов’язаннями в сумі 41308,00 грн.

16.08.2013 Підприємством до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2013 року, в якій задекларовано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету в розмірі 20437,00 грн.

19.08.2013 посадовою особою Податкового органу проведено перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої складено акт №000418/10-02-15-01/24223578. За висновками вказаного акту відповідачу на підставі п. 126.1 статті 126 Податкового Кодексу України нараховано штраф в розмірі 16688,97 грн. Даний акт був отриманий відповідачем 22.08.2013, про що свідчить відмітка у повідомленні про вручення поштового відправлення.

18.09.2013 Підприємством до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість, якою задекларовано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету за серпень 2013 року в розмірі 14344,00 грн.

14.10.2013 Підприємством до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2013 року, якою задекларовано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету в розмірі 4091,00 грн.

18.11.2013 Підприємством до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2013 року, якою задекларовано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету в розмірі 45332,00 грн.

У зв’язку з несвоєчасністю сплати відповідачем податку на додану вартість йому на підставі пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового Кодексу України нараховано пеню в розмірі 675,46 грн.

Відповідно до наданого відповідачем платіжного доручення №244 від 30.01.2014 та клопотання позивача №501/10/10 від 13.02.2013 заборгованість Підприємства зі сплати податку на додану вартість була частково погашена в розмірі 8000,00 грн.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача зі сплати податку на додану вартість, штрафних санкцій та пені складає 93568,37 грн.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у даній справі, суд виходив з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу Україні платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Стаття 8 Податкового кодексу України закріплює види податків та зборів, що справляються на території України.

Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно із п.16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України платник податків повинен сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно із підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків повинен сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

За приписами пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За приписами пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення

Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений у повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до підпункту 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючи органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою.

З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 70-72, 86, 94, 128, 159-163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківсвітло» (код ЄДРПОУ 24223578) на користь Державного бюджету України податковий борг у загальній сумі 93568 (дев’яносто три тисячі п’ятсот шістдесят вісім) грн. 37 коп., у тому числі: за податковими деклараціями з податку на додану вартість за липень-жовтень 2013 року в сумі 76204,00 грн., штраф відповідно до акту №000418/10-02-15-01/24223578 від 19.08.2013 в розмірі 16688,91 грн., пеня в розмірі 675,46 грн.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Спиридонова В.О.