3/130/344/2014
130/765/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.03.2014 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Камінський В.П., розглянув матеріали, які надійшли від управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області (Вінницярибоохорона) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Жмеринським РВ УМВС України у Вінницькій області 04.01.1996 року, не працюючого, мешканця АДРЕСА_1, за ч.4 ст.85 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
11.03.2014 року надійшов до суду матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.
В ході підготовки справи до розгляду, суд встановив наступне:
Згідно протоколу 21.02.2014 року в період часу з 11 години 00 хвилин по 13 годину 00 хвилин, громадянин ОСОБА_1 здійснював незаконний вилов риби, забороненим сітним знаряддям лову, а саме хваткою в водоймі - в річці «Баран», в районі с. Рижавка, Жмеринського району, при цьому риби не зловив, чим порушив п.п.3.15.1 Правил любительського рибальства.
Відповідно до ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно вимог ст.280 КУпАП суд зобов'язаний з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є одним із основних джерел доказів, складається по встановленій формі й повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті: дату і місце його складання, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка його склала. Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки вказані недоліки унеможливлюють надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
Вважаю за необхідне повернути даний протокол про адміністративне правопорушення №000207 від 21.02.2014 року відносно ОСОБА_1 до управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області (Вінницярибоохорона), для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.278, 283 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Повернути адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 (протокол №000207 від 21.02.2014 року) про притягнення його адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП до управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області (Вінницярибоохорона), для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В.П. Камінський