Постанова № 37561663, 04.03.2014, Київський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
04.03.2014
Номер справи
910/341/13
Номер документу
37561663
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" березня 2014 р. Справа№ 910/341/13

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Власова Ю.Л.

суддів: Зубець Л.П.

Хрипуна О.О.

за участю секретаря судового засідання Вага В.В.

за участю представників

від позивача: не з'явився,

від відповідача: Матвеєва В.П.

розглядаючи апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

на рішення господарського суду міста Києва від 21.03.2013 року у справі № 910/341/13 (суддя Г.П. Бондаренко)

за позовом Публічного акціонерного товариства «Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

до Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

про стягнення 29516,13 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просив стягнути з Відповідача 6753,72 грн. інфляційних втрат, 19069,98 грн. пені, 3692,44 грн. трьох відсотків річних з простроченої суми.

Рішенням господарського суду міста Києва від 21.03.13р. позовні вимоги Позивача задоволено повністю.

Рішення суду мотивоване тим, що Відповідачем прострочено оплату товару, відповідно порушені умови договору, в зв'язку з чим з Відповідача стягнуто на користь Позивача спірні суми коштів.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, Відповідач звернувся до Київського апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду міста Києва від 21.03.13р. по справі №910/341/13 та прийняти нове рішення, яким відмовити в позові.

Апеляційна скарга мотивована тим, що порушення строків оплати за газ відбувалось не з вини Відповідача, оскільки розрахунки за природний газ на вироблення теплової енергії здійснювались відповідно до особливого алгоритму проведення розрахунків, який регулюється державою; тарифи на теплову енергію, затверджені НКРЕ на рівні, нижчому від економічно обґрунтованого, проте місцевий суд не взяв до уваги, що своєчасність проведення розрахунків за договором залежить від своєчасності та повноти виділення з державного бюджету субвенцій; Відповідач не може самостійно впливати на своєчасність розрахунків за природний газ, тому вина Відповідача у прострочені платежів за газ відсутня, отже відсутній у склад правопорушення; судом не застосовано ст.83 Господарського процесуального кодексу України до даного спору.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 24.04.13р. апеляційну скаргу прийнято до провадження, розгляд справи призначено на 29.05.13р. Під час судового розгляду змінювався склад колегії суддів, розгляд справи відкладався, у судових засіданням оголошувались перерви.

Розпорядженням Голови Київського апеляційного господарського суду від 15.11.13р. змінено склад колегії суддів: головуючий суддя Власов Ю.Л., судді Зубець Л.П., Тищенко О.В.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 15.11.13р. апеляційну скаргу Позивача прийнято до провадження, розгляд скарги призначено на 10.12.13р. У судовому засіданні 10.12.13р. оголошувалась перерва на 14.01.14р.

Розпорядженням секретаря судової палати Київського апеляційного господарського суду від 13.01.14р. змінено склад колегії суддів: головуючий суддя Власов Ю.Л., судді Гончаров С.А., Зубець Л.П.

У судовому засіданні 14.01.14р. відповідно до ст.77 Господарського процесуального кодексу України оголошувалась перерва до 11.02.14р. та 04.03.14р.

Розпорядженням секретаря судової палати Київського апеляційного господарського суду від 03.03.14р. змінено склад колегії суддів: головуючий суддя Власов Ю.Л., судді Зубець Л.П., Хрипун О.О.

Розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу, заслухавши пояснення Відповідача, дослідивши матеріали справи та зібрані у ній докази, суд встановив:

30.09.11р. між Позивачем та Відповідачем був укладений договір №14/2268/11 на купівлю-продаж природного газу для Житлотеплоенерго ПАТ «Київенерго», відповідно до умов якого Позивач зобов'язався передати у власність Відповідачеві у ІV кварталі 2011р. та у 2012р. імпортований природний газ (за кодом згідно УКТ ЗЕД 2711210000, ввезеного на митну територію України ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз Україна") для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами та організаціями та іншими споживачами, а Відповідач зобов'язався приймати та оплачувати газ на умовах цього договору.

Відповідно до п.1.2. договору газ, що продається за цим договором, використовувався Відповідачем виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами та організаціями та іншими споживачами та використовується теплогенеруючими підприємствами на власні потреби.

Згідно з п.2.1. договору Позивач зобов'язався передати Відповідачеві для Житлотеплоенерго Київенерго з 01.10.11р. по 31.12.12р. газ в обсязі до 127024 тис. куб. м., у тому числі по місяцях кварталів.

Згідно з п.3.1. договору Позивач зобов'язався передати Відповідачу газ у пунктах приймання-передачі газу на вхідній запірній/відключаючій арматурі Відповідача. Право власності на газ переходить від Позивача до Відповідача в пунктах приймання-передачі. Після переходу права власності на газ Відповідач несе всі ризики і приймає на себе всю відповідальність, пов'язану з правом власності на газ.

Відповідно до п.3.3. договору приймання-передача газу переданого Позивачем Відповідачеві у відповідному місці продажу, оформлюється актом приймання-передачі.

Згідно з п.4.1 договору, кількість газу, яка подається Відповідачеві, визначається за показами комерційних вузлів обліку газу Відповідача та відповідно до вимог наказу Мінпаливенерго від 15.07.10р. №288 «Про затвердження Методики визначення обсягів природного газу, які використовуються для виробництва теплової енергії для населення в разі, якщо суб'єкти господарювання здійснюють постачання теплової енергії різним категоріям споживачів».

Відповідно до п.5.1. договору ціна на природний газ та послуги з його транспортування установлюються НКРЕ.

Згідно з п.5.2. договору ціна за 1000 куб. м. природного газу становить 3023,50 грн. без урахування збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом та податку на додану вартість. До сплати за 1000 куб. м. природного газу 3023,50 грн., крім того цільова надбавка 2% та ПДВ 20%, всього з ПДВ 3700,76 грн. До ціни газу додається тариф на послуги з транспортування природного газу, який становить 285 грн., крім того ПДВ 20%, всього з ПДВ 342,00 грн. Всього до оплати за природний газ та послуги з його транспортування 3368,97 грн., крім того ПДВ 20%, всього з ПДВ 4042,76 грн.

Відповідно до п.6.1. договору передбачено, що оплата за газ здійснюється Відповідачем виключно грошовими коштами шляхом 30 відсоткової попередньої оплати вартості планових обсягів поставки природного газу за 5 днів до початку здійснення поставки. Решта 70% вартості планових обсягів поставки природного газу сплачується Відповідачем протягом місяця поставки газу. Остаточний розрахунок за фактично переданий газ здійснюється до 14-го числа місяця, наступного за місяцем поставки газу.

Згідно з п.6.3. договору в платіжних дорученнях Відповідач повинен обов'язково зазначити номер договору, дату його підписання та призначення платежу, без зазначення періоду, за який здійснюється оплата. За наявності заборгованості у Відповідача за цим договором Позивач має право зарахувати кошти, що надійшли від Відповідача, як погашення заборгованості за газ поставлений в минулі періоди по цьому договору, в порядку календарної черговості виникнення заборгованості. Кошти, які надійшли від Відповідача, будуть зараховані як передоплата за умови відсутності заборгованості за цим договором.

Відповідно до п.7.3. договору у разі порушення Відповідачем умов п.6.1. цього договору, Відповідач зобов'язується (крім суми заборгованості) сплатити пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

Відповідно до п.11.1. договору договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення їх підписів печатками сторін і діє в частині реалізації газу з 01 жовтня 2011 року до 31 грудня 2012 року, а в частині проведення розрахунків за газ та послуг з його транспортування - до повного погашення заборгованості.

30.09.11р. між Позивачем та Відповідачем було укладено додаткову угоду №1 якою сторони внесли зміни до п.5.2. договору, виклавши його в такій редакції: «Ціна за 1000 куб. м. природного газу становить 3382,00 грн. без урахування збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом та податку на додану вартість. До сплати за 1000 куб. м. природного газу 3382,00 грн., крім того цільова надбавка 2% та ПДВ 20%, всього з ПДВ 4139,57 грн. До ціни газу додається тариф на послуги з транспортування природного газу, який становить 302,30 грн., крім того ПДВ 20% 60,46 грн., всього з ПДВ 362,76 грн. У разі поставки газу на газоспоживачі об'єкти Відповідача, які безпосередньо підключені до магістральних або промислових трубопроводів нафто-газовидобувних підприємств, тариф на послуги з транспортування 1000 куб. м. газу цими трубопроводами встановлюється в розмірі 262,25 грн., крім того ПДВ 20% 52,45 грн., разом з ПДВ 314,70 грн.».

11.10.11р. між Позивачем та Відповідачем була укладена додаткова угода №2 якою сторони внесли зміни до п.5.2. договору, виклавши його в такій редакції: «Ціна за 1000 куб. м. природного газу становить 3382,00 грн. без урахування збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом та податку на додану вартість. До сплати за 1000 куб. м. природного газу 3382,00 грн., крім того цільова надбавка 2% та ПДВ 0%, всього з цільовою надбавкою та ПДВ 3449,64 грн. До ціни газу додається тариф на послуги з транспортування природного газу, який становить 302,30 грн., крім того ПДВ 20% 60,46 грн., всього з ПДВ 362,76 грн. У разі поставки газу на газоспоживачі об'єкти Відповідача, які безпосередньо підключені до магістральних або промислових трубопроводів нафто-газовидобувних підприємств, тариф на послуги з транспортування 1000 куб. м. газу цими трубопроводами встановлюється в розмірі 262,25 грн., крім того ПДВ 20% 52,45 грн., разом з ПДВ 314,70 грн.».

На виконання умов договору, Позивач протягом жовтня - грудня 2011 року поставив, а Відповідач прийняв природний газ обсягом 30721,682 тис. куб. м. на загальну суму 117760489,35 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями актів приймання-передачі природного газу від 31.10.11р. за період з 01.10.11р. по 10.10.11р., від 31.10.11р. за період з 11.10.11р. по 31.10.11р., від 30.11.11р. за листопад 2011р., від 31.12.11р. за грудень 2011р.

Проте, отриманий в грудні 2011р. природний газ в обсязі 12381,559 тис. куб. м. вартістю 47203455,54 грн. був оплачений Відповідачем частково з порушенням визначеного договором строку, а саме кошти в сумі 3000000,00 грн. були сплачені 27.01.12р. (на 13 днів пізніше визначеного договором строку) та в сумі 376859,32 грн. були сплачені 30.01.12р. (на 16 днів пізніше визначеного договором строку).

Відповідно до довідки Відповідача від 05.07.11р. №В06/134 Відповідачу в філії - Головне управління по місту Києву та Київській області ВАТ "Ощадбанк" відкрито поточний рахунок №26004302201 у гривні.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що апеляційна скарга Відповідача підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ст.203 Цивільного кодексу України зміст договору не може суперечити цьому кодексу, іншим актам цивільного законодавства.

Відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України боржник який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно з ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до ст.265 Господарського кодексу України за договором поставки постачальник зобов'язується поставити у зумовлені строки покупцеві товар, а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч.2 ст.217 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Згідно з ст.8 Закону України «Про теплопостачання» державна підтримка у сфері теплопостачання надається відповідно до обсягів коштів, передбачених законом про Державний бюджет України та місцевими бюджетами на відповідний рік, а також коштів на проведення науково-дослідних робіт з удосконалення систем теплопостачання та енергозбереження.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про теплопостачання» тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Тарифи на теплову енергію, реалізація якої здійснюється суб'єктами господарювання, що займають монопольне становище на ринку, є регульованими. Тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законодавством. Тарифи повинні враховувати повну собівартість теплової енергії і забезпечувати рівень рентабельності не нижче граничного рівня рентабельності, встановленого Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання. У разі якщо тимчасово тариф на теплову енергію встановлено нижче її собівартості з урахуванням граничного рівня рентабельності, то орган, яким установлено цей тариф, повинен передбачити механізми компенсації цієї різниці в порядку, встановленому законодавством. Збитки теплоенергогенеруючих та теплопостачальних організацій внаслідок надання пільг з оплати за спожиту теплову енергію окремим категоріям споживачів повністю відшкодовуються за рахунок джерел фінансування, визначених законами України, які передбачають відповідні пільги.

Постановою Кабінету міністрів України №517 затверджено порядок та умови надання у 2012 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Відповідно до п.2, 3 постанови Кабінету Міністрів України «Питання удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію та природний газ» від 03.12.08р. №1082 установлено, що плата за теплову енергію від усіх категорій споживачів зараховується виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за використаний природний газ комунальними підприємствами теплоенергетики, тепловими електростанціями, теплоелектроцентралями, котельнями та іншими суб'єктами господарювання, які провадять діяльність, пов'язану з постачанням теплової енергії. Визначити уповноваженими банками, які обслуговують поточні рахунки із спеціальним режимом використання підприємств теплоенергетики та їх відокремлених підрозділів, відкрите акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" та публічне акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк".

Згідно з п.1 Порядку відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять як плата за послуги з теплопостачання, та проведення розрахунків за спожитий природній газ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.08р. №1082, суб'єкти господарювання, що провадять діяльність, пов'язану з постачанням теплової енергії відкривають у десятиденний строк з дати набрання чинності цією постановою в установах ВАТ "Державний ощадний банк України" та публічному акціонерному товариству акціонерний банк "Укргазбанк" поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять як плата за послуги з теплопостачання, в порядку, визначеному Національним банком.

Відповідно до п.2 вказаного Порядку підприємства теплоенергетики зобов'язані для формування нормативу відрахувань коштів подавати до дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" щороку разом із зверненням про укладення договорів про постачання природного газу для виробництва теплової енергії та щомісяця за попередні 12 місяців завірені підписом керівника: довідку про вартість виробленої теплової енергії; розрахунок частини виручки, яка підлягає обов'язковому перерахуванню на поточний рахунок підприємства теплоенергетики для оплати спожитої електричної енергії та забезпечення підприємством вимог статей 15 і 24 Закону України "Про оплату праці", податкових зобов'язань в частині платежів до державного бюджету, а також фінансових зобов'язань підприємства за кредитами, отриманими для забезпечення розрахунків за природний газ, і за кредитами та витратами, пов'язаними із запозиченнями, для цілей інвестиційної (пов'язаної з основною) діяльності у поточному році.

Згідно з п.3 вказаного Порядку базовий норматив відрахування коштів розраховується Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України". Базовий норматив відрахування коштів та норматив відрахування коштів, скоригований Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" з урахуванням розрахунків підприємств теплоенергетики за природний газ, спожитий у попередніх періодах, оформлюються як реєстр нормативів відрахування коштів, що надходять від усіх категорій споживачів теплової енергії на поточні рахунки із спеціальним режимом використання, який подається щомісяця до 10 числа поточного місяця до Мінрегіону разом з документами, зазначеними у пункті 2 цього Порядку. Норматив відрахування коштів на рахунок дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", визначений з урахуванням базового нормативу відрахування коштів, нормативу відрахування коштів, скоригованого Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", та частини виручки, яка підлягає обов'язковому перерахуванню на поточний рахунок підприємства теплоенергетики, затверджується Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністром енергетики та вугільної промисловості, і оформляється як реєстр згідно з додатком до цього Порядку.

Відповідно до п.4 зазначеного Порядку Мінрегіон щомісяця до 28 числа поточного місяця передає реєстр із затвердженим нормативом відрахування коштів на рахунок дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" уповноваженому банку на паперовому та електронному носіях.

Згідно з п.6, 7 вказаного Порядку усі категорії споживачів теплової енергії сплачують вартість отриманих ними послуг з теплопостачання шляхом перерахування коштів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відкриті в установах уповноваженого банку. У разі коли в платіжному дорученні/касовому документі споживача теплової енергії реквізити рахунка одержувача коштів за теплову енергію не відповідають реквізитам спеціального рахунка, відкритого підприємством теплоенергетики або його відокремленим підрозділом в уповноваженому банку, установа, що приймає платіжний документ (установа банку, підприємство поштового зв'язку або орган Казначейства) повертає такий документ без виконання визначених у ньому вимог з надісланням відповідного повідомлення споживачеві.

Відповідно до п.9 даного Порядку установи уповноваженого банку, в яких відкриті поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відповідно до нормативів перерахувань та умов договорів банківського рахунка здійснюють до 10 та до 16 години кожного банківського дня розподіл та перерахування коштів, що надійшли як плата за послуги з теплопостачання, на поточний рахунок ДК "Газ України" як плату за спожитий природний газ згідно з умовами договорів про постачання природного газу для виробництва теплової енергії, зазначеними в договорі на відкриття банківського рахунка підприємства теплоенергетики, наведеному в пункті 5 цього Порядку, та залишку коштів, що утворився на момент перерахувань, на поточні рахунки підприємств теплоенергетики.

З наведених норм та встановлених обставин вбачається, що ціни на природний газ Позивача та теплову енергію Відповідача є регульованими, та не можуть встановлюватись цими особами самостійно, також чинним законодавством України встановлений порядок розрахунків підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ, який встановлює, що в залежності від кількості та визначеної законодавством вартості спожитого природного газу та виробленої теплової енергії НАК «Нафтогаз України» визначає, а Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міністерство енергетики та вугільної промисловості затверджують норматив відрахування Відповідачем коштів за природний газ, який передбачає, що всі кошти, отримані Відповідачем за вироблену теплову енергію перераховуються Позивачу за природний газ, за виключенням визначеної вказаними державними органами частини виручки, яка підлягає обов'язковому перерахуванню на поточний рахунок Відповідача для оплати спожитої електричної енергії, заробітної плати та податкових зобов'язань. При цьому, розподіл та перерахування вказаних коштів здійснюється самостійно банківськими установами, Відповідач позбавлений можливості впливати на даний порядок.

За вказаних обставин апеляційний суд вважає, що умови п.6.1. укладеного сторонами договору не відповідають вказаним нормам Закону України «Про теплопостачання» та постанови Кабінету Міністрів України «Питання удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію та природний газ» від 03.12.08р. №1082, оскільки Відповідач у спірних правовідносинах лише споживає природний газ та виробляє з нього теплову енергію, при цьому вартість вказаних енергоносіїв та розрахунки за них не залежать від Відповідача. За таких умов апеляційний суд вважає, що до спірних правовідносин сторін слід застосовувати правила вказаних вище норм Закону України «Про теплопостачання» та постанови Кабінету Міністрів України «Питання удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію та природний газ» від 03.12.08р. №1082, згідно з якими не вбачається прострочення Відповідачем виконання зобов'язань з оплати спожитого за договором з Позивачем природного газу, що також підтверджується постановами Вищого господарського суду України у подібних справах.

Враховуючи вищевикладене апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги Відповідача та скасування рішення місцевого суду.

Керуючись ст.ст.32-34, 36, 43, 49, 99, 101-105 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Київенерго» на рішення господарського суду міста Києва від 21.03.2013 року у справі № 910/341/13 задовольнити.

2. Рішення господарського суду міста Києва від 21.03.2013 року у справі № 910/341/13 скасувати.

3. У задоволенні позову Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" відмовити повністю.

4. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 6, код 20077720) на користь Публічного акціонерного товариства "Київенерго" (01001, м. Київ, площа Івана Франка, 5, код 00131305) судовий збір в сумі 860 (вісімсот шістдесят) грн. 23 коп. за подання апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено 11.03.2014р.

Головуючий суддя Ю.Л. Власов

Судді Л.П. Зубець

О.О. Хрипун