ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
УХВАЛА
11 березня 2014 року Справа № 912/209/13-г
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М. розглянувши справу № 912/209/13-г про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Лан", 28500, Кіровоградська область, м. Долинська, Східно-Об'їзне шосе, 6,
та заяву кредитора - Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області, 28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Леніна, 60,
до банкрута сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Лан", 28500, Кіровоградська область, м. Долинська, Східно-Об'їзне шосе, 6,
про визнання поточних грошових вимог в сумі 1 204 111, 50 грн.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від кредитора Долинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області - Долуман А.В., довіреність № 18 від 23.09.2013 року;
від банкрута - не з'явились.
ВСТАНОВИВ:
Постановою від 20.09.2013 року господарський суд визнав СТОВ "Лан" банкрутом. Відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута СТОВ "Лан" на 12 місяців. Призначив ліквідатором банкрута - СТОВ "Лан" арбітражного керуючого Кундас В.А. Зобов'язав ліквідатора, арбітражного керуючого Кундас В.А. здійснити в установленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) порядку опублікування в офіційних друкованих органах відомостей про визнання банкрутом СТОВ "Лан", відкриття ліквідаційної процедури і докази публікації подати господарському суду до 20.10.2013 року.
Оголошення про визнання боржника банкрутом опубліковано в газеті "Голос України" № 192 від 15.10.2013 року.
До господарського суду 04.11.2013 року надійшла заява № 5888/10/100 від 07.10.2013 року Долинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області з поточними грошовими вимогами до банкрута на загальну суму 1 204 111, 50 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів і формуються представницькі органи кредиторів.
Законом обмежено строк подання заяв поточних кредиторів двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу. (п. 29 Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VІ)
Ухвалою від 19.11.2013 року господарський суд прийняв заяву кредитора Долинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області з поточними грошовими вимогами до банкрута на загальну суму 1 204 111, 50 грн. Розгляд заяви кредитора призначив в засіданні суду.
Ліквідатором, арбітражним керуючи Кундас В.А. 12.11.2013 року надано до господарського суду повідомлення про результати розгляду поточних грошових вимог зазначеного кредитора. За таким повідомленням ліквідатор не визнав поточні грошові вимоги кредитора в загальній сумі повністю, зазначивши, що грошові вимоги заявлені після закінчення строку встановленого для їх подання і відповідно такі вимоги підлягають включенню до реєстру вимог в шосту чергу.
Поточні вимоги кредитора обґрунтовані наступними обставинами.
Боржником за листопад 2012 року подано податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочена) в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню, залишається у розпорядженні сільськогосподарського товаровиробника га спрямовується на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства (рядок 17) складає 802 741, 00 грн. Вказана сума податку не перерахована на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства.
Пунктом 209.2. статті 209 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Відповідно до п.290.13 ст.209 Кодексу сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування подає податкову декларацію у строки та в порядку, що встановлені для інших платників податку.
Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Нормами пункту 123.2 статті 123 Кодексу визначено, що використання платником податків сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору (обов'язкового платежу) додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 цієї статті, - тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів (обов'язкових платежів), що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги.
Штрафна санкція застосовується за використання платником податків сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання податкової пільги не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання, зокрема, останні не направлені на відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів. Визначена сума грошового зобов'язання за результатами перевірки підлягатиме сплаті до державного бюджету.
Дані камеральної перевірки свідчать про встановлення порушення в частині не перерахування на спеціальний рахунок вище вказаних коштів, відповідальність за що передбачена п. 123.2 ст.123 Кодексу, а саме про використання платником податків сум, що не сплачені до бюджету внаслідок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно її законом на суму 802741, 00 грн., тому до боржника була застосована штрафна санкція в розмірі 50% від суми не перерахованого податку на спеціальний рахунок у розмірі 401370, 50 грн. В результаті було сформовано податкове повідомлення рішення № 0001651500 від 19.04.2013 на загальну суму 1 204 111, 50 грн., яке було направлено боржнику поштою.
Вказане податкове повідомлення-рішення боржником не оскаржене, відповідно, заборгованість в сумі 1 204 111, 50 грн. є узгодженою.
Дане зобов'язання виникло у відповідача 18.06.2013 року, що підтверджується обліковою карткою платника СТОВ "Лан" за 2013 рік. Нарахування було проведено в червні місяці оскільки акт перевірки та податкове повідомлення рішення направлялися боржнику поштою та після повернення було здійснено операції по особовому рахунку у відповідності до вимог Податкового Кодексу України.
Відповідно до свідоцтва платника ПДВ СТОВ "Лан" було платником ПДВ спеціального режиму оподаткування.
Пункт 57.1 ст. 57 Кодексу передбачає, що платники податків зобов'язані самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену ним у податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. Тобто СТОВ "Лан" повинен був перерахувати вище вказану суму до 30.12.2013 року на свій спеціальний рахунок та надати копію квитанції про перерахування до контролюючого органу.
На підставі пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 Кодексу працівниками Долинської ОДПІ 26.03.2013 року було проведено камеральну перевірку (дана стаття передбачає, що камеральна перевірка, це перевірка яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних зазначених у податкових деклараціях платника податків) з питань перерахування на спеціальний рахунок самостійно визначеної суми податкового зобов'язання в податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2012 року у розмірі 802741, 00 грн.
Відповідно до ст.102 Кодексу контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань у випадках передбачених цим Кодексом не пізніше закінчення 1095 днів, що настає за останнім днем граничного строку подання декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань.
Відповідно, поточні грошові вимоги кредитора - Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до банкрута на загальну суму 1 204 111, 50 грн. мають належне документальне підтвердження, яке міститься в матеріалах справи.
За таких обставин, господарський суд вважає, що заява кредитора - Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області з грошовими вимогами до банкрута є обґрунтованою, грошові вимоги даного кредитора в сумі 1 204 111, 50 грн. підлягають визнання та включенню до реєстру вимог кредиторів, в тому числі 802 741, 00 грн. до третьої черги та 401 370, 50 грн. до шостої черги.
Згідно підпункту 14 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяв кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, встановлено ставку судового збору - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Оскільки Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області згідно з чинним законодавством звільнене від сплати судового збору, на банкрута відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України додатково покладається судовий збір в сумі 1147, 00 грн.
Керуючись ст. ст. 23, 38, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 44, 49, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Визнати поточні грошові вимоги кредитора - Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Лан" в сумі 1 204 111, 50 грн. та включити їх до реєстру вимог кредиторів, в тому числі 802 741, 00 грн. до третьої черги та 401 370, 50 грн. до шостої черги.
2. Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Лан" (28500, Кіровоградська область, м. Долинська, Східно-Об'їзне шосе, 6, ідент. код 24711349) в доход Державного бюджету України (р/р 31211206783002 в Головному Управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, МФО 823016, код 38037409, отримувач коштів УК у м. Кіровограді (м. Кіровоград) 22030001) - 1147, 00 грн. судового збору.
Наказ видати.
Примірники ухвали направити кредиторам (п.1 ухвали від 15.07.2013 року), банкруту, ліквідатору - арбітражному керуючому Кундас В.А., представнику працівників СТОВ "Лан" - гр. Лисицькій І.А. (за адресою: 28500, Кіровоградська область, м. Долинська, Східно-Об'їзне шосе, 6).
Суддя Н.М. Коваленко