Постанова № 3755300, 19.05.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2009
Номер справи
2а-5572/09/1170
Номер документу
3755300
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2-а-5572/09/1170

Категорія 6.14

КІРОВОГРАДСЬКИЙ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2009 р. м.Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя: Мирошниченко В.С.

при секретарі - Урсатьєва А.В.

за участю:

прокурора - помічника прокурора Кіровського району м.Кіровограда Стойко А.В. (посвідчення НОМЕР_1);

представник ДП Національної енергетичної компанії «Укренерго» - ОСОБА_1 (довіреність б/н від ІНФОРМАЦІЯ_1.);

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Кіровського району в інтересах держави: в особі уповноваженого органу Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Дніпровському регіоні до 5-ї міської поліклініки про стягнення штрафу в сумі 2040 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

ІНФОРМАЦІЯ_2 Прокурор Кіровського району в інтересах держави в особі уповноваженого органу Міністерства палива та енергетики України державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Дніпровському регіоні звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою про стягнення штрафу в сумі 3400 грн. з 5-ї міської поліклініки.

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що в період ІНФОРМАЦІЯ_3 державним інспектором з енергетичного нагляду було проведене обстеження 5-ї міської поліклініки з питань тепловикористовуючих установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та систем збору і повернення конденсату та дотримання режимів споживання теплової енергії. За результатами обстеження був складений акт НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_3, на підставі якого ІНФОРМАЦІЯ_3 видано припис НОМЕР_3. Про виконання припису в цілому інспекцію необхідно було повідомити до ІНФОРМАЦІЯ_4.

ІНФОРМАЦІЯ_5 державним інспектором з енергетичного нагляду проведено перевірку виконання 5-ї міської поліклініки припису НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3 Під час перевірки було встановлено, що із 20 заходів, зазначених у приписі, не виконано 8, що було зафіксовано в протоколі НОМЕР_4 від ІНФОРМАЦІЯ_5, на підставі якого був складений акт перевірки цього ж числа.

Постановою НОМЕР_5 від ІНФОРМАЦІЯ_6 на 5-у міську поліклініку накладено штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 2040 грн., яка була вручена заступнику головного лікаря. До звернення до суду штраф в добровільному порядку не сплачено.

Представник прокуратури в судовому засіданні та представник інспекції позовні вимоги підтримала та просили суд задовольнити позов в повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідач в судовому засіданні позов визнав частково. Пояснив, що у них були наміри сплатити позов, але в Державному Казначействі сказали, що у 5-ї міської лікарні не має спеціального рахунку з якого можна перерахувати гроші. Надав суду інформацію про те, що майже всі вимоги припису виконані, а виконання де яких ускладнюється пенвними обставинами, а також пояснення щодо вчасної не сплати штрафу.

Заслухавши представників прокуратури та інспекції, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Згідно з ст.60 КАС України у випадках встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор може звернутися до суду з заявою для захисту інтересів держави в суді в разі наявності порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.

Ст.9 Закону України «Про електроенергетику» Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.

Згідно з п.1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії» державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

ІНФОРМАЦІЯ_7 державним інспектором з енергетичного нагляду було проведене обстеження відповідача з питань технічного стану, організації експлуатації тепловикористовуючих установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання на систем збору і повернення канденсату та дотримання режимів споживання електричної енергії.

За результатами обстеження складено акт НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_3, н а підставі вищевказаного якого державним інспектором було видано припис НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3, яким було надано строк до ІНФОРМАЦІЯ_4. для усунення порушень вказаних в акті та повідомлення Інспекції про його виконання.

Пп.11 п.11 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії» Держенергонагляд має право надавати (надсилати) суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

ІНФОРМАЦІЯ_5 старшим державним інспектором з енергетичного нагляду проведено обстеження 5-ї міської поліклініки з питань перевірки виконання вимог раніше виданого припису НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3 при цьому було виявлено, що на час перевірки із 20 заходів, зазначених у приписі, не виконано 8, що було зафіксовано в протоколі НОМЕР_4 від ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.15-16), на підставі якого був складений акт перевірки від цього ж числа (а.с.17). Протокол та акт були вручені особисто головному лікарю 5-ї міської лікарні.

Відповідачу був направлений лист від ІНФОРМАЦІЯ_8 НОМЕР_6, яким головного лікаря було повідомлено про те, що ІНФОРМАЦІЯ_6 о 10-й год. відбудеться розгляд матеріалів перевірки виконання законодавства про електроенергетику і накладення штрафу на поліклініку у зв'язку з порушенням Закону України «Про електроенергетику» (а.с.18). Даний лист був отриманий за довіреністю, що підтверджується повідомленням про поштове відправлення (а.с.18 зв.).

ІНФОРМАЦІЯ_6 винесена постанова НОМЕР_5 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою керуючись ст.27 Закону України «Про електроенергетику» накладено на відповідача штраф у розмірі 1700 грн.

Згідно ст.27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до п.10 Положення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312   суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання.

В період з ІНФОРМАЦІЯ_9. державним інспектором з енергетичного нагляду було проведене обстеження відповідача щодо організації з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії.

За результатами обстеження складено акт НОМЕР_7 від ІНФОРМАЦІЯ_10., н а підставі вищевказаного якого державним інспектором було видано припис НОМЕР_8 від ІНФОРМАЦІЯ_10, яким було надано строк до ІНФОРМАЦІЯ_11 для усунення порушень вказаних в акті та повідомлення Інспекції про його виконання.

Пп.11 п.11 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії» Держенергонагляд має право надавати (надсилати) суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

ІНФОРМАЦІЯ_12 державним інспектором з енергетичного нагляду проведено обстеження 5-ї міської поліклініки з питань перевірки виконання вимог раніше виданого припису НОМЕР_8 від ІНФОРМАЦІЯ_10 при цьому було виявлено, що на час перевірки більшість із заходів, зазначених у приписі, не виконано, що було зафіксовано в акті НОМЕР_9 (а.с.26-28), на підставі якого був складений акт перевірки від цього ж числа (а.с.29).

Відповідачу був направлений лист від ІНФОРМАЦІЯ_13 НОМЕР_10, яким головного лікаря було повідомлено про те, що ІНФОРМАЦІЯ_14. відбудеться розгляд матеріалів перевірки виконання законодавства про електроенергетику і накладення штрафу на поліклініку у зв'язку з порушенням Закону України «Про електроенергетику» (а.с.30). Даний лист був отриманий за довіреністю, що підтверджується повідомленням про поштове відправлення (а.с.30 зв.).

ІНФОРМАЦІЯ_14 винесена постанова НОМЕР_11 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою керуючись ст.31 Закону України «Про електроенергетику» накладено на відповідача штраф у розмірі 340 грн.

Ч. 8,9 ст.31 Закону України «Про теплопостачання» суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання.

Однак, відповідач в добровільному порядку штраф в розмір 2040 грн. (1700 + 340) не сплатив.

Пунктом 10 Положення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику встановлено, що у разі несплати штрафу у зазначений термін штраф стягується в судовому порядку.

Постанова НОМЕР_5 від ІНФОРМАЦІЯ_6 та постанова НОМЕР_11 від ІНФОРМАЦІЯ_14 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику оскаржена відповідачем не була.

Діяльність Інспекції Держенергонагляду має на меті забезпечення встановлених державою відносин і норм у сфері енергопостачання, то порушення у цій сфері завдають шкоди функціонуванню об'єднаної енергетичної системи України та забезпеченню її енергетичної безпеки. Несвоєчасне надходження штрафних санкцій до бюджету зумовлює недофінансування соціальних програм, бюджетних установ, організацій, що в цілому погіршує соціальну політику країни.

З огляду на викладене, позовні вимоги про стягнення з відповідача 2040 грн. підлягають задоволенню.

Керуючись ст.27 Закону України «Про електроенергетику», ст.31 Закону України «Про теплопостачання» та ст.ст. 71, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Кіровського району в інтересах держави: в особі уповноваженого органу Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Дніпровському регіоні до 5-ї міської поліклініки про стягнення штрафу в сумі 2040 грн. задовольнити.

Стягнути з 5-ї міської поліклініки (ІНФОРМАЦІЯ_15) до Державного бюджету штраф в сумі 2040 (дві тисячі сорок ) гривень та перерахувати його на р/р 31112106700002 банк одержувача - ГУДК в Кіровоградській області МФО банку - 823016, код одержувача - 24145329, одержувач - УДК у м.Кіровограді.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду В.С.Мирошниченко