Справа № 522/3440/14-а
Провадження номер 2-а/522/507/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2014 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Кравчук Т.С., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Одеської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до Виконавчого комітету Одеської міської ради, у якому просить зобов'язати виконавчий комітет Одеської міської ради розглянути питання про надання її сім'ї житла зі складу, що належить до комунальної власності як такій, що потребує поліпшення житлових умов у зв'язку з аварійним станом будинку, в якому вона мешкає.
Розглянувши матеріали даного адміністративного позову, суд прийшов до наступного.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч.2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно - правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Як вбачається із поданої позовної заяви, предметом позовних вимог є спір про право, тобто в даному випадку позивачка звернулася за захистом житлового права, правовідносини, які виникли між сторонами за позовом є цивільними, що пов'язані із набуттям права власності, які регулюються нормами цивільного законодавства, а тому вони не мають встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і повинні вирішуватися в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Проаналізувавши викладене можливо дійти висновку, що зазначені правовідносини містять ознаки спору про право та врегульовані Житловим кодексом України і Цивільним кодексом України, отже повинні вирішувати за правилами цивільно-процесуального законодавства, а не в порядку адміністративного судочинства.
Дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки з наданого адміністративного позову вбачається спір про право, що розглядається в цивільно-процесуальному провадженні.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Таким чином, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження по даній справі та повернути її заявнику з усіма доданими документами.
Керуючись ст. 109 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Одеської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії.
Повернути позивачеві заяву та додані до неї документи.
Роз'яснити позивачеві, що вони вправі звернутися за вирішенням спору та захистом своїх прав до суду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня винесення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя 03.03.2014