Ухвала суду № 37544166, 11.03.2014, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.03.2014
Номер справи
801/1949/14
Номер документу
37544166
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 березня 2014 рокуСправа №801/1949/14

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Котарева Г.М., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Джанкойського управління водного господарства

до Виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим

про визнання протиправними дій та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

Джанкойське управління водного господарства звернулось до Окружного адміністративного суду АР крим із позовною заявою до Виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим про визнання протиправними дій та скасування рішення від 03.02.2014р. № 05/-14/338-2.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків у разі якщо позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених с. 106 КАС України.

Позовна заява не відповідає вимогам ч.ч. 3, 5 ст. 106 КАС України, у зв'язку з тим, що до позовної заяви не додано доказів що ОСОБА_1 наділений повноваженнями подавати до суду позовну заяву від імені позивача та є виконуючим обов'язки начальника Джанкойського управління водного господарства також не додано документ про сплату судового збору та копій усіх доданих до позовної заяви документів для відповідача.

Згідно ч. 5 ст. 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.11р. №3674-VI, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову:

- сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру - 73,08грн. (0,06 розміру мінімальної заробітної плати).

- сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1827,00грн. та не більше 4872,00грн. (не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат).

Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення зобов'язань особи є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань тощо.

Таким чином, вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинно бути сплачено за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 10 відсотків розміру ставки судового збору, який, у свою чергу, становить 2% від суми, зазначеної у вимозі про сплату боргу, що є предметом оскарження, але не менше 1827,00грн. та не більше 4872,00 грн.

Загальна сума зобов'язання за оскаржуваними рішеннями № 05/-14/338-2 від 03.02.2014р. становить 5473,12 грн., а отже судовий збір за звернення до суду з вимогою про скасування рішення від № 05/-14/338-2 від 03.02.2014р. - повинен становити 1827,00 грн. ( 10% - 182,70 грн.)

Крім того, суд вважає за необхідне роз'яснити, що за наявності обставин для звільнення позивача від сплати судового збору, передбачених статті 5 Закону України "Про судовий збір", позивач не позбавлений права звернутись до суду із відповідним клопотанням.

Позивач також має право звернутися до суду з заявою про зменшення, розстрочку або звільнення від судових витрат, в порядку статті 88 КАС України та у відповідності до вимог пункту 5 частини 1 статті 106 КАС України.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.

Керуючись ч.3 ст. 106, ст.108 КАС України суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 24.03.14 усунути вказані недоліки, а саме: надати документи що підтверджують докази повноважень виконуючого обов'язки начальника Джанкойського управління водного господарства ОСОБА_1 на підписання позовної заяви; додати до адміністративного позову платіжні документи про сплату встановленого розміру судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру на належні реквізити: рахунок 31210206784002, одержувач: Держаний бюджет міста Сімферополя, 22030001, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1", сума 182, 70 грн. (майновий характер); надати копії усіх доданих до позовної заяви документів для відповідача.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/1949/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину ухвали або справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Котарева Г.М.