Постанова № 37543141, 06.03.2014, Оріхівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
06.03.2014
Номер справи
323/271/14-а
Номер документу
37543141
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 323/271/14-а

2-а/323/12/14

ПОСТАНОВА

іменем України

06.03.2014 року м. Оріхів

Оріхівський районний суд Запорізької області в складі судді О.В.Плечищевої, при секретарі О.С.Свириденко, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про зобов"язання повернення надміру нарахованих коштів як компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, -

В С Т А Н О В И В :

21 січня 2014 року Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області звернулося до суду із позовом, в якому зазначає, що відповідно до заяви ОСОБА_1 від 29.10.2010 року та поданих особисто нею документів, Управлінням, у відповідності до частини 6 статті 7 Закону України «Про соціальні послуги» (далі-Закон) та Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. №558, (далі-Порядок), було призначено та проводилися відповідні виплати за надання соціальних послуг ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка відповідно до довідки КУ «Оріхівська центральна районна лікарня» №2040 від 28 жовтня 2010 року потребує постійного стороннього догляду.

Відповідно до ст.1 Закону, у цьому Законі терміни вживаються в такому значенні: -соціальні послуги - комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи індивіди, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги (далі-особи, що потребують соціальних послуг), з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя;

- суб»єкти, що надають соціальні послуги - державні та комунальні спеціалізовані підприємства, установи та заклади соціального обслуговування, підпорядковані центральним, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування ( далі-державні та комунальні суб»єкти), юридичні особи, створені відповідно до законодавства, які не мають на меті отримання прибутку (далі- недержавні суб»єкти), фізичні особи.

Статтею 7 Закону встановлено порядок надання соціальних послуг.

Фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються і виплачуються компенсаційні виплати в порядку (558-2004-п) та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Порядку непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).

Відповідно до п. 2 Порядку компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;

7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому МОЗ.

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до п. 3 Порядку фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Відповідно до п. 4 Порядку компенсація не виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ), "Про психіатричну допомогу" ( 1489-14 ), "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( 2109-14 ), пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 p. N 832 ( 832-96-п ) "Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян" (ЗП України, 1996 p., N 15, ст. 407; Офіційний вісник України, 2002 p., N 15, ст. 814), та у разі надання фізичною особою соціальних послуг на платній основі.

Відповідно до п. 5 Порядку компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами, зазначеними у пункті 6 цього Порядку.

Орган праці та соціального захисту населення видає заявнику розписку про прийняття заяв

і документів із зазначенням дати їх прийняття.

Днем подання заяв для призначення компенсації вважається день реєстрації органом праці та соціального захисту населення заяв з необхідними документами..

Якщо заяви та документи надсилаються поштою, днем подання заяв для призначення компенсації вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення.

У разі коли до заяв додані не всі необхідні документи, заявнику повідомляється, які документи слід подати додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців з дня одержання такого повідомлення, днем подання заяв вважатиметься день їх прийняття або відправлення.

Відповідно до п. 6 Порядку для призначення компенсації подаються такі документи:

1) непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги: заява про згоду надавати соціальні послуги;паспорт або інший документ, що посвідчує особу;висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;копія трудової книжки та довідки органу державної податкової служби про те, що особа не займається підприємницькою діяльністю, і про відсутність даних про доходи цієї особи, а у разі відсутності трудової книжки - лише зазначені довідки;

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною): заява про необхідність надання соціальних послуг; паспорт або інший документ, що посвідчує особу; копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом); висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг: заява про необхідність надання соціальних послуг;копія свідоцтва про народження дитини;висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

Відповідно до п. 7 Порядку орган праці та соціального захисту населення протягом 10 днів після одержання заяв з необхідними документами розглядає їх та приймає рішення щодо призначення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги, або відмови.

Відповідно до п. 8 Порядку компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

Відповідно до п. 9 Порядку у разі зміни групи інвалідності компенсація призначається в новому розмірі і виплачується з дня зміни групи інвалідності (якщо розмір збільшено) або з місяця, що настає за тим, в якому встановлено нову групу інвалідності (якщо розмір меншено).

Перерахунок розміру компенсації у зв'язку із зміною групи інвалідності особи, якій надаються соціальні послуги, здійснюється органом праці та соціального захисту населення на підставі витягу з акта огляду інваліда органами медико-соціальної експертизи без подання заяв, зазначених у підпункті 2 пункту 6, і оформляється рішенням органу праці та соціального захисту населення в установленому порядку.

Якщо дитина-інвалід після досягнення певного віку визнана інвалідом I, II або III групи, компенсація виплачується у новому розмірі за заявою фізичної особи, яка надає соціальні послуги, та представника дитини з дня зміни групи інвалідності (якщо розмір збільшено) або з місяця, що настає за тим, в якому дитині-інваліду встановлено нову групу інвалідності (якщо розмір зменшено).

У разі досягнення фізичною особою, яка надає соціальні послуги, пенсійного віку, компенсація виплачується їй у новому розмірі з місяця, в якому цій особі призначено пенсію.

Відповідно до п. 10 Порядку виплата компенсації тимчасово зупиняється у разі пропущення інвалідом чергового переогляду органами медико-соціальної експертизи або дитиною-інвалідом - лікарсько-консультаційними комісіями, а у разі визнання знову тм валі дом або дитиною-інвалідом поновлюється з дня зупинення виплати, але не більш як за один місяць. Якщо при цьому інваліду встановлено іншу групу, компенсація за зазначений період виплачується у раніше встановлених розмірах за попередньою групою.

Якщо строк перегляду пропущено з поважної причини, що підтверджується органом медико-соціальної експертизи (лікарсько-консультаційною комісією), виплата компенсації поновлюється з дня її зупинення, але не більш як за три роки за умови, що протягом цього періоду особа визнана інвалідом або дитиною-інвалідом. За місяць до закінчення строку виплати орган праці та соціального захисту населення зобов'язаний у письмовій формі попередити фізичну особу про причину припинення виплати.

Відповідно до п. 11 Порядку виплата компенсації провадиться щомісяця до 10 числа місяця, що настає за тим, в якому фізична особа надавала соціальні послуги, і триває до дня припинення їх надання.

Компенсація виплачується державними підприємствами і об'єднаннями зв'язку або через установи уповноважених банків за письмовою заявою фізичної особи, яка надає соціальні послуги.

У разі зміни особою, якій надаються соціальні послуги, постійного місця проживання виплату компенсації провадить відповідний орган праці та соціального захисту населення за новим місцем проживання особи з часу припинення виплат за попереднім місцем проживання.

Якщо особа, якій надавалися соціальні послуги, за висновком органу медико-соціальної експертизи (лікарсько-консультаційної комісії) вже не потребує постійного стороннього догляду, виплата компенсації припиняється з дня, що настає за тим, з якого ця особа згідно з висновком втратила необхідність такого догляду.

Відповідно до п. 12 Порядку суми компенсації, не одержані своєчасно фізичною особою, яка надає соціальні послуги, виплачуються за минулий час, але не більш як за 12 місяців, що передують зверненню за їх одержанням.

Якщо суми компенсації не одержані з вини органу, який їх призначає та виплачує, вони виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. При цьому виплата за минулий час здійснюється виходячи з прожиткового мінімуму, затвердженого на момент виплати.

Відповідно до п. 13 Порядку уразі збільшення розміру прожиткового мінімуму перерахунок розміру компенсації здійснюється органом праці та соціального захисту населення без подання заяви фізичною особою, яка надає соціальні послуги, але з оформленням відповідного рішення про перерахунок.

Відповідно до п. 14 Порядку виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Відповідно до п. 15 Порядку фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити органи праці та соціального захисту населення, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати органам праці та соціального захисту населення надміру виплачені суми.

Якщо фізична особа не повернула добровільно надміру виплачені суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяви органу праці та соціального захисту населення, що призначив компенсацію.

Відповідно до п. 16 Порядку органи праці і соціального захисту населення, що призначають та виплачують щомісячну компенсацію, здійснюють контроль за діяльністю фізичних осіб, які надають соціальні послуги.

Так, рішенням Управління про призначення компенсації від 05.11.2010 року з ОСОБА_1 з 29.10.2010 року по 31.10.2013 включно було призначено та проводилися відповідні

виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, у розмірах встановлених законодавством - 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам II групи та дітям-інвалідам:

Сектором державних соціальних інспекторів управління проведена перевірка правильності та повноти інформації наданої для призначення соціальних допомог. В результаті звірки з Державною податковою інспекцією району встановлено (акт № 72 від 04.11.2013), що ОСОБА_3. в грудні 2011 року працевлаштувалася до ТОВ «Агропромислова компанія» та отримувала заробітну плату (копія відповіді ДПІ надається). ОСОБА_1 не повідомила інформацію про своє працевлаштування. Відповідно до наданої копії трудової книжки ОСОБА_1 була працевлаштована ТОВ «Агропромислова компанія» з 29.12.2011 по 07.03.2012 (копія трудової книжки надається).

В результаті чого виникла переплата у розмірі 2407,12 грн. за період з 29.12.2011 до 31.10.2013.

Повертати в добровільному порядку надміру нараховані кошти ОСОБА_1 не бажає.

Позивач прохає стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний №НОМЕР_1, на користь Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області (р/р 35411006004537 МФО 813015 ГУДКСУ в Запорізькій області) кошти надміру виплачені, як компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги у розмірі 2407 грн. 12 коп. Судові витрати покласти на відповідачку.

В судовому засіданні Представник позивача на вимогах позову наполягає та прохає його задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнає, суду пояснила, що дійсно працювала в ТОВ "Агропромислова компанія" з 29.12.2011 року по 07.03.2012 рік та отримувала заробітну плату, однак працювала неповний день і їй вистачало часу для догляду за ОСОБА_2 Також пояснила, що має скрутне матеріальне становище, тому не взмозі сплатити кошти.

Суд, заслухавши Представника Позивача, Відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, 29 жовтня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до відповідача із заявою про призначення компенсаційної виплати, згідно якої їй, було призначено та проводилися відповідні виплати за надання соціальних послуг ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7), яка відповідно до довідки КУ «Оріхівська центральна районна лікарня» №2040 від 28 жовтня 2010 року потребує постійного стороннього догляду.(а.с.11).

Рішенням позивача від 05.11.2010 року відповідачці було призначено компенсацію як фізичній особі, яка надає соціальні послуги. (а.с.15).

Факт перерахування компенсацій відповідачці як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з 29.10.2010 року по 31.10.2013 стверджується розпорядженнями на перерахунок компенсації за надання соціальних послуг. (а.с.16,17).

Згідно довідки №2314 виданої 29 жовтня 2010 року Оріхівським районним центром зайнятості відповідачка не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна і допомогу по безробіттю не одержує. (а.с.12).

Відповідно до висновку КУ "Територіального центру СО" №190 від 01.10.2010 року відповідачка здійснює належним чином догляд за ОСОБА_2.(а.с.14).

На підставі трудової книжки серії НОМЕР_2 відповідачка в період з 29.12.2011 року по 07.03.2012 рік працювала в ТОВ "Агропромислова компанія".(а.с.20).

Сектором державних соціальних інспекторів управління проведена перевірка правильності та повноти інформації наданої для призначення соціальних допомог. В результаті звірки з Державною податковою інспекцією району встановлено (акт № 72 від 04.11.2013 ), що ОСОБА_3 в грудні 2011 року працевлаштувалася до ТОВ «Агропромислова компанія» та отримувала заробітну плату (а.с.21,19).

З розрахунку переплати від 05.11.2013 року переплата компенсації відповідачці як фізичній особі, яка надає соціальні послуги становить 2407,12 грн. (а.с.23).

Відповідка була повідомлена про відшкодування коштів по переплаченим компенсаціям фізичним особам, які надають соціальні послуги, що підтверджується повідомленням про відшкодування коштів по переплаченим/недоплаченим компенсаціям фізичним особам, які надають соціальні послуги від 05.11.2013 року. (а.с.24).

Відповідно до ст.1 Закону, у цьому Законі терміни вживаються в такому значенні: -соціальні послуги - комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи індивіди, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги (далі-особи, що потребують соціальних послуг), з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя;

- суб»єкти, що надають соціальні послуги - державні та комунальні спеціалізовані підприємства, установи та заклади соціального обслуговування, підпорядковані центральним, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування ( далі-державні та комунальні суб»єкти), юридичні особи, створені відповідно до законодавства, які не мають на меті отримання прибутку (далі- недержавні суб»єкти), фізичні особи.

Статтею 7 Закону встановлено порядок надання соціальних послуг.

Фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються і виплачуються компенсаційні виплати в порядку (558-2004-п) та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Порядку непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).

Відповідно до п. 2 Порядку компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;

7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому МОЗ.

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до п. 3 Порядку фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Відповідно до п. 4 Порядку компенсація не виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ), "Про психіатричну допомогу" ( 1489-14 ), "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( 2109-14 ), пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 p. N 832 ( 832-96-п ) "Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян" (ЗП України, 1996 p., N 15, ст. 407; Офіційний вісник України, 2002 p., N 15, ст. 814), та у разі надання фізичною особою соціальних послуг на платній основі.

Відповідно до п. 5 Порядку компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами, зазначеними у пункті 6 цього Порядку.

Орган праці та соціального захисту населення видає заявнику розписку про прийняття заяв

і документів із зазначенням дати їх прийняття.

Днем подання заяв для призначення компенсації вважається день реєстрації органом праці та соціального захисту населення заяв з необхідними документами..

Якщо заяви та документи надсилаються поштою, днем подання заяв для призначення компенсації вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення.

У разі коли до заяв додані не всі необхідні документи, заявнику повідомляється, які документи слід подати додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців з дня одержання такого повідомлення, днем подання заяв вважатиметься день їх прийняття або відправлення.

Відповідно до п. 6 Порядку для призначення компенсації подаються такі документи:

1) непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги: заява про згоду надавати соціальні послуги;паспорт або інший документ, що посвідчує особу;висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;копія трудової книжки та довідки органу державної податкової служби про те, що особа не займається підприємницькою діяльністю, і про відсутність даних про доходи цієї особи, а у разі відсутності трудової книжки - лише зазначені довідки;

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною): заява про необхідність надання соціальних послуг; паспорт або інший документ, що посвідчує особу; копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом); висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг: заява про необхідність надання соціальних послуг;копія свідоцтва про народження дитини;висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

Відповідно до п. 7 Порядку орган праці та соціального захисту населення протягом 10 днів після одержання заяв з необхідними документами розглядає їх та приймає рішення щодо призначення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги, або відмови.

Відповідно до п. 8 Порядку компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

Відповідно до п. 9 Порядку у разі зміни групи інвалідності компенсація призначається в новому розмірі і виплачується з дня зміни групи інвалідності (якщо розмір збільшено) або з місяця, що настає за тим, в якому встановлено нову групу інвалідності (якщо розмір меншено).

Перерахунок розміру компенсації у зв'язку із зміною групи інвалідності особи, якій надаються соціальні послуги, здійснюється органом праці та соціального захисту населення на підставі витягу з акта огляду інваліда органами медико-соціальної експертизи без подання заяв, зазначених у підпункті 2 пункту 6, і оформляється рішенням органу праці та соціального захисту населення в установленому порядку.

Якщо дитина-інвалід після досягнення певного віку визнана інвалідом I, II або III групи, компенсація виплачується у новому розмірі за заявою фізичної особи, яка надає соціальні послуги, та представника дитини з дня зміни групи інвалідності (якщо розмір збільшено) або з місяця, що настає за тим, в якому дитині-інваліду встановлено нову групу інвалідності (якщо розмір зменшено).

У разі досягнення фізичною особою, яка надає соціальні послуги, пенсійного віку, компенсація виплачується їй у новому розмірі з місяця, в якому цій особі призначено пенсію.

Відповідно до п. 10 Порядку виплата компенсації тимчасово зупиняється у разі пропущення інвалідом чергового переогляду органами медико-соціальної експертизи або дитиною-інвалідом - лікарсько-консультаційними комісіями, а у разі визнання знову тм валі дом або дитиною-інвалідом поновлюється з дня зупинення виплати, але не більш як за один місяць. Якщо при цьому інваліду встановлено іншу групу, компенсація за зазначений період виплачується у раніше встановлених розмірах за попередньою групою.

Якщо строк перегляду пропущено з поважної причини, що підтверджується органом медико-соціальної експертизи (лікарсько-консультаційною комісією), виплата компенсації поновлюється з дня її зупинення, але не більш як за три роки за умови, що протягом цього періоду особа визнана інвалідом або дитиною-інвалідом. За місяць до закінчення строку виплати орган праці та соціального захисту населення зобов'язаний у письмовій формі попередити фізичну особу про причину припинення виплати.

Відповідно до п. 11 Порядку виплата компенсації провадиться щомісяця до 10 числа місяця, що настає за тим, в якому фізична особа надавала соціальні послуги, і триває до дня припинення їх надання.

Компенсація виплачується державними підприємствами і об'єднаннями зв'язку або через установи уповноважених банків за письмовою заявою фізичної особи, яка надає соціальні послуги.

У разі зміни особою, якій надаються соціальні послуги, постійного місця проживання виплату компенсації провадить відповідний орган праці та соціального захисту населення за новим місцем проживання особи з часу припинення виплат за попереднім місцем проживання.

Якщо особа, якій надавалися соціальні послуги, за висновком органу медико-соціальної експертизи (лікарсько-консультаційної комісії) вже не потребує постійного стороннього догляду, виплата компенсації припиняється з дня, що настає за тим, з якого ця особа згідно з висновком втратила необхідність такого догляду.

Відповідно до п. 12 Порядку суми компенсації, не одержані своєчасно фізичною особою, яка надає соціальні послуги, виплачуються за минулий час, але не більш як за 12 місяців, що передують зверненню за їх одержанням.

Якщо суми компенсації не одержані з вини органу, який їх призначає та виплачує, вони виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. При цьому виплата за минулий час здійснюється виходячи з прожиткового мінімуму, затвердженого на момент виплати.

Відповідно до п. 13 Порядку уразі збільшення розміру прожиткового мінімуму перерахунок розміру компенсації здійснюється органом праці та соціального захисту населення без подання заяви фізичною особою, яка надає соціальні послуги, але з оформленням відповідного рішення про перерахунок.

Відповідно до п. 14 Порядку виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Відповідно до п. 15 Порядку фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити органи праці та соціального захисту населення, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати органам праці та соціального захисту населення надміру виплачені суми.

Якщо фізична особа не повернула добровільно надміру виплачені суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяви органу праці та соціального захисту населення, що призначив компенсацію.

Відповідно до п. 16 Порядку органи праці і соціального захисту населення, що призначають та виплачують щомісячну компенсацію, здійснюють контроль за діяльністю фізичних осіб, які надають соціальні послуги.

Таким чином, Відповідачка, в порушення вимог законодавства, не подавши правдивих відомостей про працевлаштування в ТОВ "Агропромислова компанія", що впливають на розмір соціальної виплати, не повідомила Позивача про отримання нею заробітної плати, внаслідок чого виникла переплата у розмірі 2407,12 грн. за період з 29.12.2011 року по 31.10.2013 рік.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню і судові витрати слід покласти на відповідача у відповідності до задоволених вимог.

Керуючись ст.ст. 4, 6-12, 71, 94, 159-163, КАС України, ст. 7 Закону України «Про соціальні послуги», Порядку «Про призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуг», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 558 від 29 квітня 2004 року, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про зобов"язання повернення надміру нарахованих коштів як компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний №НОМЕР_1, на користь Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області (р/р 35411006004537 МФО 813015 ГУДКСУ в Запорізькій області) кошти надміру виплачені, як компенсації фізичним особам, які надають соціальні послугиу розмірі 2407 грн. 12 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний №НОМЕР_1 судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп. в державний бюджет Оріхівського району, 22030001, код ЄДРПОУ одержувача: 34676974; банк ГУДКУ у Запорізькій області; МФО банку: 813015; номер рахунку 31211206700211, призначення платежу: судовий збір, 37455335, п.1.1.

Постанова може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Суддя Оріхівського районного суду

Запорізької області: О.В.Плечищева