Постанова № 37542992, 11.03.2014, Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
11.03.2014
Номер справи
333/1071/14-а
Номер документу
37542992
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 333/1071/14-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.03.2014 р. м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Ярошенко А.Г. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя, про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, -

ВСТАНОВИВ:

17.02.2014 року позивач звернулася до суду з вищезазначеними вимогами, вказавши, що вона, після отримання права на пенсію, 05 грудня 2007 року звернулась до Управління пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя з заявою про призначення пенсії державного службовця.

З 05 грудня 2007 року року Управлінням Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя призначена пенсія відповідно до ЗУ «Про Державну службу», розрахована за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058-ІУ.

Однак, при розрахунку пенсії як державному службовцю, пенсійним фондом не були враховані фактично отримані ним в складі заробітної плати суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, суми індексації заробітної плати, суми компенсації за невикористанні дні відпустки та суми винагороди державного службовця згідно постанови КМУ №212, на які справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

27.12.2013 року нею була подана заява до відповідача про проведення перерахунку пенсії відповідно до абз.1 ст.37 Закону України «Про державну службу» щодо включення в розрахунок пенсії всіх складових заробітної плати - суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, суми індексації заробітної плати, суми компенсації за невикористанні дні відпустки та суми винагороди державного службовця згідно постанови КМУ №212, на які справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Листом від 14.01.2014р. №2190/П-9 відповідач їй відмовив в врахуванні під час призначення її пенсії сум, а саме суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, суми індексації заробітної плати, суми компенсації за невикористанні дні відпустки та суми винагороди державного службовця згідно постанови КМУ №212, на які справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.. Свою відмову відповідач мотивує ст.. 33, 37 ЗУ «Про державну службу» та статті 1 ЗУ «Про індексацію грошових доходів населення», в яких НІБИТО не передбачено, що до складу заробітної плати входить такі види як матеріальна допомога на оздоровлення та соціально-побутові питання, індексації заробітної плати, компенсації за невикористанні дні відпустки та винагорода державного службовця згідно постанови КМУ №212.

В результаті не врахування відповідачем у складі заробітку суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутов; питання, суми індексації заробітної плати, суми компенсації за невикористанні дні відпустки та суми винагороди державного службовця згідно постанови КМУ №212 від 24.02.2013р., на які справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.12.2005р. по 30.11.2007р., чим було суттєво зменшено розмір її призначеної пенсії. У зв'язку з чим звертається до суду.

Представник відповідача надав до суду заперечення, згідно до яких у позові просить відмовити.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши докази по справі у їх сукупності, приходжу до висновку, що у позові потрібно відмовити з наступних підстав.

Згідно зі ст.ст.183-2, 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження.

При визначенні розміру пенсії державним службовцям у заробітну плату слід враховувати виплати, які входять до структури заробітної плати та які передбачені ст.33 Закону України «Про державну службу». Оскільки матеріальна допомога є одноразовою виплатою і не зазначена в переліку складових заробітної плати, як й виплачені суми індексації, тому вони не включаються до заробітку, що враховується при призначенні пенсії державним службовцям.

При нарахуванні пенсії позивачу не включена матеріальна допомога та індексація заробітної плати.

Водночас згідно з довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону, а не які враховуються при обчисленні пенсії згідно з цим Законом.

У відповідності до ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у заробіток для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених системою оплати праці.

Постановою КМ України від 18 травня 1998р. № 697 визначено вичерпний перелік видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсії.

Пенсійне забезпечення державних службовців регулюється нормами Закону України "Про державну службу".

Згідно зі ст. 37 вказаного Закону на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 названого Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань.

Загальний порядок визначення середньомісячного заробітку для обчислення пенсії встановлений ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за правилами частини 1 якої середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсій береться (за вибором того, хто звернувся за пенсією): за 24 останніх календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом всієї трудової діяльності перед зверненням за пенсією, незалежно від наявних перерв у роботі.

Частиною 1 статті 66 цього Закону встановлено, що у заробіток для обчислення пенсії включається всі види оплати праці, на які за діючими правилами нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених діючою системою оплати праці (компенсація за невикористану відпустку, вихідна допомога та інші), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.

Виходячи із системного аналізу наведених положень, суд приходить до висновку про те, що оскільки матеріальна допомога (на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань тощо) є одноразовими виплатами і не зазначені в переліку складових заробітної.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.64, 124 Конституції України, ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пп.3 п.11 Постанови КМУ від 28.05.2008 р. N530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», Лист Вищого Адміністративного суду від 19.07.2011 № 10498/11/13-11, а також ст.ст.6-14, 71, 86, 99-103, 159-163, 1832 185-186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя, про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги та індексації заробітної плати - відмовити.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами до адміністративного Дніпропетровського апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її проголошення, з подачею її копії до адміністративного Дніпропетровського апеляційного суду. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Комунарського районного

суду м. Запоріжжя А.Г. Ярошенко