359/131/14-ц
2/359/507/2014
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
27 лютого 2014 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Кабанячий Ю.В.
при секретарі Тоцькій К.О.
розглянувши у відкритому засіданні в м. Бориспіль цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення незаконного використання державних коштів,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, обґрунтовуючи та підтримуючи який зазначає, що відповідно до поданих заяв 26.10.2010р. та 21.10.2011р. ОСОБА_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та річного побутового (рідкого) палива на загальну суму 1908,65 грн. (за період з жовтня 2010р. по травень 2011р. в сумі 856 грн. 79 коп. та за період з жовтня 2011р. по травень 2012р. в сумі 1051грн.86 коп.).
На підставі поданих до управління документів, їй була надана субсидія на санітарну норму 31,5 кв.м. згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» та на додаткову площу 30 кв.м згідно Розпорядження голови Бориспільської районної державної адміністрації «Про впорядкування надання населенню Бориспільського району житлових субсидій» від 17.11.200 № 653 разом 61,5 кв.м.
Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», призначення субсидії та контроль за їх цільовим використанням здійснюється Управлінням. В Управлінні ці функції покладені на сектор державних соціальних інспекторів.
Управління 16.11.2011 року за вих.ном. 8/3118 направило запит до Комунального підприємства Бориспільської районної ради Бориспільського районного «Бюро технічної інвентаризації» з метою перевірки достовірності поданої громадянами інформації, про їх майновий стан при наданні документів для отримання житлової субсидії. Відповідь на запит надійшла до управління 12.11.2012 № 2451/1, в якій було зазначено, що ОСОБА_1 подарувала власний будинок своїй доньці - ОСОБА_2, договір дарування від 04.08.2009 № 1980. Відповідно до Договору, з серпня 2009 року, ОСОБА_1 не є власником будинку за адресою: АДРЕСА_1 в якому проживає і на який оформляє субсидію.
Відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України 21.10.1995 № 848, у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою попередній власник (співвласник) такого житла (житлового приміщення), якому призначена субсидія, зобов'язаний повідомити про це у десятиденний строк органи соціального захисту населення.
ОСОБА_1 Управління про зміну права власності на будинок не повідомила. Натомість надала недостовірні дані про свій майновий стан, не зазначивши в заяві та декларації, що на момент подачі документів до Управління вона є не власник житла.
Внаслідок поданих гр.ОСОБА_1 не достовірних даних, виникла переплата в розмірі 1908,65грн., так як її справа відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» повинна була розглядатися на засіданні комісії з питань надання житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та пільг на житлово-комунальні послуги.
Оскільки було виявлено, що гр.ОСОБА_1 подала невірну інформацію, то відповідно до розділу ІV. Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних коштів, асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної допомоги, Управління припинило перерахування коштів по призначеній субсидії, і як наслідок, гр.ОСОБА_1 повинна повернути всю надану їй субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яка була її призначена.
Відповідно до п.20 Постанови, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що
призначив субсидію.
Управлінням гр.ОСОБА_1 були надіслані три повідомлення про припинення надання житлової субсидії та з проханням повернути надміру виплачені кошти внаслідок неповідомлення нею про зміну права власності на житло АДРЕСА_1. ОСОБА_1 добровільно повернути незаконно використані державні кошти відмовилася.
Тому Управління звернулося до суду з метою стягнення з відповідача суми 1908,65грн. зайво сплачених їй коштів.
У судове засідання представник позивача Ковальчук Н.М. не з'явилася, проте в своїй заяві просила суд розглянути справу без її участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлений належним чином. Про причини неявки не повідомила, заперечень по суті позову не надала. Клопотання про відкладення розгляду справи не заявила, явку свого представника не забезпечила. З огляду на це суд прийняв рішення про заочний розгляд відповідно до ст.ст. 224, 225 ЦПК України, оскільки представник позивача проти такого порядку не заперечував.
В зв'язку з неявкою в судове засідання учасників процесу, фіксування його технічними засобами не проводилось, відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України.
Суд дослідив, оцінив та проаналізував всі зібрані у справі докази у їх сукупності і дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до поданих заяв 26.10.2010р. та 21.10.2011р. (а.с.12,13) та необхідних документів (а.с.14-12), заповнених та поданих власноручно ОСОБА_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та річного побутового (рідкого) палива на загальну суму 1908,65 грн. (за період з жовтня 2010р. по травень 2011р. в сумі 856 грн. 79 коп. та за період з жовтня 2011р. по травень 2012р. в сумі 1051грн.86 коп.) (а.с.).
Відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України 21.10.1995 № 848, у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, попередній власник (співвласник) такого житла (житлового приміщення), якому призначена субсидія, зобов'язаний повідомити про це у десятиденний строк органи соціального захисту населення.
ОСОБА_1 Управління про зміну права власності на будинок не повідомила. Натомість надала недостовірні дані про свій майновий стан, не зазначивши в заяві та декларації, що на момент подачі документів до Управління вона не є власником житла, так як подарувала власне житло ОСОБА_2 04.08.2009 р. (а.с.9-10,11).
Внаслідок поданих гр.ОСОБА_1 не достовірних даних, виникла переплата в розмірі 1908,65грн. (а.с.8), так як її справа відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» повинна була розглядатися на засіданні комісії з питань надання житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та пільг на житлово-комунальні послуги.
Відповідно до п.20 вказаної Постанови, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що
призначив субсидію.
Управлінням гр.ОСОБА_1 були надіслані три повідомлення ( а.с.5,6,7) про припинення надання житлової субсидії та з проханням повернути надміру виплачені кошти внаслідок неповідомлення нею про зміну права власності на житло АДРЕСА_1. ОСОБА_1 добровільно повернути незаконно використані державні кошти відмовилася.
Тому права позивача підлягають судовому захисту.
Щодо визнання дій відповідача неправомірними, суд відмовляє у задоволенні даної вимоги, так як дана форма захисту не передбачена ст.16 ЦК України і сама відповідач не є посадовою особою, дії якої можна визнати неправомірними.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 22.12.2010№2821 управління соціального захисту населення Бориспільської райдержадміністрації звільнене від сплати державного мита та судового збору. А тому судовий збір підлягає стягненню з відповідача в розмірі 243,60 грн., відповідно до ст.88 ЦПК України.
На підставі Постанов Кабінету Міністрів України 21.08.2001 №1091, 21.10.1995 №848, ст.ст. 3,10, 11, 60, 88, 209, 213-215, 218,224-225 ЦПК України, суд,-
вирішив:
Позов Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення незаконного використання державних коштів, задовольнити.
Стягнути на рахунок Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації (р/р 35413015013758, МФО 821018, код одержувача 03193778, Банк ГУ ДКСУ у Київській області) з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), незаконно використані державні кошти при одержанні для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, в розмірі 1908 (одну тисячу вісім) грн. 65 коп.
В іншій частині рішення відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави р/р 31216206700004, Одержувач платежу: Бориспільське УДКСУ(м.Бориспіль), Код отримувача ЄДРПОУ: 38007070, Банк отримувача: ГУДКСУ у м.Києві та Київській області, МФО: 821018, КБК 22030001 судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) 60 коп.
Заочне рішення суду може бути оскаржено позивачем в загальному порядку до апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з часу оголошення заочного рішення.
Відповідач має право подати лише заяву про перегляд заочного рішення в суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії заочного рішення. У разі відмови у задоволенні цієї заяви відповідач набуває право оскаржити заочне рішення в апеляційний суд у загальному порядку.
Суддя Ю.В.Кабанячий