ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Вачко В.І.
Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.
УХВАЛА
іменем України
"20" лютого 2014 р. Справа № 286/7464/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Кузьменко Л.В.
суддів: Зарудяної Л.О.
Іваненко Т.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "10" грудня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить визнати протиправною бездіяльність відповідача шодо не постановлення його на чергу для отримання грошової компенсації за втрачене домоволодіння № 62 по вул.1-го Травня в с.Раківщина Овруцького району Житомирської області та на підставі п.6 ч.1 ст.35 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зобовязати відповідача поставити позивача на чергу для отримання грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_2 в сумі 119495 грн., мотивуючи тим, що позивачу відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 19.11.2012 року належало домоволодіння АДРЕСА_2; постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 06.08.2013 року у справі № 286/3211/13-а, яка набрала законної сили, Раківщинську сільську раду Овруцького району Житомирської області зобовязано прийняти на баланс домоволодіння ОСОБА_3 однак, у відповідь на звернення позивача відповідач листом № 07-05/6053 від 30.10.2013 року відмовив йому у постановці на чергу для отримання компенсації за втрачене домоволодіння, посилаючись на те, що постановою КМ України № 1243 від 18.11.2009 року виплата компенсації за втрачене майно спадкоємцям не передбачена.
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 10 грудня 2013 року у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить судове рішення скасувати та прийняти нове - яким задовольнити позов ОСОБА_3
Розглянувши справу в порядку, визначеному п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачу ОСОБА_3 на праві власності в порядку спадкування за померлою ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 належить житловий будинок, який знаходиться в АДРЕСА_2 що стверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 19.11.2012 року, зареєстрованому в реєстрі за № 2633, та витягом про державну реєстрацію прав Коростенського МБТІ від 07.12.2012 року.
Вищевказане домоволодіння, на підставі рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 06.08.2013 року, здано на баланс Раківщинської сільської ради Овруцького району Житомирської області, що стверджується копією акту прийняття житлового будинку у гр.ОСОБА_3, який проживає в АДРЕСА_3, від 15.10.2013 року.
Відповідно до звіту про розрахунок грошової компенсації за житловий будинок з господарськими будівлями громадянина ОСОБА_3, що за адресою: АДРЕСА_2 області, загальна вартість об'єкту оцінки складає 119495 грн.
Із копії паспорта позивача вбачається, що проживання позивача зареєстровано в АДРЕСА_3, з 09.03.2006 року.
Повідомленням № 07-05/6053 від 30.10.2013 року відповідач відмовив позивачу у постановці на чергу щодо виплати грошової компенсації за втрачене нерухоме майно внаслідок Чорнобильської катастрофи, так як відповідно до постанови КМ України № 1243 від 18.11.2009р. «Про затвердження Порядку виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території» виплата компенсації за втрачене майно спадкоємцям не передбачена.
Відповідно до ст.35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" компенсація громадянам за втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням відповідно до ст.4 цього Закону включає грошову компенсацію у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї, громадянам, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержати у спадщину майно, яке не може бути перевезено із зазначених територій.
Статтею 62 даного Закону визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами, іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
Саме для роз"яснення застосування норм ст.35 зазначеного Закону було прийнято Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій, яке затверджено постановою КМ України від 15.07.1997 № 755, що діяло до 28.11.2009 року та передбачало виплату компенсації громадянам, які отримали нерухоме майно у спадок .
28.11.2009 року набрав чинності новий Порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території, який затверджено постановою КМ України від 18.11.2009 року № 1243.
З огляду на викладене, саме зазначений Порядок, який прийнято відповідно до ст. 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначає правові підстави та умови виплати компенсації за втрачене нерухоме майно.
Зокрема, статтею 1 Порядку передбачено, що дія цього Порядку поширюється на громадян, які не отримали зазначену компенсацію на дату набрання чинності постановою, якою затверджено цей Порядок, в тому числі тих громадян, які перебувають на черзі на отримання компенсації.
Пунктом 5 Порядку визначено, що спадкоємці громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на грошову компенсацію за втрачене спадкодавцем нерухоме майно, якщо така компенсація була нарахована, але не отримана переселенцем, відповідно до норм Цивільного кодексу України.
Отже, висновки суду про те, що даним Порядком не врегульовано питання отримання компенсації спадкоємцями, є безпідставним.
Як встановлено судом та убачається з матеріалів справи, позивач набув право власності на спадкове майно після смерті спадкодавця лише 19.11.2012 року, тобто під час дії Порядку виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території, затвердженого постановою КМ України № 1243 від 18.11.2009 року. Зокрема з наявної у матеріалах справи копії свідоцтва про право на спадщину вбачається, що позивач, який є спадкоємцем, спадкував майно - житловий будинок, який знаходиться в АДРЕСА_2 а не право на отримання нарахованої спадкодавцю грошової компенсації за втрачений житловий будинок в АДРЕСА_2
Тому, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що спадкодавець нерухомого майна не втрачав та компенсація йому не нараховувалась.
Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції дійшов до вірного висновку про необґрунтованість позовних вимог та відмову у задоволенні позову.
Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "10" грудня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) Л.В. Кузьменко
судді: (підпис) Л.О. Зарудяна
(підпис) Т.В. Іваненко
З оригіналом згідно: суддя _______ Л.В. Кузьменко
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_3
3- відповідачу: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул. Леніна, 17,м. Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11106