ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2014 року Справа № 803/370/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Ківерцівському районі Волинської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Ківерцівська спеціалізована пересувна механізована колона-ЛТД" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Ківерцівському районі Волинської області (УПФУ в Ківерцівському районі) звернулося з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Ківерцівська спеціалізована пересувна механізована колона-ЛТД" (далі - ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД") про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій у сумі 4 429,64 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зобов'язаний щомісяця до 25-го числа проводити відшкодовування Пенсійному фонду суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" частини першої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частини другої розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Згідно з розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, загальна сума таких витрат за період з 01 квітня по 11 листопада 2013 року становить 4 429,64 грн. Оскільки відповідач у встановлені строки ці витрати не сплатив, то позивач просить їх стягнути у судовому порядку.
Відповідач заперечень проти адміністративного позову не подав.
У судове засідання представник позивача не прибув, у письмовому клопотанні просив розгляд справи здійснювати за його відсутності (а.с.24 ).
Представник відповідача у судове засідання також не прибув, хоча відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду (а.с.21). Про причини неприбуття представника відповідач не повідомив.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Згідно з частиною шостою статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. За правилами частини першої статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання представники сторін не прибули, при цьому представником позивача було заявлено письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" 01 вересня 1994 року зареєстроване виконавчим комітетом Ківерцівської районної ради як юридична особа, перебуває на обліку в УПФУ в Ківерцівському районі як платник внесків до Пенсійного фонду. Зазначені обставини підтверджуються копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 04541193 (а.с.6), копією довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 901 (а.с.7), спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 22-23).
Згідно з частиною другою розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Отже, відповідно до частини другої розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач зобов'язаний в порядку та розмірах, визначених статтями 3-5 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" відшкодовувати витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Так згідно зі статтею 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників. Стаття 2 цього Закону передбачає, що для цих платників збору об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Ставка збору встановлена у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування.
Підпунктами 6.4, 6.8 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду № 21-1 від 19 січня 2003 року (з наступними змінами та доповненнями), передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
УПФУ в Ківерцівському районі проведено та надіслано ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" по пенсіонеру ОСОБА_1, який перебував в трудових відносинах з відповідачем. Вказані обставини підтверджуються листом УПФУ в Ківерцівському районі від 20 січня 2014 року №324/03-25, поштовим повідомленням про вручення (а.с.11-13). З довідки УПФУ у Ківерцівському районі вбачається, що ОСОБА_1 у 2013 році виплачена пенсія за віком при повному пільговому стажі за списком № 2 (а.с.10); виплата пенсії припинена у зв'язку зі смертю ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1. Як слідує з розрахунку заборгованості до позову (а.с.5), загальна сума відшкодування за період з 01 квітня по 11 листопада 2013 року становить 9 870,23 грн., при цьому частка сплати відповідачем - 47,78 % або 4 716,00 грн.; сплачено - 286,36 грн.; залишаються невідшкодованими позивачу витрати на виплату і доставку пільгових пенсій 4 429,64 грн.
Наявність заборгованості у сумі 4 429,64 грн. підтверджується також карткою особового рахунку відповідача (а.с.14-15).
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 4 429,64 грн., щодо наявності та розміру якої відповідачем не подано до суду письмових заперечень, не надано доказів її сплати, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення зазначеної заборгованості підлягають до задоволення.
Керуючись статями 122, 128, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ківерцівська спеціалізована пересувна механізована колона-ЛТД" (45200, Волинська область, Ківерцівський район, місто Ківерці, вулиця Жукова, будинок 6, ідентифікаційний код 04541193) на користь управління Пенсійного фонду України в Ківерцівському районі Волинської області (45200, Волинська область, Ківерцівський район, місто Ківерці, вулиця Жовтнева, будинок 3А, ідентифікаційний код 20124833) заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій у сумі 4 429,64 грн. (чотири тисячі чотириста двадцять дев'ять грн. 64 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ж.В. Каленюк