Постанова № 37514560, 06.03.2014, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2014
Номер справи
822/2836/13-а
Номер документу
37514560
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/2836/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіШевчука О.П. при секретаріТимчишину В. М. за участі:представника відповідачарозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 27.03.2013 року форми "В1" №0000291502, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції в Хмельницькій області, у якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000291502 від 27.03.2013 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач вважає, що спірне податкове повідомлення - рішення є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки сума задекларованого ним бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за січень 2013 року в сумі 9998,00 грн. є правильною так як публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" правомірно у відповідності до вимог Податкового кодексу України сформувало податковий кредит з ПДВ в грудні 2012 року по господарській операції з отримання послуг від Корпорації "Укрбудматеріали".

Позивач, який належним чином повідомлений про розгляд справи, в судове засідання повноважного представника не направив, факсограмою надіслав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача проти позову заперечила, вважає позовні вимоги необґрунтованими, оскаржуване позивачем податкове повідомлення-рішення законним, оскільки факт порушення позивачем вимог Податкового кодексу України, встановлений під час перевірки позивача та зафіксований в акті від 12.03.2013 р. №188/15/32285199.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" реорганізовано Славутську об`єднану державну податкову інспекцію Хмельницької області Державної податкової служби на Славутську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області.

Враховуючи вищезазначене, суд на підставі ст. 55 КАС України допускає заміну відповідача - Славутську об`єднану державну податкову інспекцію Хмельницької області Державної податкової служби його правонаступником - Славутською об`єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши докази по справі у їх єдності, взаємному зв'язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що на підставі ст.76, п. 200.10 ст. 200 Податкового Кодексу України відповідачем проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2013 року ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор». За результатами перевірки відповідачем складений акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 12.03.2013 р. №188/15/32285199.

У даному Акті відповідачем зроблено висновок про те, що в порушення абз. «а» п. 200.4 ст. 200 податкового Кодексу України ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» завищено бюджетне відшкодування на рахунок у банку за січень 2013 року на 9998,00 грн.

На підставі висновку вказаного Акту перевірки відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення форми «В1» від 27.03.2013 р. №0000291502, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі: за основним платежем 9998,00 грн., та штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 4999,00 грн.

Відповідачем у Акті перевірки зазначено, що позивачем задекларовано суму бюджетного відшкодування у січні 2013 року на рівні від'ємного значення попереднього податкового періоду (рядок 19 податкової декларації за грудень 2012 р), тобто в сумі 2926255,00 грн.

Однак, на підставі висновків зроблених у Акті про результати позапланової виїзної документальної перевірки правомірності декларування бюджетного відшкодування за грудень 2012 року №185/15/32285199 від 12.03.2013 року відповідачем визначена сума бюджетного відшкодування січня 2013 року на суму показника від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за грудень 2012 року в сумі 2916257,00 грн.

Сума відхилення складає 9998,00 грн. (2926255,00-2916257,00). Ця сума відхилення виникла внаслідок невизнання відповідачем у складі податкового кредиту грудня 2012 року сум ПДВ сплачених у вартості послуг отриманих ПАТ"Славутський комбінат"Будфарфор" від Корпорації «Укрбудматеріали» по договору №09/11 від 30.12.2010 року.

Пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України визначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; ввезення товарів на митну територію України; вивезення товарів за межі митної території України.

Згідно з п. 198.3, ст. 198 ПК України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Згідно пункту 201.6 статті 201 Податкового кодексу України, податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Пунктом 200.1 статті 200, ПК України визначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Суд встановив, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від по справі № 822/2985/13-а від 18.12.013 р. позов публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління у Хмельницькій області №0000281502 від 27.03.2013 року та №0000261502 від 27.03.2013 року задоволено частково - скасовано повністю податкове повідомлення-рішення №0000261502 від 27.03.2013 року, яким позивачу відповідачем зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість за грудень 2012 року у розмірі 9998,00 грн., в зв`язку із завищенням податкового кредиту з ПДВ в грудні 2012 року по господарській операції з Корпорацією «Укрбудматеріали» по договору №09/11 від 30.12.2010 року.

Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 13.02.2013 р. постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 18.12.2013 р. залишено без змін та яка згідно положень ст. 254 КАС України набрала законної сили.

Судовим рішенням по справі № 822/2985/13-а від 18.12.013 р., встановлено, що господарські відносини між ПАТ"Славутський комбінат "Будфарфор" та Корпорацією "Укрбудматеріали" мали реальний характер та направлені на настання правових наслідків, а тому позивачем у грудні 2012 року правомірно сформований податковий кредит з ПДВ в загальній сумі 9998,33 грн. по господарській операції згідно договору надання послуг №09/11 від 30.12.2010 року.

Згідно ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, суд вважає, що оскільки постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по справі № 822/2985/13-а від 18.12.013 р., встановлено правомірність формування позивачем в грудні податкового кредиту з ПДВ в загальній сумі 9998,33 грн. по договору надання послуг №09/11 від 30.12.2010 року, укладеного між ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" та Корпорацією "Укрбудматеріали", тому податкове повідомлення-рішення Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області від 27.03.2013 року форми "В1" №0000291502 є протиправним та його необхідно скасувати.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України у зв`язку із повним задоволенням позову понесені позивачем судові витрати зі сплати судового збору в сумі 149 ( сто сорок дев`ять) грн. 97 коп., підлягають відшкодуванню із Державного бюджету України на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 94,158-163 , 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області від 27.03.2013 року форми "В1" №0000291502.

Стягнути з Державного бюджету України на користь публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" судові витрати в сумі 149 (сто сорок дев`ять) грн. 97 коп., шляхом безспірного списання з рахунку Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 07 березня 2014 року 11:10.

Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук