УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 березня 2014 року Справа № 803/409/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Мачульський В.В., вивчивши позовну заяву Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» до Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання недійсним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство «Волинський облавтодор» звернулося з позовом до Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання недійсним та скасування рішення від 20 лютого 2014 року № 0000351701 про застосування штрафних санкцій.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Згідно з частиною третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує рішення від 20 лютого 2014 року, яким до Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» застосовано адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в сумі 40205,55 грн. та пені в розмірі 5068,68 грн. усього на загальну сумі 45274,23 грн. Отже, реалізація зазначеного рішення призводить до зміни майнового стану позивача, а тому є майновою.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Згідно із частиною третьою статті 4 вказаного Закону під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року становить 1 218,00 грн.
Позивачем до позовної заяви долучено платіжне доручення № 69 від 27 лютого 2014 року про сплату судового збору в розмірі 36,54 грн. - в меншому розмірі, ніж це визначено чинним законодавством України.
Таким чином, оскільки позивачем подано позовну заяву, що має майновий характер, тому позовна вимога підлягає оплаті судовим збором у сумі 182,70 грн. (не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати).
Зважаючи на те, що позивач сплатив судовий збір у розмірі 36,54 грн., тому йому необхідно доплатити судовий збір у розмірі 146,16 грн. (182,70 грн. - 36,54 грн.).
Враховуючи вищевикладене, позивачеві слід усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом надання суду документу про сплату судового збору в розмірі 146,16 грн.
На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» до Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання недійсним та скасування рішення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 14 березня 2014 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Мачульський