Постанова № 37502516, 25.02.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2014
Номер справи
805/1609/14
Номер документу
37502516
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2014 р. Справа №805/1609/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд у складі :

головуючого - судді Стирана В.В.,

при секретарі - Тютюннику М.О.,

за участю :

прокурора - Хейфець Р.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу за позовом Прокурора міста Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради про стягнення штрафу в сумі 5 100,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Горлівки, який діє в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донбаському регіоні» 04.02.2014 року звернувся до суду із зазначеним позовом.

В обґрунтування позову зазначив, що 15.02.2013 року за результатами проведеного заходу з державного енергетичного нагляду, державним інспектором інспекції Держенергонагляду у Донецькій області Берфман Ю.В. було видано припис № 02/12-04-033/006, яким відповідача зобов'язано виконати заходи з усунення порушень діючого законодавства з електроенергетики, термін виконання найбільш тривалого заходу встановлено - до 15.05.2013 року. Припис було підписано та отримано директором суб'єкта господарювання - Будьонною О.М. без заперечень і скріплено печаткою відповідача. 18.02.2013 року до Горлівського відділення Інспекції Держенергонагляду у Донецькій області надійшов лист директора КП «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради з проханням про перенесення строків виконання припису, на що Інспекцією було погоджено перенесення строків виконання припису до 01.09.2013 року.

04.10.2013 року актом перевірки державний інспектор встановив факт невиконання відповідачем 42 пунктів раніше виданого припису, строк виконання якого скінчився. Акт перевірки був складений в присутності уповноваженої особи відповідача, отримано та підписано директором з особливою думкою і скріплено печаткою відповідача.

11.10.2013 року на підставі акта перевірки, старшим державним інспектором з енергетичного нагляду, за не конання припису було винесено постанову, якою накладено на відповідача штраф у розмірі 5 100,00 грн. зазначена постанова була направлена відповідачу, яку він отримав 22.10.2013 року. Постанова про накладення штрафу з моменту її видання та до теперішнього часу в судовому порядку не оскаржувалась та є чинною.

Відповідач, у встановлений законом строк, не сплатив штраф до теперішнього часу, у зв'язку із чим Прокурор міста Горлівки, який діє в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донбаському регіоні» змушений звернутись до суду.

Просив стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у сумі 5 100, 00 гривень.

Прокурор Прокурор міста Горлівки, який діє в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донбаському регіоні» в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник позивача до судового засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника позивача.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день і час слухання справи повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора, суд приходить до висновку про наступне.

У відповідності ст. 361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Прокурор у міста Горлівки у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.

Відповідач - Комунальне підприємство «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Горлівської міської ради, ідентифікаційний код 36178136.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про теплопостачання», Законом України «Про енергетику», Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

15.02.2013 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області Берфман Ю.В., за результатами проведених заходів обстеження, відповідачу було видано припис № 02/12-04-033/006 термін виконання найбільш тривалого заходу - до 15.05.2013 року (а.с.7-9).

04.10.2013 актом перевірки № 02/18-07-305/73 державний інспектор з енергетичного нагляду Макашина Н.В. встановила факт невиконання відповідачем 42 з 47 пунктів виданого припису № 02/12-04-033/006 від 15.02.2013 року, строк виконання якого скінчився.

Постановою старшого державного інспектора з енергетичного нагляду Клепач С.Г. № 02/10-01-174 від 11.10.2013 року на відповідача було накладено штраф в розмірі 5 100,00 гривень за несвоєчасне виконання вимог припису.

Припис та постанова в судовому порядку не оскаржувались.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі визначені Законом України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 № 575/97-ВР.

Згідно ст. 5 Закону державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах, зокрема, створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики.

Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної теплової енергії, затверджено постановою КМУ від 07.08.1996 № 929 «Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії».

Відповідно п. 1 Положення, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Також, основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов'язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання визначені «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633-IV.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції, зокрема, за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми штрафів, що накладаються органами центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду та органами державного регулювання, перераховуються до Державного бюджету України.

Згідно п. 11 ч. 1 ст. 31 Закону штрафні санкції, передбачені ч. 1 цієї статті, застосовуються в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Таким порядком є Положення Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого постановою КМУ від 21.07.1999 № 1312 .

Згідно із п. 3 Положення, накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право, зокрема, Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Пунктом 7 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання (додаток 1), складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду (додаток 2).

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду (п. 8 Положення).

У відповідності до п. 10 Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Як встановлено судом, зазначене рішення позивача у передбачений законодавством строк не оскаржене, не скасовано та виконано не було, у зв'язку з чим несплачена сума штрафу у розмірі 5 100,00 грн. підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 183-2, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов Прокурора міста Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради про стягнення штрафу в сумі 5 100,00 грн., задовольнити у повному обсязі

Стягнути з Комунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради (84617, Донецька область, місто Горлівка, вул. Баранова, буд. 4, ЄДРПОУ 36178136, р/р 26008300456226 в Донецькому ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 335106) до Державного бюджету України (п/р № 31117106700018 ДКУ в м. Горлівка ГУ ДКСУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 38023569, одержувач Державний бюджет м. Горлівки) штраф у розмірі 5 100 (п'ять тисяч сто) гривень 00 копійок.

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 25 лютого 2014 року.

Постанова виготовлена в повному обсязі 03 березня 2014 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст.186 КАС України.

Суддя Стиран В.В.