ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"03" березня 2014 р. Справа № 809/1873/13-a
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Боршовського Т.І., суддів Кафарського В.В., Тимощука О.Л.,
за участю секретаря судового засідання Ферштей А.М.
представника відповідача: Чернова Р.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за клопотанням Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області № 10-09-00303 від 11.02.2014 року питання про відстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2013 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області Присяжнюк М.В., Івано-Франківський міський центр зайнятості, про визнання наказу протиправним; поновлення на роботі; стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу; моральної шкоди та зобов'язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року частково задоволено позов ОСОБА_2 до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області Присяжнюк М.В., Івано-Франківський міський центр зайнятості, якою:
- визнано протиправними дії Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області щодо формулювання підстав звільнення ОСОБА_2 з державної служби в наказі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області № 34-к від 24.07.2009 року та в записі в її трудовій книжці (порядковий № 16);
змінено формулювання підстави звільнення ОСОБА_2 з державної служби в наказі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області № 34-к від 24.07.2009 року та в її трудовій книжці на: «звільнити у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України);
стягнуто з Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області (місцезнаходження: 76019, місто Івано-Франківськ, вулиця Василіянок будинок 48, ідентифікаційний код 13660726) на користь ОСОБА_2 (проживає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 22905 (двадцять дві тисячі дев'ятсот п'ять) гривень 36 (тридцять шість) копійок з утриманням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. В частині стягнення заробітної плати за один місяць в сумі 2472 (дві тисячі чотириста сімдесят дві) гривні 74 (сімдесят чотири) копійки з утриманням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування постанову суду звернути до негайного виконання;
- в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2013 року в даній справі апеляційні скарги сторін залишено без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року без змін.
13.01.2014 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом за заявою позивача видано виконавчий лист на виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області подало в Івано-Франківський окружний адміністративний суд клопотання № 10-09-00303 від 11.02.2014 року про відстрочку виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2013 року в цій адміністративній справі.
Клопотання відповідача мотивовано тим, що Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Івано-Франківській області подано касаційну скаргу на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2013 року, а також клопотання про зупинення виконання вказаних судових рішень. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 27.12.2013 року відкрито касаційне провадження за скаргою відповідача, однак його клопотання про зупинення виконання оскаржених в касаційному порядку судових рішень по день звернення з заявою № 10-09-00303 від 11.02.2014 року судом касаційної інстанції не розглянуто. Посилаючись на норми статті 6 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», статті 239 Кодексу законів про працю України, відповідач вважає, що в разі виконання судових рішень судів першої та апеляційної інстанцій в цій адміністративній справі про стягнення заробітної плати з Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області, яке фінансується з Державного бюджету, якщо ці рішення судів будуть скасовані Вищим адміністративним судом України, це завдасть безповоротних збитків державному бюджету, оскільки поворот виконання судових рішень в частині стягнення заробітної плати не допускається.
В зв'язку з надходженням вказаного клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області, судом, враховуючи імперативні приписи частини 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, призначено його до розгляду в судовому засіданні на 03.03.2014 року о 15 год. 30 хв., про що особи, які беруть участь у справі були повідомлені шляхом направлення їм повісток рекомендованою кореспонденцією та телефонограмами.
Позивач та треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача в судове засідання не з'явилися, однак суд, виходячи зі змісту частини 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, дійшов висновку, що їх неприбуття не перешкоджає розглядові заяви.
В судовому засіданні представник заявника повністю підтримав клопотання про відстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2013 року в цій адміністративній справі.
Розглянувши клопотання відповідача, заслухавши пояснення представника відповідача, суд дійшов висновку відмовити в його задоволенні, з огляду на таке.
Підстави та порядок розгляду питання про відстрочення або розстрочення, зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі передбачено статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 вказаної статті Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
При цьому, згідно частини 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, за наявності передбачених частиною 1 цієї статті підстав, може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання судового рішення лише у виняткових випадках.
Таким чином, наведена норма пов'язує можливість розстрочення чи відстрочення виконання рішення, зокрема, у «виняткових випадках» за умови доведення заявником існування конкретних обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у певний строк. При цьому, обставини, за яких виконання судового рішення неможливе, повинні існувати насправді, в реальності, та безпосередньо перешкоджати його виконанню в строки, в обсязі та в порядку, визначеному у судовому рішенні.
На переконання суду, відповідачем в заяві від 11.02.2014 року не наведено суду жодних обставин в розумінні статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, їх реального існування, які б ускладнювали виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року або робили її виконання неможливим.
За наведеного, суд дійшов висновку про те, що в задоволенні клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області № 10-09-00303 від 11.02.2014 року про відстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2013 року в цій адміністративній справі належить відмовити.
Керуючись статтями 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області № 10-09-00303 від 11.02.2014 року про відстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2013 року в адміністративній справі № 809/1873/13-а відмовити.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий-суддя Боршовський Т.І.
судді Кафарський В.В.
Тимощук О.Л.
Ухвала в повному обсязі складена 05.03.2014 року.