Постанова № 37501388, 06.02.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2014
Номер справи
803/1770/13-а
Номер документу
37501388
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2014 року Справа № 803/1770/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Кравчик В.В.,

за участю представника позивача Денісова С.П.,

представника відповідача Павлюк І.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Управління освіти Луцької міської ради про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

15 серпня 2013 року Державна фінансова інспекція у Волинській області (далі - ДФІ у Волинській області) звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління освіти Луцької міської ради (далі - Управління освіти) про зобов'язання виконати п. 2 та п. 3 вимоги від 03.07.2013 року № 03-030-14-14/3859.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками ДФІ у Волинській області на виконання ухвал Луцького міськрайонного суду Волинської області від 15.04.2013 року та від 21.05.2013 року по відкритому кримінальному провадженні №42012020020000134 за ознаками кримінальних правопорушень, з 20 по 28 травня 2013 року проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності в Управлінні освіти, в частині законності нарахування та виплати надбавки з метою престижності праці педагогічним працівникам за період з 01.01.2010 року по 31.08.2011 року, якою виявлені фінансові порушення, про що складено акт № 030-24/06 від 28.05.2013 року.

На підставі цього акту перевірки ДФІ у Волинській області відповідачу надіслано лист-вимогу № 03-030-14-14/3859 від 03.07.2013 року «Про усунення порушень» в п. 2 якої вказано: відшкодувати незаконно встановлену, нараховану та виплачену протягом 2010 року та січня-серпня 2011 року надбавку 25 директорам та 102 заступникам директорів загальноосвітніх шкіл м. Луцька за престижність праці педагогічних працівників на загальну суму 316 059,41 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у незаконних грошових виплатах кошти в сумі 316 059,41 грн. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП України; в п.3 вказано: на суму незаконно нарахованої заробітної плати провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум єдиного соціального внеску та зарахувати в рахунок майбутніх платежів зайво сплачені кошти в сумі 111 151,99 грн. Проте, дане порушення відповідачем не усунуто.

Зважаючи на викладене просить зобов'язати Управління освіти Луцької міської ради виконати п. 2 та п. 3 вимоги № 03-030-14-14/3859 від 03.07.2013 року «Про усунення виявлених в ході ревізії порушень законодавства».

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги позовної заяви підтримав. Просив зобов'язати відповідача виконати законні вимоги п. 2 та п. 3 викладені в листі ДФІ у Волинській області № 03-030-14-14/3859 від 03.07.2013 року «Про усунення порушень,

Представник відповідача позов не визнала з підстав викладених в запереченнях та просила в його задоволенні відмовити повністю.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення, з наступних підстав. При цьому судом враховано наступне.

Частина 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та Законами України.

Отже, даний спір є публічно-правовим на який поширюється юрисдикція Волинського окружного адміністративного суду.

Указом Президента України від 23.04.2011 року №499/2011 «Про Положення про Державну фінансову інспекцію України» затверджено Положення про Державну фінансову інспекцію України, яка являється правонаступником Головного контрольно-ревізійного управління України.

Статус ДФІ, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року №2939-XII (далі -Закон № 2939-XII).

Статтею 2 Закону № 2939-XII визначено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідно до частини 3 Положення про Державну фінансову інспекцію України основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.

Згідно зі статтею 9 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) у районах, містах і районах у містах виконують функції, визначені статтею 8 цього Закону, зокрема, - проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють державний фінансовий аудит виконання державних (бюджетних) програм, діяльності бюджетних установ, суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також інших суб'єктів господарювання, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів, або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

Відповідно до пунктів 1, 7 та 10 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» контрольно-ревізійним управлінням в областях надається право: перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Згідно з Положенням про державні фінансові інспекції у районах, містах та міжрайонні, об'єднані в районах та містах фінансові інспекції, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №1236 від 03.10.2011 року основним завданням підрозділу є реалізація повноважень Інспекції на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

В силу завдань та функцій Державної фінансової інспекції, іі регіональних управлінь, визначених Конституцією України, Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», Положення про Державну фінансову інспекцію України, органи Державної фінансової інспекції України мають право проводити ревізії у підконтрольних установах.

Судом встановлено, що працівниками ДФІ у Волинській області на виконання ухвал Луцького міськрайонного суду Волинської області від 15.04.2013 року та від 21.05.2013 року по відкритому кримінальному провадженні №42012020020000134 за ознаками кримінальних правопорушень з 20 по 28 травня 2013 року проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності в Управлінні освіти, в частині законності нарахування та виплати надбавки з метою престижності праці педагогічним працівникам за період з 01.01.2010 року по 31.08.2011 року.

За результатами проведеної ревізії було складено акт № 030-24/06 від 28.04.2013 року, в якому зафіксовані порушення, зокрема, ревізією складання та обґрунтованості потреби в бюджетних асигнуваннях за загальним фондом кошторису Управління освіти встановлено, що при розрахунку розміру бюджетних асигнувань по КФКВ 070201 «Загальноосвітні школи (в т. ч. школа-дитячий садок, інтернат при школі)" (далі - КФКВ 070201) за КЕКВ 1111 «Заробітна плата» (далі - КЕКВ 1111) для загальноосвітніх шкіл (далі - ЗОШ) на 2010-2011 роки враховано витрати на виплату: основної заробітної плати, стимулюючих надбавок та доплат, індексацію грошових доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, щорічну винагороду педагогічним працівникам, а також на надбавки у розмірі 20 відсотків від посадових окладів з метою престижності праці окремим категоріям педагогічних працівників.

Так, потреба в бюджетних асигнуваннях на заробітну плату працівникам навчальних закладів у 2010 році становила 61 980 500,00 грн., у 2011 році - 65 713 900,00 гривень.

Крім того, ревізією обґрунтованості розрахунків потреби в бюджетних асигнуваннях на заробітну плату встановлено, що в порушення п. 22 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року №228 Управлінням освіти у 2010-2011 роках при плануванні видатків на виплату надбавки за престижність педпрацівникам враховувалися суми надбавки за престижність директорам навчальних закладів та їх заступників відповідно до протарифікованих викладацьких годин, внаслідок чого завищено потребу в бюджетних асигнуваннях за КФКВ 070201 на заробітну плату з нарахуваннями в сумі 427 211,40 грн., яку профінансовано та використано у 2010 ропі в сумі 188 666,32 грн., у 2011 році - в сумі 127 393,09 гривень.

В результаті вищезазначеного, порушено п. 5 ст. 7 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 № 2542-Ш (далі - БКУ № 2542) та п. 5 ст. 7 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-У1 (далі - БКУ № 2456).

Порушення допущено керівником відділу економіки та прогнозування Цьок О. Р., яка відповідно до посадової інструкції проводила розрахунки до кошторисів Управління освіти на 2010-2011 роки.

З пояснення Цьок О. Р. вбачається що, планування видатків для нарахування надбавки за престижність педпрацівників 3ОШ на 2010-2011 роки проведено відповідно до постанови КМУ № 1130.

Ревізією дотримання порядку затвердження кошторису та виділення загальних сум бюджетних асигнувань встановлено, що кошторисом доходів і видатків за КФКВ 070201, по КЕКВ 1111 Управлінню освіти для ЗОШ міста затверджено бюджетні асигнування на 2010 рік в сумі 61 980 500,00 грн., що відповідає розрахованій потребі, на 2011 рік - 65 574 000,00 грн., що на 139 900,00 грн. менше потреби, розрахованої Управлінням освіти на 2011 рік.

Кошториси затверджені начальником Управління освіти у 2010 році - ОСОБА_4, у 2011 році - ОСОБА_5

Ревізією дотримання порядку внесення змін до кошторису Управління освіти встановлено, що протягом 2011 року на оплату праці додатково виділені бюджетні кошти в зв'язку із підвищенням заробітної плати з 01 липня, 01 жовтня, 01 грудня 2011 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій, окремих галузей бюджетної сфери», що підтверджено довідками про зміни до річного розпису бюджету та розрахунками на відповідні суми.

Так, кошторисом доходів і видатків, з врахуванням внесених протягом року змін, за КФКВ 070201, по КЕКВ 1111 на 2010 рік затверджено видатки в сумі 60 699 211,00 грн., на 2011 рік - 66 465 290,00 грн. (в т.ч. кошти на виплату надбавки за престижність відповідно 4 792 517,00 грн. та 6 032 660,00 грн., що становить 20 відсотків до посадових окладів педпрацівників).

Ревізією фактичного виконання кошторису Управлінням освіти встановлено, що за КФКВ 070201, КЕКВ 1111 за загальним фондом кошторису у 2010 році та за 8 місяців 2011 року касові й фактичні видатки відповідають асигнуванням, затвердженим у кошторисі на відповідні періоди. Станом на 01.09.2011 року дебіторська чи кредиторська заборгованість по заробітній платі відсутня.

Щодо дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2009 року № 1130 «Про встановлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів га вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації державної га комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників», суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів, України від 05.10.2009 № 1130 „Про встановлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників" (далі - Постанова № 1130) з 01 січня 2010 року встановлена зазначеним категоріям педагогічних працівників надбавка в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Листом від 22.01.2010 року № 187/02-10 «Про виплату надбавки педагогічним працівникам», який Управлінням освіти і науки Волинської облдержадміністрації скерований начальнику Управління освіти, доведено до відома та виконання листа Міністерства освіти і науки України від 19.01.2010 року № 1/9-16 «Про виплату надбавки педагогічним працівникам» (далі - Лист № 1/9-16). Колишнім начальником Управління освіти ОСОБА_4 скеровано даний лист «Для роботи» головному бухгалтеру Управління освіти ОСОБА_16

У Листі № 1/9-16 зазначено про забезпечення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2009 року № 1130 «Про встановлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів 1-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників» у відповідності до чинного законодавства.

В ході ревізії встановлено, що відповідно до даних (тарифікаційних списків, розрахунково-платіжних відомостей, особових рахунків працівників) Централізованою бухгалтерією Управління освіти з 01 січня 2010 року проведено нарахування вчителям, вихователям, директорам та заступникам директорів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, надбавку в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Також для ревізії надано лист від 19.02.2010 року № 471/02-10, який Управлінням освіти і науки Волинської облдержадміністрації скерований начальнику Управління освіти, в якому доведено до відома та виконання спільного листа Міністерства освіти і науки України від 15.02.2010 року № 1/9-80 та Міністерства праці та соціальної політики України від 17.02.2010 року № 1632/0/14-10/13 «Щодо роз'яснення до постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 року № 1130» (далі - Лист №1/9-80).

Колишнім начальником Управління освіти ОСОБА_4 скеровано даний лист «Для роботи» головному бухгалтеру Управління освіти ОСОБА_16

У п. 2 Листа № 1/9-80 зазначено, що надбавка встановлюється до посадового окладу або ставки заробітної плати (в тому числі і годинної ставки) за займаною посадою, визначених з урахуванням підвищень, передбачених чинними нормативно-правовими актами з оплати праці, незалежно від установлених за іншими чинними нормативно-правовими актами надбавок і доплат.

Слід зазначити, що в порушення Інструкції з діловодства у виконавчих органах Луцької міської ради, затвердженої розпорядженням міського голови від 08.01.2009 року №5, абз. 13 п. 6.3 Положення «Про управління освіти Луцької міської ради», затвердженого рішенням від 24.06.2009 року № 42/12, начальником Управління освіти ОСОБА_4 не видано наказ на виконання постанови КМУ № 1130.

Оскільки директори шкіл та їх заступники відповідно до тарифікаційних списків у ревізійному періоді виконували викладацьку роботу в межах, визначених п. 91 наказу Міністерства освіти України від 15.04.1993 року № 102 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» в тих же навчальних закладах, в яких займали керівні посади, то надбавка в розмірі 20 відсотків повинна була встановлюватись до посадового окладу керівника.

В порушення вимог Постанови № 1130 в період її чинності - з 01 січня 2010 року по 31 серпня 2011 року 25 директорам та 102 заступникам директорів встановлено надбавку не тільки до посадового окладу зайнятої посади, а й на години викладацької роботи.

Відповідне порушення призвело до зайвого нарахування та виплати надбавки за престижність вищезазначеним категоріям працівників протягом 2010 року та січня-серпня 2011 року на суму 316 059,41 грн. (2010 рік - 188 666,32 грн., січень-серпень 2011 року - 127 393,09 гри.) та відповідно до зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на суму 111 151,99 грн. (2010 рік - 66 519,10 грн., січень-серпень 2011 року - 44 632,89 гривень).

Операцію з нарахування надбавки за престижність праці у бухгалтерському обліку централізованою бухгалтерією Управління освіти відображено в меморіальному ордері № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій» за січень-грудень 2010 року, січень-серпень 2011 року за дебетом субрахунку 801 «Видатки з державного бюджету на утримання установи та інші заходи», кредитом субрахунку 661 «Розрахунки із заробітної плати».

Внаслідок допущених порушень у ф. № 2м «Звіт про надходження та використання коштів загального фонду» за 2010 рік касові й фактичні видатки завищено за КФКВ 070201, по КЕКВ 1111 «Заробітна плата» на суму 188 666,32 грн., за КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» на суму 66 519,10 грн., що є порушенням п. 1.2 Порядку складання фінансової звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Держказначейства України від 25.05.2010 року № 164 , п. 1 ст. З Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року №996-Х1У (далі - Закон № 996), п. З ст. 56 БКУ № 2542.

Аналогічно, за 2011 рік у ф. № 2м «Звіт про надходження та використання коштів загального фонду», завищено касові й фактичні видатки за КФКВ 070201, по КЕКВ 1111 «Заробітна плата» на суму 127 393,09 грн. та за КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» на суму 44 632,89 грн., що є порушенням п. 1.2 Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів від 05.01.2011 року № 2, п. 1 ст. З Закону № 996, п. 2 ст. 56 БКУ № 2456.

Вищезазначені порушення допущені бухгалтерами відділу заробітної плати Централізованої бухгалтерії Управління освіти ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_6, 'ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 та ОСОБА_17, які згідно посадових інструкцій в своїй роботі керуються інструкційними матеріалами по нарахуванню заробітної плати, трудовим законодавством, складають тарифікаційні списки педпрацівників по КФКВ 070201, нараховують заробітну плату працівникам ЗОШ та несуть відповідальність за нарахування заробітної плати, виконують інші розрахунки з працівниками, громадянами та юридичними особами відповідно до чинного законодавства. Керівниками відділу заробітної плати у ревізійному періоді були: протягом січня-серпня 2010 року - ОСОБА_13, з вересня 2010 року по серпень 2011 року - ОСОБА_17

Внаслідок допущених порушень Управлінню освіти завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 427 211,40 гривень.

З метою усунення виявлених порушень ДФІ у Волинській області направлено на адресу Управління освіти Луцької міської ради лист-вимогу від 03.07.2013 року № 03-030-14-14/3859 про усунення порушень, а саме п. 2, якої вказано: Відшкодувати незаконно встановлену, нараховану та виплачену протягом 2010 року та січня-серпня 2011 року надбавку 25 директорам та 102 заступникам директорів загальноосвітніх шкіл м. Луцька за престижність праці педагогічних працівників на загальну суму 316 059,41 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у незаконних грошових виплатах кошти в сумі 316 059,41 грн. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП України; в п.3 вказано: На суму незаконно нарахованої заробітної плати провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум єдиного соціального внеску та зарахувати в рахунок майбутніх платежів зайво сплачені кошти в сумі 111 151,99 грн. Проте, дані порушення відповідачем не усунуто. Позивач просить зобов'язати Управління освіти Луцької міської ради виконати п. 2 та п. 3 вимоги від 03.07.2013 року № 03-030-14-14/3859 щодо забезпечення відшкодування грошових коштів в сумі 427 211,40 грн.

Станом на 06.02.2014 року не забезпечено відшкодування незаконно виплаченої надбавки та заробітної плати на суму 427 211,40 грн. та не виконано п. 2 та п. 3 вимоги від 03.07.2013 року № 03-030-14-14/3859.

Таким чином, у відповідності до завдань та функцій Державної фінансової інспекції, її регіональних управлінь, визначених Конституцією України, Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», Положення про Державну фінансову інспекцію України, ДФІ у Волинській області мало право проводити ревізію у Дубівській сільській раді та пред'являти керівнику вимогу щодо усунення виявлених порушень законодавства.

Відповідно до пункту 8 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», пункту 18 Положення «Про державну фінансову інспекцію України», затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 р. № 499/2011, п.6.16 Положення «Про Державну фінансову інспекцію у Волинській області», затвердженого Головою Держфінінспекції України 07..12.2011 р. органам Держфінінспекції надано право у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти отримані з порушенням чинного законодавства.

Крім того, як вже було встановлено пунктами 1, 7 та 10 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» контрольно-ревізійним управлінням в районах надається право: перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Таким чином, контролюючий орган дотримав вимоги законодавства щодо проведення перевірки підконтрольного підприємства та щодо пред'явлення вимоги про усунення порушень.

Стаття 13 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» передбачає, що дії або бездіяльність службових осіб державної контрольно-ревізійної служби можуть бути оскаржені в судовому або адміністративному порядку. Скарги на дії службових осіб в районах, містах, районах у містах та службових осіб контрольно-ревізійних управлінь розглядаються і вирішуються начальниками цих управлінь. Скарги на дію службових осіб Головного контрольно-ревізійного управління України та начальників контрольно-ревізійних управлінь Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя розглядаються та вирішуються начальником Головного контрольно-ревізійного управління України. Скарги розглядаються і рішення за ними приймаються керівниками відповідних органів державної контрольно-ревізійної служби не пізніш як у місячний строк з моменту їх надходження. У разі незгоди юридичних і фізичних осіб з цими рішеннями вони можуть бути оскаржені у судовому порядку.

Судом встановлено, що 07.10.2013 року Управління освіти Луцької міської ради звернулося до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фінансової інспекції у Волинській області про визнання протиправною та скасування вимоги №03-030-14-14/3859 від 03.07.2013 року «Про усунення порушень законодавства з питань дотримання фінансово-бюджетної дисципліни», в т.ч. п. 2 та п. 3 в частині відшкодування незаконно виплаченої надбавки та заробітної плати на суму 427 211,40 грн., які ДФІ у Волинській області просить зобов'язати Управління освіти виконати в даній справі. Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 28.10.2013 року в справі №803/2053/13-а, яка залишена без змін ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 21.01.2014 року, в задоволенні адміністративного позову про визнання протиправною та скасування вимоги №03-030-14-14/3859 від 03.07.2013 року відмовлено повністю. Постанова Волинського окружного адміністративного суду від 28.10.2013 року набрала законної сили.

З врахуванням вищевикладеного вимога ДФІ у Волинській області №03-030-14-14/3859 від 03.07.2013 року за результатом судового оскарження набрала законної сили і є обов'язковою для виконання.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 15 Закону № 2939-XII визначено, що службові особи державної контрольно-ревізійної служби є представниками органів державної виконавчої влади. Законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно з частиною 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд враховує, що на момент розгляду справи доказів про виконання в повному обсязі пунктів 2, 3 законної вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області №03-030-14-14/3859 від 03.07.2013 року «Про усунення порушень», доказів її протиправності відповідачем не надано, в установленому законом порядку дана вимога не скасована і є чинною.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве юридичне значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Частиною 3 статті 159 КАС України встановлено, що обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд приходить до висновку, що викладені в позовній заяві посилання позивача є обґрунтованими, а відтак судом встановлені підстави для задоволення позову.

Керуючись статтями 2, 11, 17, 41, 71, 158, 159, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статтей 9, 10, 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Управління освіти Луцької міської ради виконати пункти 2, 3 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області №03-030-14-14/3859 від 03.07.2013 року «Про усунення порушень законодавства з питань дотримання фінансово-бюджетної дисципліни».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 11 лютого 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С.Ф.Костюкевич