П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2014 року Справа № 608/369/14-п
Номер провадження3/608/138/2014
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Парфенюк В. І.
з участю секретаря Южди Л.С.
прокурора Маржана Р.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи, які надійшли з управління СБ України в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки АДРЕСА_1, громадянки України, освіта вища, начальника комунального підприємства «Чортків дім», ідентифікаційний номер платника податків -НОМЕР_1,
паспорт серії НОМЕР_2, виданий 14 грудня 1998 року Чортківським РВ управління МВС України в Тернопільській області
за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, працюючи на посаді начальника комунального підприємства «Чортків дім» з 2 квітня 2012 року по даний час, і будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, та відповідно по підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, володіючи нормативно-правовою базою, що регламентує засади службових та адміністративних відносин, умисно, з метою приховування суперечностей між особистими інтересами та службовими повноваженнями, наявність яких могли вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень, не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно не повідомила Чортківську міську раду про наявність конфлікту інтересів, з приводу роботи її сина на підприємстві на посаді майстра виробничої дільниці, чим порушила вимоги передбачені статтею 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 свою вину в вчиненому правопорушенні визнала повністю, пояснила, що вона не знала про обов'язок повідомляти міську раду про наявний конфлікт інтересів, так як її син на роботу прийшов ще в 2008 році, а вона працює лише з 2012 року року. Крім того, син за своєю посадою перебуває в безпосередньому підпорядкуванні головного інженера підприємства.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», відповідальність за яке передбачена ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з наступних мотивів.
Згідно Статуту комунальне підприємство "Чортків дім" засноване на комунальній власності територіальної громади міста Чорткова, підпорядковане, підзвітне та підконтрольне виконавчому комітету Чортківської міської ради та обласному управлінню житлово-комунального господарства.
ОСОБА_1 згідно наказу № 17 п.1 від 2 квітня 2012 року працює на посаді начальника комунального підприємства "Чортків дім", а тому вона є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
З наказу № 74 п.1 від 18 листопада 2008 року вбачається, що син ОСОБА_1 -- ОСОБА_2 працює на посаді майстра комунального підприємства "Чортків дім".
З повідомлення Чортківської міської ради від 3 лютого 2014 року № 205 вбачається, що фактів повідомлення працівниками підприємств, установ та організацій Чортківської міської ради про конфлікти інтересів за період з 1 січня 2013 року по 29 січня 2014 року не поступало.
Статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів. У цій статті під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Згідно ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані:
1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;
2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 відповідно до вимог п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 вищезазначеного Кодексу.
Неповідомивши Чортківську міську раду про наявність конфлікту інтересів щодо роботи в її підпорядкуванні сина, а також прийняття рішень щодо нього, якому вона сприяла в отриманні вигоди, ОСОБА_1, таким чином, вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до вимог ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, вона позитивно характеризується за місцем роботи, тому вважає що відносно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.
З врахуванням наведеного, керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,--
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки судового збору на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України (р/р 31210206700554, код ЄДРПОУ суду 02886663, отримувач коштів Держбюджет Чортківський район 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37938481, банк отримувача ГУДКУ у Тернопільській області, код банку отримувача (МФО) 838012).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга або протест прокурора подаються до апеляційного суду Тернопільської області через Чортківський районний суд Тернопільської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або протесту прокурора.
, Суддя: В І Парфенюк