ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
28 лютого 2014 року № 813/358/14
Львівський окружний адміністративний суд у колегіальному складі:
головуючого-судді Качур Р.П.
суддів Лунь З.І., Сподарик Н.І.
за участю секретаря судового засідання Олійника Ю.В.
представника позивача Попка О.М., представника відповідача-1 Прийми Ю.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державного підприємства інженерного центру «Техно-Ресурс» до Управління Державної казначейської служби у Франківському районі м. Львова Львівської області, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
16 січня 2014 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява державного підприємства інженерного центру «Техно-Ресурс» до Управління Державної казначейської служби у Франківському районі м. Львова Львівської області, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії.
У судовому засіданні 28.02.2014 року судом було поставлено на обговорення питання про залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог про визнання неправомірними дій Управління державної казначейської служби України у Франківському районі м. Львова Львівської області щодо зняття з обліку бюджетних фінансових зобов'язань по бюджетній програмі КПКВ 2751330 «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії» для забезпечення виплати кредиторської заборгованості, що утворилася у зв'язку з невиплатою ДПІЦ «Техно-ресурс» бюджетних коштів на суму 353486,90 грн. у зв'язку із пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Представник позивача проти залишення позовної заяви у вказаній частині заперечив, зазначив, що позивачу не було відомо про зняття з обліку бюджетних фінансових зобов'язань по бюджетній програмі КПКВ 2751330 «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії» для забезпечення виплати кредиторської заборгованості, що утворилася у зв'язку з невиплатою ДПІЦ «Техно-ресурс» бюджетних коштів на суму 353486,90 грн., оскільки відповідач-1 про вказані дії позивача не повідомляв.
Представник відповідача-1 у судовому засіданні просив залишити позовну заяву без розгляду в частині вимог про визнання неправомірними дій Управління державної казначейської служби України у Франківському районі м. Львова Львівської області щодо зняття з обліку бюджетних фінансових зобов'язань по бюджетній програмі КПКВ 2751330 «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії» для забезпечення виплати кредиторської заборгованості, що утворилася у зв'язку з невиплатою ДПІЦ «Техно-ресурс» бюджетних коштів на суму 353486,90 грн. Вказане мотивував тим, що про зняття з обліку бюджетних фінансових зобов'язань позивачу стало відомо з листа № 03-15/81 від 18.02.2013 року, у якому відповідач-1 повідомив позивача крім іншого про зняття з обліку бюджетних фінансових зобов'язань.
Приймаючи рішення суд керувався наступним.
Згідно з ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з п. 3 ст. 7 КАС України принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах, крім інших, є принцип рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
Згідно з ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідачем-1 до матеріалів справи додано лист № 03-15/81 від 18.02.2013 року, адресований позивачу, у якому позивача повідомлено, що відповідно до вимог абзацу першого п. 2.13. Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів органах Державної казначейської служби України бюджетні зобов'язання в сумі 353486,90 грн. та бюджетні фінансові зобов'язання в сумі 353486,90 грн. 31.12.2012 року були зняті з обліку. Зазначений лист позивач отримав 18.02.2013 року, про що свідчить напис на листі (а. с. 67).
Вказані обставини свідчать про те, що 18.02.2013 року позивачу стало відомо про дії Управління державної казначейської служби України у Франківському районі м. Львова Львівської області щодо зняття з обліку бюджетних фінансових зобов'язань по бюджетній програмі КПКВ 2751330 «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії» для забезпечення виплати кредиторської заборгованості, що утворилася у зв'язку з невиплатою ДПІЦ «Техно-ресурс» бюджетних коштів на суму 353486,90 грн. Суд зазначає, що саме з 18.02.2013 року розпочався перебіг строку звернення до адміністративного суду для визнання протиправними зазначених дій, відтак позивач звернувся до суду із пропуском строку звернення до адміністративного суду, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Таким чином, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог про визнання неправомірними дій Управління державної казначейської служби України у Франківському районі м. Львова Львівської області щодо зняття з обліку бюджетних фінансових зобов'язань по бюджетній програмі КПКВ 2751330 «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії» для забезпечення виплати кредиторської заборгованості, що утворилася у зв'язку з невиплатою ДПІЦ «Техно-ресурс» бюджетних коштів на суму 353486,90 грн., оскільки не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Керуючись ст. ст. 99, 100, п. 9 ч. 1 ст. 155, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в :
Позовну заяву Державного підприємства інженерного центру «Техно-ресурс» до Управління Державної казначейської служби у Франківському районі м. Львова Львівської області, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії в частині вимог про визнання неправомірними дій Управління державної казначейської служби України у Франківському районі м. Львова Львівської області щодо зняття з обліку бюджетних фінансових зобов'язань по бюджетній програмі КПКВ 2751330 «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії» для забезпечення виплати кредиторської заборгованості, що утворилася у зв'язку з невиплатою ДПІЦ «Техно-ресурс» бюджетних коштів на суму 353486,90 гр. залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.
Повний текст ухвали складено та підписано 3 березня 2014 року.
Головуючий суддя Качур Р.П.
Суддя Лунь З.І.
Суддя Сподарик Н.І.