УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
в частині позовних вимог
05 березня 2014 року
Справа № 803/396/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши позовну заяву Приватного акціонерного товариства “Волинський шовковий комбінат” до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення та рішення про результати розгляду первинної скарги,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство “Волинський шовковий комбінат” звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0009252201 від 07.11.2013 року та рішення Головного управління Міндоходів у Волинській області №3426/10/10.2-06 від 05.12.2013 року про результати розгляду первинної скарги.
Із змісту позовних вимог вбачається, що позивач звернувся в суд з адміністративним позовом у якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009252201 від 07.11.2013 року та рішення Головного управління Міндоходів у Волинській області №3426/10/10.2-06 від 05.12.2013 року про результати розгляду первинної скарги.
У відкритті провадження в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Міндоходів у Волинській області №3426/10/10.2-06 від 05.12.2013 року про результати розгляду первинної скарги слід відмовити на підставі пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), з наступних підстав.
Адміністративне судочинство згідно з ч.1 ст.2 КАС України спрямоване на захист прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень зі сторони суб’єктів владних повноважень.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Під рішенням суб’єкта владних повноважень у контексті положення п.1 ч.2 ст.17 КАС України необхідно розуміти нормативно-правові акти та правові акти індивідуальної дії.
Правовим актом індивідуальної дії є виданий суб’єктом владних повноважень офіційний письмовий документ, прийнятий на виконання нормативно-правового акта, дію якого поширено на конкретних осіб та/або які стосуються конкретної ситуації і є актами одноразового застосування норм права.
При цьому, суд зазначає, що рішення про результати розгляду скарги не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, оскільки не створює для позивача юридичних прав та обов’язків.
Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення про результат розгляду скарги не є рішенням суб’єкта владних повноважень (нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії), а тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Міндоходів у Волинській області №3426/10/10.2-06 від 05.12.2013 року про результати розгляду первинної скарги слід відмовити.
При цьому відповідно до вимог частин п’ятої та шостої статті 109 КАС України позивачу слід роз’яснити, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Керуючись статтею 109 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в частині позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Міндоходів у Волинській області №3426/10/10.2-06 від 05.12.2013 року про результати розгляду первинної скарги в адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства “Волинський шовковий комбінат” до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення та рішення про результати розгляду первинної скарги.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самими позовними вимогами, щодо яких постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала заяву.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю.Ю. Сорока