Ухвала суду № 37482489, 10.08.2011, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2011
Номер справи
9101/92454/2011
Номер документу
37482489
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

"10" серпня 2011 р.справа № 2-530/11

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Коршун А.О. перевіривши відповідність апеляційної скарги Кіровоградської міської ради

на постанову: Ленінського районного суду м. Кіровограда від 20.05.2011р. у справі № 2а-530/11

за позовом: ОСОБА_1

до: Кіровоградської міської ради, Дочірнього підприємства державного підприємства МВС України «СМЕУ Ресурси-Світлофор», Спеціалізованого монтажно-експлуатаційного підрозділу управління Державтоінспекції УМВС України в Кіровоградській області, Управління житлово-комунального господарства Кіровоградської міської ради

про: визнання дій неправомірними та відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

вимогам КАС України,-

в с т а н о в и в:

Постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 20.05.2011р. у справі № 2а-530/11 адміністративний позов задоволено частково (суддя -Шевченко І.М.) /а.с. 36-37/.

Відповідач -Кіровоградська міська рада, не погодившись з вищезазначеною постановою суду 30.05.2011р. подав на пошту апеляційну скаргу.

Ознайомившись з апеляційною скаргою відповідача на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 20.05.2011р. у справі № 2а-530/11, вважаю, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, а саме:

- до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.

Відповідно до п.1 ч.3 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору судовий збір сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита.

Таким чином розділ VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України містить посилання лише на те, що судовий збір сплачується у порядку встановленому для державного мита.

Порядок сплати державного мита регулюється ст.7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" №7-93 від 21.01.1993 року.

Відповідно до ст.7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" №7-93 від 21.01.1993 року, яка має найменування "Порядок сплати державного мита", державне мито сплачується готівкою, митними марками і шляхом перерахувань з рахунку платника в кредитній установі; порядок сплати державного мита встановлюється Міністерством фінансів України.

Аналіз вищезазначених норм права свідчить про те, що законом будь-які пільги при сплаті судового збору при зверненні до апеляційного адміністративного суду взагалі не передбачені так як в п.1 ч.3 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України міститься посилання лише на порядок, встановлений законодавством для державного мита, а цей порядок регулюється ст.7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" №7-93 від 21.01.1993 року і ця стаття Декрету ніяких пільг не передбачає.

Жодною нормою Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" не передбачено звільнення органів місцевого самоврядування від сплати державного мита при поданні апеляційної скарги, у справі де орган місцевого самоврядування виступає відповідачем за позовом про визнання дій неправомірними та відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Відповідачем до апеляційної скарги додано рішення Кіровоградської міської ради №196 від 24.02.2011р. «Про звільнення на 2011 рік від сплати державного мита (судового збору) в частині, що зараховується до місцевого бюджету», але вказане рішення не може бути прийняте судом до уваги, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" місцеві Ради народних депутатів мають право встановлювати додаткові пільги для окремих платників щодо сплати державного мита, яке зараховується до місцевих бюджетів, а Міністерство фінансів України - щодо державного мита, яке зараховується до державного бюджету України.

Апеляційна скарга Кіровоградської міської ради на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 20.05.2011р. у справі № 2а-530/11 буде розглядатись Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом, тобто місцем розгляду справи є місто Дніпропетровськ. Місцеві ради м. Дніпропетровська будь-яких додаткових пільг щодо сплати державного мита (судового збору) для Кіровоградської міської ради не встановлювали, а тому Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом не може бути прийнято до уваги рішення Кіровоградської міської ради №196 від 24.02.2011р. «Про звільнення на 2011 рік від сплати державного мита (судового збору) в частині, що зараховується до місцевого бюджету».

Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу. За таких обставин вважаю необхідним, апеляційну скаргу Кіровоградської міської ради на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 20.05.2011р. у справі № 2а-530/11 залишити без руху та надати заявнику строк до 10.10.2011р. для усунення недоліків апеляційної скарги: - надання документу про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 446,99грн. (реквізити для сплати судового збору одержувач: УДК у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, ЄРДПОУ 24245686, р/р 31119095700004, МФО 805012, банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області, код 22090200).

Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, -

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу Кіровоградської міської ради на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 20.05.2011р. у справі № 2а-530/11 - залишити без руху.

Зобов'язати Кіровоградську міську раду у строк до 10 жовтня 2011 р. усунути недоліки апеляційної скарги:

- надати документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 446,99грн. (реквізити для сплати судового збору одержувач: УДК у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, ЄРДПОУ 24245686, р/р 31119095700004, МФО 805012, банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області, код 22090200).

Копію ухвали направити заявнику для виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти з дня її отримання шляхом подання касаційної скарги.

Суддя А.О. Коршун