ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 лютого 2014 рокуЛуганськ№ 812/1315/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Артемівське» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення зі створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2012 році, -
ВСТАНОВИВ:
24 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до пункту 3 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, пунктом 4 частини 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (зазвичай позивач спочатку викладає обставини, за яких, на його думку, було порушено його права, свободи чи інтереси, з посиланням на докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом; за бажанням - дає свою правову оцінку цим обставинам; а потім - після слова «прошу» - формулює позовні вимоги з урахуванням частин третьої і четвертої статті 105 КАС України), а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
До елементів позовної заяви слід віднести предмет, підставу та зміст позову, які безпосередньо пов'язані між собою. Предмет позову - це частина позовної заяви, яка складає матеріально-правову вимогу позивача до відповідача, відносно якої адміністративний суд повинен ухвалити рішення. Ця вимога повинна носити правовий характер, тобто бути врегульованою нормами матеріального права, а також підпадати під юрисдикцію адміністративного суду.
Так, в прохальній частині адміністративного позову позивач просить: «стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Артемівське» (код ЄДРПОУ 30698858) на користь Державного бюджету України в особі Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невиконання 4% нормативу зі створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2012 році у розмірі середньорічної заробітної плати за кожне робоче місце призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, сума адміністративно-господарських санкцій буде встановлена під час судового розгляду. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Артемівське» (код ЄДРПОУ 30698858) на користь Державного бюджету України в особі Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, яка буде встановлена під час судового розгляду та виникла у період з 16.04.2013 року на день подання позову».
Позивачем не зазначено в адміністративному позові суму адміністративно-господарських санкцій та суму пені, які підлягатимуть стягненню з відповідача, та не надано відповідний розрахунок. Суд зауважує, що розрахунок суми позову в даному випадку повинен здійснюватися позивачем, а не судом. Оскільки позивач просить стягнути суму, то її розмір повинен бути виражено у певному цифровому еквіваленті, тобто у грошовому розмірі. Що в свою чергу на думку суду є невід'ємною частиною предмету позову в даному випадку. Вказаного позивачем зроблено не було, що в свою чергу унеможливлює відкриття провадження по справі.
Також позивачем в адміністративному позові не зазначено, коли йому стало відомо про порушення відповідачем законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що унеможливлює перевірку судом питання дотримання позивачем строку звернення до суду з адміністративним позовом.
Окрім того, позивач просить залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Територіальну державну інспекцію з питань праці у Луганській області, але не вказує, яким чином судове рішення може вплинути на права і обов'язки Територіальної державної інспекції з питань праці у Луганській області.
Таким чином, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання суду уточненого адміністративного позову.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Абз.6 ст.1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» визначає, що місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно абз.5 ч.4 ст.21 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» у виписці з Єдиного державного реєстру зазначаються: місцезнаходження юридичної особи або відокремленого підрозділу юридичної особи, або місце проживання фізичної особи - підприємця.
Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, позивачем не надано доказів які б підтверджували, місцезнаходження юридичної особи Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Артемівське», а саме довідки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців стосовно відповідача станом на дату звернення до суду.
Відсутність фактичних даних щодо місцезнаходження відповідача - юридичної особи на час подання вказаного адміністративного позову унеможливлює вирішення судом питання про територіальну підсудність вказаного позову Луганському окружному адміністративному суду, а відтак і відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.ч. 4, 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно положень пунктів 3, 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону; законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду (частина друга статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України).
Судом також встановлено, що позивачем не приєднано до позовної заяви жодних доказів, що підтверджують повноваження директора відділення ОСОБА_1 на підписання відповідних документів.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим, з огляду на приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Артемівське» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення зі створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2012 році залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з урахуванням поштового перебігу до 17 березня 2014 року та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, вона буде вважатися неподаною та повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Луганського окружного адміністративного суду належно оформленої уточненої позовної заяви з урахуванням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, надання суду довідки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців із зазначенням місцезнаходження юридичної особи державного підприємства Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Артемівське» станом на дату звернення до суду та надання суду доказів на підтвердження повноважень директора відділення ОСОБА_1 на підписання відповідних документів.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд у порядок і строки, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяК.В. Агевич