ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 березня 2014 рокуЛуганськ№ 812/1464/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., перевіривши матеріали адміністративного позову Державної екологічної інспекції у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська фірма «Силует» про застосування заходів реагування,
ВСТАНОВИВ:
03 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України та на даний час підстав для відкриття провадження не вбачається з огляду на таке.
Відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргою за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року N 3674-VI (далі - Закон № 3674), зі змінами внесеними згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19 вересня 2013 року № 590-VII, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Пільги щодо сплати судового збору встановлені статтею 5 Закону № 3674. З аналізу даної статті вбачається, що позивач від сплати судового збору не звільнений.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у розмірах визначених в ч. 2 ст. 4 Закону № 3674.
Так згідно, згідно абзацу третього підпункту 1 пункту 3 ч. 3 ст. 4 Закону № 3674, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Державне мито за подачу адміністративного позову до окружного адміністративного суду сплачується до державного бюджету.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить суд застосувати заходи реагування до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська фірма «Силует» шляхом тимчасової заборони (зупинення) експлуатації джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря - котлу водогрійного газового напільного «Колві-Термо «КТН 50 СЕ» за адресою: м. Луганськ, вул. Котєльнікова, 7, до отримання відповідного дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Судом встановлено, що позивачем при поданні адміністративного позову не було додано доказів сплати судового збору в розмірі визначеному Законом № 3674 за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру.
Суд вважає, що вказані обставини перешкоджають на даний час вирішити питання щодо відкриття провадження у справі, а тому суд розцінює ці обставини як недоліки позовної заяви.
Крім того, відповідно до внесених розділом ХІІ „Прикінцеві положення" Закону України від 07 липня 2010 року № 2453-VІ «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 03 серпня 2010 року, змін до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем не надано належних доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а саме - надано копію реєстру рекомендованої кореспонденції, з якого не можливо встановити зміст вкладення поштового конверту. Вказаний реєстр не може бути розцінений судом як належний доказ отримання відповідачем копії позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки з останнього не вбачається можливим встановити факт отримання саме копії позовної заяви та доданих до неї документів уповноваженою на те особою відповідача. Вказана обставина розцінюється судом як недолік позовної заяви.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 56, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська фірма «Силует» про застосування заходів реагування, залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом двадцяти днів з моменту отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру у належному розмірі за ставкою, передбаченою Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N 3674-VI за відповідними банківськими реквізитами; документів, що підтверджують надіслання відповідачу саме копії позовної заяви та доданих до неї документів.
У разі ненадання таких документів, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяА.А. Лагутін