ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2014 року Справа № 813/426/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кравціва О.Р., розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова про стягнення заборгованості із Приватного підприємства «Тур-Ретур», -
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду 20.01.2014 року надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова (далі – позивач, УПФ України у Франківському районі м. Львова) до приватного підприємства «Тур-Ретур» (далі – відповідач, ПП «Тур – Ретур») про стягнення із відповідача 986,84 грн. заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на користь позивача.
Ухвалою від 21.01.2014 року відкрито скорочене провадження у даній справі. Відповідач про розгляд справи у порядку скороченого провадження повідомлений належним чином, що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення /а.с.17/.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову, суд вважає за можливе, відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з ч. 3 ст. 6 КАС України суб’єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 4 ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо: стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим кодексом строк оскарження.
ПП «Тур – Ретур» зареєстроване як юридична особа 18.09.1998 року з присвоєнням ідентифікаційного коду 30052880, про що свідчать відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців /а.с.4-5/ та взятий на облік в органі Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова 01.10.1998 року /а.с.8/.
У абз. 5, 6 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
До набрання чинності названим вище Законом порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, а також поняття платника страхових внесків визначав Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058-ІV (далі - Закон № 1058).
Відповідно до п. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до вимог ст. ст. 15, 17 Закону України № 1058 відповідач, як страхувальник та платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 цього Закону, страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
З 1 січня 2011 року набирав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI. Пунктом 7 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідно до розрахунку заборгованості /а.с.3/ за період з 19.05.2011 року по 11.12.2013 року належало сплатити 986,84 грн.
До платника за несвоєчасну сплату страхових внесків застосовано фінансові санкції в сумі 986,84 грн. на підставі рішення № 35 /а.с.6/.
Згідно з ч. 5 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в редакції чинній до 01.01.2011 року, за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Відповідно до ч. 15 ст. 106 Закону України Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Докази вжиття відповідачем заходів погашення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в матеріалах справи відсутні.
На виконання вимог ст. 106 Закону № управління ПФ України у Франківськогму районі м. Львова сформувало вимогу про сплату відповідачем боргу № Ф-2 на суму 809,22 грн. /а.с.7/.
Станом на дату розгляду справи сума заборгованості залишається не сплаченою, доказів того, що відповідач вживав заходів для її погашення немає.
За таких обставин позовні вимоги УПФ України у Франківському районі м. Львова є обґрунтованими, підтверджені долученими до матеріалів справи та дослідженими у судовому засіданні доказами, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача стягувати не належить.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7-14, 17-20, 69-71, 86, 94, 158-163, КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємства «Тур-Ретур» (м. Львів, вул. Київська/, 27/3; ідентифікаційний код 30052880) на користь управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова (м. Львів, вул. П.Мирного, 24а) заборгованість в сумі 986 (дев’ятсот вісімдесят шість) грн. 84 коп.
3. Судові витрати зі сторін не стягувати.
4. Постанова підлягає до негайного виконання
Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Кравців О.Р.