Постанова № 37446530, 03.03.2014, Запорізький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
03.03.2014
Номер справи
317/147/14-п
Номер документу
37446530
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 317/147/14-П

№/п 3/317/94/2014

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

« 24» лютого 2014 р. м. Запоріжжя

Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Яркіна С.В., розглянувши матеріал, який надійшов з прокуратури Запорізького району Запорізької області про притягнення до адміністративної відповідальності начальника юридичного відділу Запорізької обласної ради ОСОБА_1, 1974 р. н., проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.

Інші відомості суду не відомі.

За ст. 212-3 ч. 1 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 2, складеному 10.01.2014 р. прокурором Хлистовим О.А. встановлені наступні обставини.

28.11.2013 ОСОБА_2 до Запорізької районної ради направлено запит на інформацію стосовно надання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру голови Запорізької районної ради за 2011-2012 роки, окрім відомостей, зазначених у ч.2 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».

За результатами розгляду запиту на інформацію посадовими особами Запорізької районної ради у відповіді від 03.12.2013 яка ОСОБА_2 відмовлено у наданні інформації у звязку з недотриманням останнім вимог ст.10 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідь була підготовлена ОСОБА_1

Відповідно до вимог ст.12 у Законі України Про захист персональних даних під збиранням інформації розуміються дії з підбору чи впорядкування відомостей про фізичну особу та внесення їх саме до бази персональних даних.

Окрім цього, вказаною статтею зазначено, що повідомлення про збирання персональних даних особи не здійснюється, якщо персональні дані збираються із загальнодоступних джерел.

Так, вимогами ч.2 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» закріплено, що відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік голови районної підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання шляхом розміщення на офіційних веб-сайтах або опублікування в офіційних друкованих виданнях відповідних державних органів та органів місцевого самоврядування.

Відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, а також реєстрації місця проживання, дати народження декларанта, місцезнаходження обєктів, які наводяться в декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, є інформацією з обмеженим доступом та оприлюдненню не підлягають.

У пункті 1 частини першої статті 10 згадується також використання інформації про особу. У ст.10 Закону України Про захист персональних даних використання персональних даних визначено як дії саме володільця бази даних з обробки цих даних, дії щодо їх захисту, а також дії з надання часткового або повного права обробки персональних даних іншим субєктам, що здійснюються за згодою особи чи відповідно до закону.

Відомості, які просив надати заявник згідно вимог ч.2 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» повинні публікуватися.

Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причин подання запиту.

Окрім того, 28.11.2013 ОСОБА_3 до Запорізької районної ради направлено запит на інформацію стосовно надання копій розпоряджень (рішень) Запорізької районної ради про створення КП «Таврійська аграрна компанія» ЗРР, а також призначення (звільнення) його керівників.

04.12.2013 ОСОБА_3 надано відповідь в якій посадовими особами Запорізької районної ради відмовлено у наданні вказаної інформації посилаючись на недотримання запитувачем вимог ст.10 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Фактична відмова ОСОБА_3 у наданні копії додатків до розпоряджень надано з порушенням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Як вбачається з рішення Запорізької районної ради №5 від 31.05.2013 Запорізькою районною радою створено КП «Таврійська аграрна компанія» ЗРР, яке відповідно до п.1.2 Статуту підприємства входить до складу обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Запорізького району.

Вимоги ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлюють, що доступ до публічної інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по-батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно не може бути обмежено.

З питань запитуваної інформації щодо призначення та звільнення керівника підприємства, то вимогами ст.11 Закону України «Про інформацію» закріплено, що до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

За результатами вивчення прокуратурою району розпорядження голови Запорізької районної ради №5-к від 12.06.2012, яким призначено ОСОБА_4 на посаду директора КП «Таврійська аграрна компанія» ЗРР інші відомості, окрім П.І.Б. останньої, у вказаному розпорядженні відсутні. Окрім цього, гриф «Для службового користування» у розпорядженні також відсутній. Жодна інша інформація, яка б мала ознаки конфіденційної, у вказаних додатках відсутня, у звязку з чим не потребує згоди особи на її розповсюдження.

Частиною 1 ст.5 Закону України «Про інформацію» встановлено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Таким чином, у порушення вимог ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також ч.1 ст.5 Закону України «Про інформацію» посадовими особами Запорізької районної ради відмова у наданні запитуваної інформації ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є необґрунтованою та такою, що порушує конституційні права громадян.

Відповідно до розпорядження голови Запорізької районної ради №10-к від 08.05.2002 ОСОБА_1 призначено на посаду завідуючої юридичного відділу з юридичних питань апарату Запорізької районної ради.

Відповідно до розпорядження голови Запорізької районної ради №42/1 від 12.05.2011 «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Запорізькій районній раді» головного спеціаліста юридичного відділу виконавчого апарату Запорізької районної ради ОСОБА_5 визначено відповідальною особою з питань запитів на інформацію.

Разом з тим, на час розгляду вказаних запитів ОСОБА_5 знаходилась у відпустці, у звязку з чим посадові обовязки останньої виконувала ОСОБА_1

На підставі викладеного в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення неповне надання інформації, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

В судовому засіданні ОСОБА_1 правопорушення не визнала та заперечувала з наступних підстав.

На виконання вимог ст. 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» голова Запорізької районної ради ОСОБА_6 щорічно опубліковує на сторінках районної газети «Червоний промінь», відомості, зазначені у його декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру та виконує вимоги Закону.

Враховуючи, вимоги ст. 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації», в якій зазначається, що розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобовязані:

1)використовувати її лише з метою та у спосіб, визначений законом;

2)вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб, та кожн6а особа має право, знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким із якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються.

Запорізька районна рада не має можливості повідомити особу, відносно якої збиралась інформація про мету збирання інформації про неї та способу її використання, так як згідно з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію без пояснення причини подання запиту, у звязку з чим надала проміжну відповідь.

Правопорушник ОСОБА_1 пояснила, що надання проміжної відповіді ОСОБА_7 було вимушеним, так як раніше помічниками народного депутата України ОСОБА_8, а такими є ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_9 був підготовлений лист від 29.03.2013 р. № 72 з проханням надання копії декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2011 р. голови районної ради ОСОБА_6, на цей лист Запорізька районна рада надала відповідь від 03.04.2013 р. № 01-22/188 та копію декларації, яка запитувалася.

Після надання проміжної відповіді ОСОБА_2 до Запорізької районної ради не звертався, але мав таку можливість так як неодноразово був присутній в районній раді на засідання постійних комісій та сесії ради.

Суддя розглянувши матеріали справи, вислухавши прокурора, правопорушницю ОСОБА_1 вбачає в діях ОСОБА_1 ознаки правопорушення, передбаченого ст. 212-3 ч.1 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 2 від 10.01.2014 року, скаргами на протиправні дії голови Запорізької районної ради ОСОБА_6, запитами на інформацію, повідомленнями про розгляд запитів.

Таким чином встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 212-3 ч.1 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за неправомірну відмову в наданні інформації, у випадках коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до законів України «Про інформацію» (2657-12), «Про доступ до публічної інформації» (2939-17), «Про звернення громадян» (393/96-ВР), «Про доступ до судових рішень» (3262-15) та «Про засади запобігання і протидії корупції» (3206-17).

Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винної, обставини здійснення нею правопорушення, інші обставини у справі, суд вважає необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн.

Керуючись ст. ст. 33, 212-3 ч.1, 283, 284, 287-289, 294 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-3 КУпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, в ГУДКСУ у Запорізькій області; код банку (МФО) 813015; отримувач ГУК у Запорізькій області 21081300; код ЄДРПОУ отримувача: 37941997; номер рахунку отримувача: 31113149700001 - штраф в сумі 425 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, в УДКСУ у Запорізькому районі Запорізької області, номер рахунку 31214206700122, банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38025393, код класифікації доходів бюджету 22030001 суму судового збору за адміністративне правопорушення в розмірі 36,54 гривні.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим та може бути опротестовано прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя С.В.Яркіна