Постанова № 37444694, 27.02.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2014
Номер справи
812/956/14
Номер документу
37444694
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 лютого 2014 рокуЛуганськСправа № 812/956/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ковальової Т.І.,

при секретарі судового засідання - Ворошило О.Є.,

без участі сторін.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до комунального підприємства «Стахановське трамвайно - тролейбусне управління» про стягнення коштів за податковим боргом з земельного податку у сумі 132502,34 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

13 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до комунального підприємства «Стахановське трамвайно - тролейбусне управління» про стягнення коштів за податковим боргом з земельного податку у сумі 132502,34 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що Комунальне підприємство «Стахановське трамвайно-тролейбусне управління» не сплачено до бюджету узгоджену суму податкового боргу з земельного податку в сумі 132502,34 грн., у тому числі 132260,04 - основний платіж, 242,30 - пеня, у зв'язку з несплатою підприємством суми узгоджених податкових зобов'язань.

Комунальному підприємству «Стахановське трамвайно-тролейбусне управління» було виставлено податкову вимогу № 11-15 від 11.07.2013 р, яка 11.07.2013 року вручена відповідачу.

Позивач просить суд стягнути з комунального підприємства «Стахановське трамвайно - тролейбусне управління» кошти з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків за податковим боргом з земельного податку у розмірі 132502,34 грн. (сто тридцять дві тисячі п'ятсот дві гривні 34 коп.).

Позивач, належним чином повідомлений про дату, час та місце слухання справи, не прибув до суду, надав через канцелярію суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання не прибув до суду, причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин, відповідно до приписів статті 128 КАС України, суд здійснює розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що Комунальне підприємство «Стахановське трамвайно-тролейбусне управління» є юридичною особою та перебуває на податковому обліку у Стахановській об'єднаній державній податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (а.с.6,7).

За відповідачем рахується податкова заборгованість з земельного податку у сумі 132502,34 грн., відповідно до розшифровки податкового боргу (а.с.4,5), у зв'язку з тим, що комунальним підприємством «Стахановське трамвайно-тролейбусне управління» не сплачено до бюджету узгоджену суму податкового боргу з земельного податку в сумі 132502,34 грн. (132260,04 - основний платіж, 242,30 - пеня, яка нарахована відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1. ст. 129 Податкового кодексу України), який виник на підставі :

- декларація № 9008076691 від І9.02.2013р. на суму 11285,79 грн.(залишок 11270,59 грн.);

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285,79 грн.;

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285,79 грн.;

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285,79 грн.;

- декларація № 9008077616 на суму 985,72 грн.;

декларація № 9008077617 на суму 32,28 грн. (залишок 21,40 грн.);

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285,79 грн.;

- декларація № 9008077616 на суму 985,54 грн.;

- декларація № 9008077617 на суму 32,28 грн.;

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285.79 грн.;

- декларація № 9008077616 на суму 985,54 грн.;

- декларація № 9008077617 на суму 32,28 грн.;

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013 р. на суму 11285,79 грн.;

- декларація № 9008077616 на суму 985,54 грн.;

- декларація № 9008077617 на суму 32,28 грн.;

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285,79 грн.;

- декларація № 9008077616 на суму 985,54 грн.;

- декларація № 9008077617 на суму 32,28 грн.;

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285,79 грн.;

- декларація № 9008077616 на суму 985,54 грн.;

- декларація № 9008077617 на суму 32,28 грн.;

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285,79 грн.;

- декларація № 9008077616 на суму 985,54 грн.;

- декларація № 9008077617 на суму 32,28 грн.;

- декларація № 9008076691 від 19.02.2013р. на суму 11285,77 грн.;

- декларація № 9008077616 на суму 985,51 грн.;

- декларація № 9008077617 на суму 32,32 грн. (а.с.10-15).

Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України комунальному підприємству «Стахановське трамвайно-тролейбусне управління» податковим органом виставлено податкову вимогу № 11-15 від 11.07.2013 р, яка 11.07.2013 року вручена відповідачу (а.с.8).

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Частина 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, визначено, що контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем податковий борг з земельного податку у розмірі 132502,34 грн., виник через несплату самостійно визначеного податкового зобов'язання за податковими деклараціями, у зв'язку з чим податковим органом було нараховано пеню.

Відповідно до п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пункт 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України визначає, податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 ст.95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України комунальному підприємству «Стахановське трамвайно-тролейбусне управління» податковим органом виставлено податкову вимогу № 11-15 від 11.07.2013 р., яка 11.07.2013 року вручена відповідачу (а.с.8). Тобто 60 днів з моменту надіслання (вручення) минуло, відповідачем вищезазначена вимога не оскаржена, не скасована та є такою, що підлягає виконанню.

Таким чином, з викладеного вбачається, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення податкового боргу дотримані вимоги п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України.

На час розгляду адміністративної справи, сума податкового боргу відповідачем не сплачена.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до комунального підприємства «Стахановське трамвайно - тролейбусне управління» про стягнення коштів за податковим боргом з земельного податку у сумі 132502,34 грн., - задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства «Стахановське трамвайно - тролейбусне управління» кошти з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків за податковим боргом з земельного податку у розмірі 132502,34 грн. (сто тридцять дві тисячі п'ятсот дві гривні 34 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено 04 березня 2014 року.

Суддя Т.І. Ковальова