Ухвала суду № 37423090, 27.02.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2014
Номер справи
812/1373/14
Номер документу
37423090
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 лютого 2014 рокуЛуганськ№ 812/1373/14

Суддя Луганського окружного адміністративного суду м. Луганська Свергун І.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства «Армопласт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,

ВСТАНОВИВ:

25 лютого 2014 року ЛОВФСЗІ звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «Армопласт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд дійшов наступного.

Частиною першою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до пункту другого частини другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку (частина друга статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України).

Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.

Так, в прохальній частині адміністративного позову позивач просить: «стягнути з ПАТ «Армопаст» (код ЄДРПОУ 04681296) на користь Державного бюджету України в особі Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невиконання 4% нормативу зі створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2012 році у розмірі середньорічної заробітної плати за кожне робоче місце призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, сума адміністративно-господарських санкцій буде встановлена під час судового розгляду. Стягнути з ПАТ «Армопаст» (код ЄДРПОУ 04681296) на користь Державного бюджету України в особі Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, яка буде встановлена під час судового розгляду та виникла у період з 16.04.2013 року на день подання позову».

Позивачем не зазначено в адміністративному позові суму адміністративно-господарських санкцій та суму пені, які підлягатимуть стягненню з відповідача, та не надано відповідний розрахунок. Суд зауважує, що розрахунок суми позову в даному випадку повинен здійснюватися позивачем, а не судом.

Також позивачем в адміністративному позові не зазначено, коли йому стало відомо про порушення ПАТ «Армопласт» законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що унеможливлює перевірку судом питання дотримання позивачем строку звернення до суду з адміністративним позовом.

Окрім того, позивач просить залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Територіальну державну інспекцію з питань праці у Луганській області, але не вказує, яким чином судове рішення може вплинути на права і обов'язки Територіальної державної інспекції з питань праці у Луганській області.

Таким чином, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання суду уточненого адміністративного позову.

Згідно з частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства «Армопласт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені залишити без руху.

Запропонувати позивачу в строк до 17 березня 2014 року усунути зазначені в ухвалі недоліки шляхом надання суду уточненої позовної заяви, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяІ.О. Свергун