ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2014 року
м. Полтава
Справа № 816/579/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супрун Є.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецмонтаж" про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
11 лютого 2014 року Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м.Полтаві (далі - УПФ Октябрського району в м. Полтаві, позивач) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецмонтаж" (далі - ТОВ "Промспецмонтаж", відповідач) про стягнення фінансових санкцій по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 29 116,69 грн., нарахованих рішеннями пенсійного органу у 2010-2012 роках.
Відповідач заперечень проти позову не надав.
Зважаючи на те, що про відкриття скороченого провадження у даній справі відповідач поінформований належним чином 17.02.2014, про що свідчать відмітки на повідомленні про вручення поштового відправлення, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку ч. 4 ст.1832 Кодексу адміністративного судочинства України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (в редакції чинній на момент винесення рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, далі - Закон №1058-IV).
Відповідно до статті 14 вказаного Закону страхувальниками є, зокрема роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Згідно статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 17 Закону №1058-IV страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено статтями 19, 20 Закону № 1058-IV (в редакції чинній на момент винесення рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені) та розділом 5 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків" на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1.
Згідно з п.п. 4 п.8 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначені пунктами 6 - 10 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в порядку та розмірах, визначених зазначеним Законом.
Частиною 6 статті 20 Закону №1058-IV визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Згідно з частиною 2 статті 106 Закону №1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Частиною 9 вказаної статті встановлено, що виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу (п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону №1058-IV).
На підставі зазначеної норми у зв'язку з несвоєчасною сплатою страхових внесків позивачем свого часу були винесені рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду, зокрема, рішення №1238 від 19.10.2010 про застосування фінансових санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, яким до філії "Ремонтно - будівельного управління №1" Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецмонтаж" застосовано штраф у розмірі 13 497,17 грн., №1397 від 17.11.2010, яким застосовано штраф у розмірі 3 493,33 грн. та нараховано пеню у розмірі 5 281,93 грн., №1546 від 14.12.2010, яким застосовано штраф у розмірі 234,86 грн. та нараховано пеню у розмірі 901,26 грн., №371 від 15.03.2011, яким застосовано штраф у розмірі 3 000,00 грн. та нараховано пеню у розмірі 4 004,76 грн., №601 від 16.05.2011 на суму штрафу у розмірі 1061,37 грн. та пені у розмірі 1 562,77 грн., №733 від 16.06.2011, яким застосовано штраф у розмірі 2 561,37 грн. та нараховано пеню у розмірі 4 998,97 грн., №30 від 15.02.2012, яким нараховано пеню у розмірі 1 075,55 грн.
Згідно розрахунку суми заборгованості філії "Ремонтно - будівельного управління №1" Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецмонтаж", яка є відокремленим підрозділом відповідача, станом на 04.02.2014 за підприємством числиться переплата в розмірі 12 556,65 грн.
Наявність заборгованості по сплаті фінансових санкцій та пені у сумі 29 116,69 грн. (13497,17 грн. + (3 493,33 грн. + 5 281,93 грн.) + (234,86 грн. + 901,26 грн.) + (3 000,00 грн. + 4004,76 грн.) + (1 061,37 грн. + 1562,77 грн.) + (2 561,37 грн. + 4 998,97 грн.) + 1 075,55 грн. - 12556,65 грн.) підтверджується матеріалами справи, однак на час розгляду справи господарюючим суб'єктом не погашена.
З огляду на приведене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, у зв'язку з чим адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Промспецмонтаж" (місце знаходження: вул. Р.Люксембург, 11А, м. Полтава, ідентифікаційний код 21043858) на користь Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 29 116 (двадцять дев'ять тисяч сто шістнадцять) грн. 69 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Є.Б. Супрун