Ухвала суду № 37417897, 26.02.2014, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2014
Номер справи
764/10536/13-а
Номер документу
37417897
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 764/10536/13-а

26.02.14 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Ілюхіної Г.П.,

суддів Яковенко С.Ю. ,

Єланської О.Е.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Ленінського районного суду м. Севастополя (суддя Гаркуша О.М. ) від 28.10.13 у справі № 764/10536/13-а

за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)

представник позивача:

ПП "Юридичний центр "Довіра" в особі адвоката ОСОБА_3 (вул. Острякова 15, оф. 4-17а, м. Севастополь, 99007).

до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі (вул. М. Музики, 54, м. Севастополь,99007)

Військового комісаріату Автономної Республіки Крим (вул. Київська, 152, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95493)

про визнання дій протиправними , зобов'язати вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ленінського районного суду м. Севастополя від 28.10.2013 у задоволенні адміністративного позову відмовлено (арк. с. 33-36).

Рішення мотивовано тим, що щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі місячного грошового забезпечення, яка передбачена наказом Міністра оборони України від 15.11.2010 № 595, має тимчасовий характер, виплата якої дозволена окремій, прямо визначеній категорії війсковослужбовців Збройних сил України, за наявності підстав тільки в межах видатків, передбачених у кошторисі МО для грошового забезпечення військовослужбовців у 2010 році, в зв'язку з чим встановлення такої винагороди не може бути підставою для проведення перерахунку пенсії.

Не погодившись з рішенням суду, позивач - ОСОБА_2, звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення по справі, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі (арк. с. 40- 43).

Доводи апеляції мотивовані тим, що судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, основні з яких полягають в том, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців, збільшення розміру видів грошового забезпечення, що носять щомісячний характер, згідно із Законом є підставою для проведення перерахунку пенсії військовослужбовцям за відповідною посадою, повинна була підвищитися пенсія раніше звільнених в запас військовослужбовців, але цього не відбулось; не зважаючи на зміну розміру однієї зі складових грошового забезпечення: щомісячної додаткової грошової винагороди, відповідач не вчинив відповідних дій щодо перерахунку пенсії; Конституційний Суд України у рішенні від 14 червня 2007 року № 3-рп/2007 по справі № 1-12/2007 (справа про перерахунок пенсії військовослужбовців) визнав таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), перше речення пункту 2 розділу 2 Прикінцевих положень Закону України від 15 червня 2004 року № 1769 Про внесення змін статті 43 Закону України Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб, яким встановлено, зокрема, що особи, котрим раніше призначено пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" мають право на перерахунок пенсій з урахуванням цього Закону, отже зміна в сторону збільшення розміру грошового забезпечення у зв'язку з введенням щомісячної додаткової грошової винагороди у розмірі місячного грошового забезпечення є підставою для отримання збільшеного розміру пенсії внаслідок її обов'язкового перерахунку; грошова винагорода є щомісячним видом грошового забезпечення, який виплачується усім військовослужбовцям відповідної категорії у розмірі, встановленому Міністром оборони України; наведені ознаки цієї виплати відповідають ознакам додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, зміна або введення нових видів яких є підставою для перерахунку пенсії.

В судове засідання, призначене на 26.02.2014 позивач та відповідачі явку уповноважених представників не забезпечили, про дату, час та місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином та своєчасно (арк. с. 58-60)

26.02.2014 вх. № 3205 від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі надійшло заперечення на апеляційну скаргу, в яких просить залишити апеляційну скаргу позивача без задоволення.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Розглянувши справу в порядку статей 195, 197 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів встановила наступне.

ОСОБА_2 є пенсіонером Збройних сил України і отримує пенсію відповідно до положень Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що підтверджується пенсійним посвідченням НОМЕР_1 серії НОМЕР_2 від 19.06.2007 (арк.с.5).

30.08.2013 позивач звернувся з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі про проведення перерахунку пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням постанови КМУ № 889 від 22.09.2010; надати копію довідки ОВК про розмір грошового забезпечення особи, яка займає аналогічну посаду як її (на день звільнення), яка надавалась на вимогу для останнього перерахунку; надати копію роздруківки її пенсії станом на 01.06.2012, 01.07.2012 та 01.08.2013 (арк.с.6).

27.09.2013 № 370-Г/02 листом Головне Управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі повідомило позивача, що станом на 01.09.2013 вона перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Севастополі як одержувач пенсії за вислугу років, обчисленої відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон); відповідно до частини третьої статті 63 Закону усі пенсії, призначені відповідно до Закону, підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоч би одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством; перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права і проводиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а саме постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; статтею 43 Закону та пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, чітко визначено склад заробітку (грошового забезпечення), яке враховується при обчисленні пенсії військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, а саме: відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі та премії; оскільки такий вид додаткового грошового забезпечення як додаткова щомісячна грошова винагорода не передбачена нормами ст. 43 Закону, тому у органів Пенсійного фонду України законних підстав для здійснення позивачу перерахунку пенсії з урахуванням вищезазначеної винагороди немає; що стосується питання про перерахунок її пенсії з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій", на які є посилання у зверненні, то для цього у органів Пенсійного фонду України немає законних підстав, оскільки з 2008 року і до теперішнього часу Кабінетом Міністрів України рішень, про перерахунок раніше призначених пенсій у зв'язку зі зміною розміру премії діючим військовослужбовцям не приймалося; що стосується питання направлення до уповноваженого структурного підрозділу Міністерства Оборони списків для надання довідок про грошове забезпечення з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889, то роз'яснено, що порядок проведення перерахунків пенсій, у тому числі надання списків пенсійних справ для проведення перерахунку, врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45; відповідно до вказаного нормативного документу у Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі відсутні законні підстави для складення та направлення відповідних списків (арк.с.7).

Позивач звертався з заявою до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим, в якому зазначив Головне управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі не може здійснити перерахунок пенсії, на підставі того, що їм не надходило від Військового комісаріату Автономної Республіки Крим довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням збільшення грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ № 889 від 22.09.2010 та просив надати наступні документи: належним чином копію довідки ОВК виходячи з розміру грошового забезпечення особи, яка займає аналогічну посаду як її на день звільнення від 01.08.2013.

12.09.2013 № 245/668 Листом Військовий комісаріат Автономної Республіки Крим на звернення позивача від 22 серпня 2013 року повідомило, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вищевказаним Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі зазначеного вище рішення Кабінету Міністрів України Міністерство оборони України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомив у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономної Республіки Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження інформації списки та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсій довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. На даний час списки на перерахунок пенсій з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі до групи соціального захисту відділу фінансового та соціального забезпечення військового комісаріату Автономної Республіки Крим, яка є уповноваженим органом для видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій в м. Севастополі, не надходили. Тому, підстав для складання довідок на даний час немає. Також, згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» статті 43. пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Винагорода як додатковий вид грошового забезпечення не вказана, тому включення її до складу грошового забезпечення, з якого обчислюються пенсії, немає підстав (арк. с. 13).

Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Севастополі (надалі по тексту ГУ ПФУ у місті Севастополі) та до Військового комісаріату в АРК, в якому, просив:

- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у місті Севастополі щодо нездійснення перерахунку пенсії позивачу у зв'язку із введенням щомісячної додаткової грошової винагороди для військовослужбовців згідно з додатком до постанови КМУ «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» від 22 вересня 2010 року № 889;

- зобов'язати ГУ ПФУ у місті Севастополі здійснити з 01 березня 2013 року перерахунок та виплату недосплачених сум пенсії позивачу, обчисливши її розмір з урахуванням додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою КМУ «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» від 22 вересня 2 010 року № 88 9.

- зобов'язати Військовий комісаріат Автономної Республіки Крим надати ГУ ПФУ в місті Севастополі довідку про розмір грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди.

Вимоги позивача мотивовані тим, що позивач є пенсіонером Збройних сил України і отримує пенсію відповідно до ст. 63 ЗУ „Про пенсійне Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". На підставі прийнятої пізніше постанови КМУ «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» від 28 вересня 2010 року № 889 (надалі Постанова), встановлена щомісячна додаткова грошова винагорода для категорії військовослужбовців, до якої раніше відносився позивач. Втім, незважаючи на збільшення грошового забезпечення, з якого має здійснюватися розрахунок пенсії позивача, відповідач від здійснення цього ухилився та на його відповідний запит у здійсненні вказаних дій відмовив.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, з наступних підстав.

Правовідносини сторін регулюються Конституцією України, Законом України від 9 квітня 1992 року № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-XII), Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби та внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ" (далі - постанова № 889), Наказом Міністра оборони України від 15 листопада 2010 року № 595, яким затверджено Інструкцію про розміри і порядок виплати військовослужбовцям, які займають посади плаваючого та льотного складу Збройних Сил України, щомісячної додаткової грошової винагороди (далі - наказ № 595, Інструкція відповідно),

Суд першої інстанції здійснив аналіз діючого законодавства України та дійшов вірного висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-XII усі призначені за вказаним Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 1 постанови № 889 установлено, що з 1 жовтня 2010 року військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які займають посади плаваючого та льотного складу Збройних Сил, Державної прикордонної служби та льотного складу внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, щомісячну додаткову грошову винагороду в розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення. Граничні розміри, порядок та умови виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої пунктом цієї постанови, визначаються Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та Адміністрацією Державної прикордонної служби за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством фінансів у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.

На реалізацію положень постанови КМУ № 899, Міністр оборони України 15 листопада 2010 року видав наказ № 595 "Про затвердження Інструкції про розміри і порядок виплати військовослужбовцям, які займають посади плаваючого та льотного складу Збройних Сил України, щомісячної додаткової грошової винагороди".

Підпунктом 2.3 пункту 2 Інструкції встановлено розмір винагороди військовослужбовцям, які проходять військову службу на посадах льотного складу у військових частинах, установах, військових навчальних закладах (навчальних центрах, на курсах), на підприємствах і в організаціях, а також у штабах і управліннях з'єднань і вище, - до 20 % місячного грошового забезпечення.

Згідно із пунктом 2.4 цієї Інструкції для військовослужбовців, які проходять військову службу на посадах льотного складу у військових частинах, установах, військових навчальних закладах (навчальних центрах, на курсах), на підприємствах і в організаціях, а також у штабах і управліннях з'єднань і вище і виконували у минулому місяці польоти за планами бойової (навчально-льотної) підготовки у складі екіпажів літаків, вертольотів щомісячну додаткову грошову винагороду встановлено в розмірі до 100 відсотків місячного грошового забезпечення.

Тобто, законодавством визначено лише граничні розміри додаткової грошової винагороди без обумовлення мінімальної межі здійснення таких виплат та надано право визначати їх розмір Міністру оборони України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством фінансів та наявного фонду фінансового забезпечення.

Відповідно до пункту 4 Інструкції виплата винагороди здійснюється з того дня, з якого військовослужбовці стали до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення, та припиняється з дня, наступного за днем звільнення від обов'язків за посадою.

У пункті 5 Інструкції визначено, що винагорода виплачується на підставі наказу командира (начальника) військової частини (установи, організації), а командирам (начальникам) військових частин (установ, організацій) - на підставі наказів вищих командирів (начальників).

Підставою для видання наказу командира (начальника) військової частини (установи, організації) про виплату винагороди військовослужбовцям, які проходять військову службу на посадах льотного складу в установах, військових навчальних закладах (навчальних центрах, на курсах), на підприємствах і в організаціях, а також у штабах і управліннях з'єднань і вище, є витяги з журналів хронометражу польотів або копії польотних листів про здійснення польотів за планами бойової (навчально-льотної) підготовки, а також витяги з льотної книжки військовослужбовця.

Верховний Суд України в постанові від 15.10.2013 у справі № 21-368а13 дійшов такого правового висновку: щомісячна додаткова грошова винагорода, яка передбачена наказом № 595, має тимчасовий характер, оскільки виплата такої винагороди дозволена за наявності наказу командира (начальника) військової частини (установи, організації) або вищого командира (начальника) залежно від настання спеціальних обставин (здійснення польотів у конкретному місці), її розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вона не може бути підставою для перерахунку пенсії військовослужбовцям.

Аналогічна позиція викладена в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 29.08.2013 у справі № К/9991/85155/11, від 16.10.2013 у справі № К/9991/30403/12, від 14.11.2013 у справі № К/800/14640/13.

Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що наказ Міністра оборони України від 15.11.2010 року №595 щодо встановлення додаткової грошової винагороди військовослужбовцям відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №889 від 22.09.2010, яка має тимчасовий характер, виплата якої обмежена бюджетними асигнуваннями на відповідний бюджетний період, а саме на 2010 рік, тому вказаний наказ не може бути підставою для проведення перерахунку пенсії позивачу. Таким чином Головне Управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі правомірно відмовило ОСОБА_2 в задоволенні заяви про перерахунок пенсії, оскільки відповідач при прийняті рішення керувався положеннями чинного законодавстві та діяло в межах наданих повноважень.

Правова оцінка, яку суд першої інстанції надав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.

Судове рішення є законним і обґрунтованим й не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись частиною третьою статті 24, статтями 160, 167, частиною першою статті 195, статтею 197, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 28.10.13 у справі № 764/10536/13-а залишити без задоволення.

2. Постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 28.10.13 у справі № 764/10536/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя підпис Г.П.Ілюхіна

Судді підпис С.Ю. Яковенко

підпис О.Е.Єланська

З оригіналом згідно

Головуючий суддя Г.П.Ілюхіна