ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1Вн. №27/405
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 лютого 2014 року № 826/20558/13-а
за позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 1 281,04 грн Суддя О.В.Головань
Обставини справи:
Позовні вимоги заявлено про стягнення з ОСОБА_1 на користь Київського міського центру зайнятості коштів у сумі 1281, 04 грн.
У судовому засіданні 26.02.14 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки в судовому засіданні відсутній; відповідач/представник відповідача, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи; судом заслухано пояснення представника позивача; необхідність заслухати пояснення свідка чи експерта відсутня.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
02.04.13 р. ОСОБА_1 (надалі - відповідач) зареєструвався у Солом'янському районному центрі зайнятості як такий, що шукає роботу, та 09.04.13 р. написав заяву з проханням надати виплату допомоги по безробіттю.
Згідно із наказом Солом'янського районного центру зайнятості від 09.04.13 р. № НТ 130409 відповідачу було надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю.
Згідно із наказом Солом'янського районного центру зайнятості від 09.09.13 р. №НТ130909 припинено реєстрацію відповідача як безробітного та виплату допомоги по безробіттю.
В процесі звірки отримання даних з файлу (в електронному вигляді) Державної податкової інспекції з інформацією щодо розслідування страхових випадків за 2 квартал 2013 р. виявлено, що під час перебування на обліку в Солом'янському районному центрі зайнятості відповідач отримав дохід в ДП "МНПО МЕДБУД" ПАТ "ХК "Київміськбуд" (код 03393945).
З метою підтвердження отриманої інформації Солом'янським районним центром зайнятості здійснено перевірку ДП "МНПО МЕДБУД" ПАТ "ХК "Київміськбуд", про що складено акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №986 від 08.11.13 р.
Під час перевірки виявлено, що відповідач 13.05.13 р. надавав послуги по виконанню робіт за договором цивільно-правового характеру від 13.05.13 р.; згідно акту здачі-приймання робіт від 31.05.13 р. відповідачем отримано 2289, 48 грн.
Про вказані обставини відповідач не повідомив Солом'янський районний центр зайнятості.
Солом'янським районним центром зайнятості було направлено відповідачу 11.11.13 р. рекомендований лист з повідомленням №7661 про добровільне повернення коштів у протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення. Повідомлення було отримано відповідачем 16.11.13 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, проте зазначені кошти відповідачем сплачено не було.
Згідно з довідкою Солом'янського районного центру зайнятості відповідачу виплачено допомогу по безробіттю за період з 13.05.13 р. по 23.07.13 р. в розмірі 1281, 04 грн.
У зв'язку з несплатою коштів у добровільному порядку позивач звернувся до суду.
Оскільки Солом'янський районний центр зайнятості, наказом якого відповідачу було надано статус безробітного, є структурним підрозділом Київського міського центру зайнятості без статусу юридичної особи, позивачем по справі є Київський міський центр зайнятості.
Суд задовольняє позовні вимоги з таких підстав.
Згідно ст. 4 Закону України "Про зайнятість населення" до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Згідно з частинами 2 і 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі в наслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.
Відповідно до Порядку обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості міністерства праці та соціальної політики України, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Державної податкової адміністрації України від 12.07.06 р. №259/407, здійснюється обмін інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості міністерства праці та соціальної політики України про отримані особами, які перебувають на обліку в Державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, тощо. Даний обмін інформацією здійснюється з метою перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного та визначення розміру матеріального забезпечення.
За результатами проведеної перевірки виявлено факт надання відповідачем послуг по виконанню робіт за договором цивільно-правового характеру від 13.05.13 р., укладеним з ДП "МНПО МЕДБУД" ПАТ "ХК "Київміськбуд"; згідно акту здачі-приймання робіт від 31.05.13 р. відповідачем отримано 2289, 48 грн.
Таким чином, відповідач під час перебування на реєстрації як безробітного та отримання допомоги по безробіттю отримував доходи з інших джерел, тобто, відносився до зайнятого населення згідно ст. 4 Закону України "Про зайнятість населення", про що не повідомив Солом'янський районний центр зайнятості.
Вказане свідчить про наявність підстав для застосування наслідків, передбачених частинами 2 і 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" спори, що виникають із правовідносин за цим законом, вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оцінивши наявні у справі докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні та враховуючи, що відповідач самостійно у добровільному порядку не повернув кошти у сумі 1281, 04 грн., суд прийшов до висновку про задоволення позову.
На підставі вищевикладеного, ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості кошти у розмірі 1281, 04 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 27.02.14 р.